Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

2. Luma Kısa Sinema Şenliği için Geri Sayım Başladı


2. Luma Kısa Sinema Şenliği için Geri Sayım Başladı

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ SİNEMA KULÜBÜ VE AY İMAL İŞBİRLİĞİYLE

Hayal ettiği kısa sinema projelerini gerçekleştirmek isteyen öğrencileri desteklemek ve genç yetenekleri teşvik etmek emeliyle bu yıl ikincisi düzenlenen Luma Kısa Sinema Şenliği, 24-27 Ekim tarihleri ortasında, Yeditepe Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek

Yeditepe Üniversitesi Sinema Kulübü ve Ay Yapım’ın, hayal ettiği sinema projelerini gerçekleştirmek isteyen yetenekli gençleri desteklemek hedefiyle düzenlediği Luma Kısa Sinema Festivali’nin ikincisi, 24-27 Ekim tarihleri ortasında gerçekleştirilecek.

Yalnızca öğrencilerin katılabileceği yarışta öğrenciler “Kısa Sinema Yarışması”, “Kısa Sinema Senaryo Yarışması” ve “Uzun Metraj Sinema Senaryo Yarışması” olmak üzere üç farklı kategoride yarışacak. 15 Ağustos’ta başlayan müracaatlar, 18 Eylül Pazar gününe kadar şenliğin web sitesi lumakisafilm.yeditepe.edu.tr adresi üzerinden yapılabilecek.

Festival boyunca kısa sinema gösterimlerinin yanı sıra söyleşiler ve atölye çalışmaları da yapılacak.

KISA VE UZUN METRAJ SENARYO YARIŞMASI

Luma Kısa Sinema Şenliği, üretim kademesindeki projeleri destekleyerek genç yetenekli öğrencilerin senaryo yazmasını ve sinema çekmesini teşvik etmeyi amaçlıyor.

İlk kademede Kısa Sinema Senaryo Müsabakası kapsamında öğrencilerin kısa sinema senaryoları ve proje evrakları pahalandırılacak. Finale kalan proje sahiplerinin ana heyete yapacakları sunum sonrasında seçilen üç kısa sinema projesine başka ayrı 20.000 TL Kısa Sinema Üretim Dayanağı Ödülü verilecek.

Uzun metraj senaryo müsabakası sonucunda da bir projeye “En Güzel Senaryo Ödülü” olarak 20.000 TL takviye verilecek.

KISA SİNEMA YARIŞMASI

Festival kapsamında düzenlenen kısa sinema müsabakasında da Yeditepe Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema Kısmı öğretim üyeleri ve kısa sinema direktörlerinden oluşan ön heyet ile kesimin önde gelen isimlerinden oluşan ana heyet üyeleri yılın en yeterli 10 öğrenci sinemasını belirleyecek. Seçki içerisinden ana heyetin belirleyeceği bir sinemaya “En Güzel Kısa Sinema Ödülü” olarak 15.000 TL verilecek. Ayrıyeten 10 sinemalık kısa sinema seçkisi şenlik kapsamında gösterilecek ve Yeditepe öğrencilerinin oylarıyla bir kısa sinemaya de “İzleyici Ödülü” olarak 10.000 TL; heyetin belirlediği bir sinemaya ise 10.000 TL mansiyon ödülü verilecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Eylül 21 2022 Kültür sanat

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir