Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

100. yıl Gündoğdu Meydanı’nda anı taşıyla ölümsüzleşti


100. yıl Gündoğdu Meydanı’nda anı taşıyla ölümsüzleşti

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer kentin kurtuluş aktiflikleri kapsamında Gündoğdu Meydanı’na yerleştirilen 100. Yıl Anı Taşı’nın açılışını yaptı. Lider Soyer, “Cumhuriyet Meydanı’nda 10. yıl anısına dikilen buna çok benzeyen bir anıt var. İstedik ki 100. yılın, bu görkemli kutlamanın da bir anısı bu meydanda olsun” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentin kurtuluşunun 100. yılını ölümsüzleştirmek için Gündoğdu Meydanı’na 100. Yıl Anı Taşı yerleştirdi. 100. Yıl Anı Taşı’nın açılışını İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer yaptı. Lider Tunç Soyer’e Dikili Belediye Lideri Adil Kırgöz, İzmir Büyükşehir Belediye Lider Vekili Mustafa Özuslu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Şükran Işıklı, Ertuğrul Tugay, Suphi Şahin, Ozan Yılmaz, İZSU Genel Müdürü Ali Hıdır Köseoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi bürokratları, meclis üyeleri ve yurttaşlar eşlik etti.

“Dün toplumda biriken güç ortaya çıktı”
İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, dün geceki görkemli kutlamaya değinerek “Aylardır süren çok titiz bir çalışma. Yıllar öncesinden kurduğumuz bir büyük hayal dün akşam itibariyle gerçekleşmiş oldu. 9 Eylül’ün kendisi, bu sahnede ortaya konulan fevkalâde performans ve Tarkan… Bunlardan biri eksik olsa bu kalabalık olmazdı. Bu memleket cümbüşünü ve sevincini yitirdi. Fakat dün birebir tabiattaki üzere toplumda biriken güç ortaya çıktı. Hepimizin umudunu büyüttü. Geleceğe dair çok umutluyuz. Yalnızca İzmir olarak değil Türkiye olarak umutluyuz. Gördük ki, öbür bir hayat, memleket mümkün. Dün bunu elbirliğiyle kuracak olmanın büyük heyecanını yaşadık. Çok gururluyuz, çok memnunuz. Cumhuriyet Meydanı’nda 10. yıl anısına dikilen buna çok benzeyen bir anıt var. İstedik ki 100. yılın , bu görkemli kutlamanın da bir anısı bu meydanda olsun” dedi.

Umudun, demokrasinin, barışın yüzü İzmir
100. Yıl Anı Taşı, Kültür ve Sanat Şube Müdürlüğü Plastik Sanatlar Şefliği heykeltıraşlarından Onur Eray tarafından tasarlandı. Asimetrik levhalardan oluşan prizmatik formdaki anı taşı, “corten” çelik ismi verilen özel bir gereçten yapıldı. Anı taşı birleştirilmiş beş levhadan oluşuyor. En üst levhaya ay-yıldız işlendi. Yapıtın ön tarafı olarak tanımlanabilecek yüzeyinde, İzmir’in kurtuluş gününün manasını betimleyen bir yazı ve tarih bulunuyor. Öbür üç yüzeyde ise “Umudun Yüzü İzmir”, “Demokrasinin Yüzü İzmir” ve “Barışın Yüzü İzmir” yazıları yer alıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 8 2022 Gündem

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir