Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

3. Kemer Yaz Sanat Kampı ve Kültür Çalıştayı Sona Erdi


3. Kemer Yaz Sanat Kampı ve Kültür Çalıştayı Sona Erdi

Kemer Turizmci ve İş Adamları Derneği (KEMİAD) tarafından düzenlenen 3. Kemer Yaz Sanat Kampı ve Kültür Çalıştayı sona erdi.

Çalıştayın son günü Tekirova Mahallesi’nde açılan standa, Kemer Belediye Lider Yardımcısı Emin Gül, Kemer Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Müdürü Mehmet Derya Baytekin, Kemer Belediyesi Tekirova Mahalle Sorumlusu Adem Barış, KEMİAD Lideri İstek Sönmez, KETOB Lideri Dinçer Sarıkaya, KETOB Lider Yardımcısı Şinasi Gürocak, KETOB Genel Sekreteri Ayşegül Zeybek Uçar, Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Lideri Bolat Ünsal, Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç Dr. Mehmet Ali Eroğlu, sanatkarlar ve davetleriler katıldı.

Kemer Belediyesi, KEMİAD, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) konut sahipliğinde ve Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç Dr. Mehmet Ali Eroğlu ve Derya Avcı uyumunda düzenlenen çalıştayda çok sayıda akademisyen ve sanatçı yapıtlarını sergiledi.

Belediye Lider Yardımcısı Emin Gül ve beraberindekiler stant alanını gezerek, sanatkarlarla sohbet etti.

KEMİAD Lideri İstek Sönmez, çalıştay sonrası yaptığı açıklamada, sanatkarları Kemer’de ağırlamaktan ötürü keyifli olduklarını söyledi.

Çalıştayı ilerleyen yıllarda memleketler arası boyuta getirmek istediklerini söz eden Sönmez, “Kemer’in sanatla anılması bizleri her vakit keyifli etmiştir. Kemer’de sanatı yaymak için gelen tüm sanatkarlarımıza teşekkür ediyorum. Bize her mevzuda dayanak veren Kemer Belediyesine, KETOB’a ve öteki paydaşlara teşekkür ediyorum. Başarılı bir çalıştay oldu. Kemer’e katkı sağlamaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Sanatçılardan Süleyman Ünsal ise geri dönüşüm sanatıyla uğraştığını belirterek, atık metal modüllerinden heykeller yaptığını ve metal modüllerinin doğayı kirletmemesi için geri dönüşüme kazandırdığını kaydetti.

Muğla’dan gelen keçe sanatkarı Sadiye Latife da klâsik el sanatlarının başında gelen ıslak keçe sanatını yaptığını aktardı.

Islak keçenin kısa tarihini de anlatan Latife, ıslak keçenin yalnızca su, sabun ve el ile ovalayarak yapıldığını tabir ederek, “Keçe bilhassa yörüklerde yaygın olarak kullanılıyor. Kışın soğuk geçirmez yazın da terletmez. Keçeye akrep ve yılan üzere haşereler gelmez. Çobanlarımız da keçeyi bu yüzden tercih ediyorlarmış. Keçeyi artık biz modernize ediyoruz. Bu sanatı yeni kuşaklara aktarmak ve ilerde büyük bir stant açmak istiyorum. Çalıştayda da hoş anılar biriktirdim. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Yardımcısı Emin Gül ve beraberindekiler, çalıştay sonrası iştirakçilere teşekkür evrakı verdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 5 2022 Gündem

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir