Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

6 kat daha ucuz bir batarya teknolojisi geliştirildi


6 kat daha ucuz bir batarya teknolojisi geliştirildi

Akıllı telefon teknolojilerinin son yıllarda hayli gelişmesiyle, daha yüksek batarya kapasitesine sahip telefonlar karşımıza çıkıyor. Lakin batarya kapasitesi, uzun şarj ömrü için tek başına kâfi değil.

Lityum iyon bataryalar, şu anda akıllı telefonlardan elektrikli otomobillere kadar her şeyde kullanılmakta. Lakin bu bataryaların üretim maliyeti, günümüzde hala büyük bir sorun.

Bu nedenle lityum iyon bataryalar, rüzgar ve güneş gücü sistemlerinden yedek depolama yapmak için kullanılamıyor.

Bu tıp sistemlerin depolama yapması ve güneş açmadığında ya da rüzgar esmediğinde de güç sağlamasına yönelik artan gereksinimle, memleketler arası bir araştırmacı grubu ucuz ve bol materyallerden yapılmış düşük maliyetli bir batarya geliştirdi.

6 kat ucuz batarya geliştirildi

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nden (MIT) araştırmayı yöneten Profesör Donald Sadoway; Kanada, Çin ve ABD’deki kurumlardan bilim insanlarıyla birlikte, olağandan 6 kat daha az maliyetli yeni bir batarya geliştirdi.

Araştırmacılar, piyasadaki en bol ikinci gereç olan alüminyumu ve ametal gereçlerin en ucuzu olan kükürtü kullandı.

Bu iki malzemeyi elektrot olarak kullanan araştırmacılar, çok ısınmayı önlemek için üretimi kolay ve düşük bir erime noktasına sahip bir erimiş tuz elektrolit kullandı.

Teknolojiyi ticarileştirmek için “Avanti”adında yeni bir teşebbüs kuran bilim insanları, ürettikleri bataryanın büyük ölçekte çalıştığını herkese göstermek istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 4 2022 Teknoloji

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir