Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Afganistan’da savaşta gözünü kaybeden öğrenci, görme engelliler için aygıt tasarladı


Afganistan’da savaşta gözünü kaybeden öğrenci, görme engelliler için aygıt tasarladı

Afganistan’da Maarif Vakfı bünyesindeki bir lisede tahsil gören Said Mohaddes Sadeqi ile arkadaşları Ahmet Nadeem Rahgosha ve Mohammad Eman Soufizada, Türkiye Teknoloji Ekibi Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yürütücülüğünde, Samsun Çarşamba Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST KARADENİZ’e katıldı.

Ülkesindeki savaşta gözünü kaybeden Sadeqi, hayatını kolaylaştırmak için girdiği arayışta arkadaşlarıyla görme engelliler için gözlük, bileklik ve ayakkabı tasarladı.

Geliştirilen gözlük, yürürken önüne bir pürüz geldiğinde kulaklık vasıtasıyla kullanıcıya sinyal gönderiyor. Bileklik ve ayakkabılarda ise kamera yardımıyla rastgele bir mani yahut tehlike anında titreşimlerle ihtar veriliyor.

Proje, TEKNOFEST KARADENİZ’de “En uygun sunum” mükafatına layık görüldü.

Sadeqi, AA muhabirine, savaşta sağ gözünü kaybedince bir proje yapmak için yola çıktığını söyledi.

Projeyi geliştirmeyi hedeflediklerini aktaran Sadeqi, TEKNOFEST KARADENİZ’de farklı fikirler öğrenerek görme engelliler faydasına daha çok çalışacaklarını lisana getirdi.

Maarif Vakfı Toplumsal Kültürel Faaliyetler Yöneticisi Fatih Pehlivan ise TEKNOFEST KARADENİZ’e 129 projeyle katıldıklarını, bunlardan 4’ünün finale kaldığını lisana getirerek, “Afganistan’dan katılan öğrenciler bölgelerindeki ailelerinin değişik gereksinimlerini karşılamak ismine proje geliştirdi. Kadromuz görme engelliler için titreşimli ayakkabı, titreşimli bileklik ve gözlük tasarladı. Bu sistem tahminen ileride girişimcilik mükafatı de alabilir.” diye konuştu.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Eylül 28 2022 , Haberler

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir