Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

738. Baykoca’yı Anma Yağlı Pehlivan Güreşleri Başlıyor


738. Baykoca’yı Anma Yağlı Pehlivan Güreşleri Başlıyor

İnegöl Belediyesi’nin bu yıl birincisini düzenlediği 738. Baykoca’yı Anma Yağlı Pehlivan Güreşleri Cumartesi günü Hamzabey Futbol Alanında gerçekleştirilecek. Sabah başlayacak güreşler gün uzunluğu devam edecek.

Osmanlı Hanedanının birinci şehidi olarak kabul edilen Osmangazi’nin yeğeni, Savcı Beyin oğlu Baykoca, Hamzabey Mahallesinde metfun bulunuyor. Genç yaşında kent düşen Baykoca’nın vefatının 738. Yılında, İnegöl Belediyesi bu yıl birinci defa özel bir program düzenliyor. İnegöl Belediyesi 738. Baykoca’yı Anma Yağlı Pehlivan Güreşleri ismi altında yapılacak aktiflikte, 300 pehlivan İnegöl’de güreşecek.

10 Eylül Cumartesi günü sabah 09.00’da başlayıp akşama kadar devam edecek olan İnegöl Belediyesi 738. Baykoca’yı Anma Yağlı Pehlivan Güreşleri Hamzabey Mahallesi Futbol Alanında yapılacak. Türkiye genelinden 22 başpehlivan ile 300 dolayında pehlivanın katılacağı yağlı güreşler, 13 kategoride yapılacak güreşlerle gerçekleştirilecek. İnegöl’de unutulmaz bir gün yaşatacak olan tertip kapsamında; 09.00-11.00 ortası kayıtlar gerçekleştirilecek. 11.00-14.00 ortası küçük uzunluklar yağlı güreş karşılaşmalarının yapılacağı etkinlikler kapsamında 14.00’da Tarihi İnegöl Mehteri gösterisi ve 14.20’de Baş Pehlivan kura çekimi ile Bayrak Geçişi yapılacak. Tekrar gün uzunluğu güreler devam ederken, 18.00’da Baş Pehlivan Final Güreşleri ve 18.30’da ödül merasimi gerçekleştirilecek. Belediye Lideri Alper Taban, tüm ilçe halkını bu yıl birincisi yapılan etkinliklere davet etti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 4 2022 Spor

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir