Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

100. yıla özel İzmir Türküleri albümü çıktı


100. yıla özel İzmir Türküleri albümü çıktı

Kurtuluşun ezgileri Kültürpark’tan yükseldi

İzmir’in kurtuluşunun 100. yılı anısına hazırlanan “İzmir Türküleri” albümü çıktı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin dayanağı ve “Sony Music Türkiye” etiketiyle piyasaya çıkan albümün müzik yöneticiliğini ve düzenlemesini Tuluğ Tırpan üstlendi. 10 sanatkarın, 10 yapıtı senfonik müzik eşliğin icra ettiği albüm, tarihi kutlamalar kapsamında, Mustafa Kemal Atatürk’ün İzmir’e geliş tarihinin yıldönümü olan 10 Eylül’deki konserle müzikseverlere tanıtıldı. Dağıtılmak üzere de sonlu sayıda çoğaltılan albüme Spotify üzerinden ulaşılabiliyor.

İzmir’in kurtuluşunun 100. Yıl aktiflikleri tarihe iz bırakmayı sürdürüyor. 100. yıl anısına İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin dayanağıyla Sony Music Türkiye tarafından hazırlanan İzmir Türküleri albümü müzik severlerle buluştu.
Bir enstrümantal eser ve dokuz anonim türküden oluşan albümün prodüktörlüğünü Süheyl Atay, müzik yöneticiliğini ve düzenlemesini ise Tuluğ Tırpan üstlendi. Tırpan’ın bir enstrümantal yapıtıyla de yer aldığı albümde anonim türküler ünlü sanatkarlar Cem Adrian, Yaşar, Ferman Akgül, Feridun Düzağaç, Sinan Kaynakçı, Nilipek, Göksel, Soner Olgun ve Yiğit Kaya tarafından seslendirildi.

Ata’nın İzmir’e geldiği tarihte konser
“İzmir Türküleri”ni birinci sefer dinleme talihine ise İzmirliler erişti. Unutulmaz kurtuluş kutlamaları kapsamında albüm, Mustafa Kemal Atatürk’ün İzmir’e geliş tarihinin yıldönümü olan 10 Eylül’de Kültürpark’taki konserle tanıtıldı. Kentte eşzamanlı süren 91. İzmir Enternasyonal Fuarı alanındaki konsere İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, eşi Neptün Soyer ile katıldı. Lider Tunç Soyer, “100. yılı niçin bu türlü kutluyoruz biliyor musunuz? Birincisi hafızamızı tazelemek için. Zira köklerimizde çok görkemli bir öykü var. Bu öyküyü bugüne taşımak zorundayız. Aksi takdirde gelecek inşa edemeyiz. İkincisi bu memleketin insanlarının cümbüşünü, nefesini çaldılar. Biz bu memleketin insanlarının yüzü gülsün istiyoruz. Yüzüncü yılı o yüzden bu türlü coşkuyla , görkemle kutluyoruz. Bu akşam burada gördüğünüz sanatkarların söyledikleri türküler bir albüm olarak hazırlandı, onu İzmirlilere yüzüncü yıl anısı olarak takdim edeceğiz. Hoş İzmirimizin kurtuluşunun 100. yılına özel bu çok pahalı projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, yalnızca kentimize değil müzik tarihimize geçecek albüme imza attıkları için kutluyorum” dedi

“Prelüd İzmir”le başlayan konserde Göksel “İzmir’in Kavakları”nı, Cem Adrian’ın yerine Öznur Serçeler “Fayton”u, Feridun Düzağaç “Gerizler Başı”nı, Soner Olgun’un yerine Kardeş Türküler’den Fehmiye Çelik ve Feryal Öney “Ah Bir Ataş Ver”i, Nilipek “Mendilimin Ucuna Sakız Bağladım”ı, Sinan Kaynakçı “Milo Mu Ke Mandarini”yi, Yiğit Kaya “Esma”yı, Yaşar’ın yerine Doğan Duru “Harmandalı”yı, Ferman Akgül ise “Uçun Kuşlar Uçun İzmir’e Doğru”yu

Adnan Saygun Senfoni Orkestrası eşliğinde seslendirdi. Lider Tunç Soyer, konsere katılan sanatkarlar ile Türk Bayrakları sallayarak İzmir Marşı’nı söyledi. Cem Adrian, Soner Olgun ve Yaşar ise ağır programları nedeniyle konsere katılamadı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 8 2022 Kültür sanat

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir