Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığından çocuklara eğitim paketi


Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığından çocuklara eğitim paketi

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, okul hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Bakanlık olarak çocukları kırtasiye ve kitap istikametinden de desteklediklerini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya nazaran, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 eğitim öğretim yılına hazırlık kapsamında kırsal bölgelerdeki muhtaçlık sahibi ailelerin ilkokul ve ortaokula devam eden çocukları için “Eğitim ve Gelişim Takviye Paketleri” dağıtıldı.

Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Uşak, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın kırsal bölgelerindeki muhtaçlık sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan paketlerde; sırt çantası, kalemlik, beslenme çantası, boya, defter, kalem üzere materyallerin yanı sıra Bakanlık tarafından internet sitesinden ilan edilen Çocuk Dostu Kitap Listesi’nden kitaplar bulunuyor.

Destek paketlerinde Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Yanık’ın, çocuklara yazdığı mektup da yer alıyor.

Bakan Derya Yanık, mevzuyla ilgili değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı Beşinci 180 Günlük Aksiyon Planı doğrultusunda geçen yıl 22 ilin kırsal bölgelerinde çocuklar için hami ve önleyici hizmetler hakkında bilgilendirme yapılarak gereksinimlerin belirlendiğini belirtti.

Olumlu geri bildirimler üzerine bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını söz eden Yanık, çocuk muhafaza taşınabilir takımları aracılığıyla kırsal bölgelerdeki çocukların hami ve önleyici hizmetlere erişimini artırmaya ve fırsat eşitliği sağlamaya yönelik çalışmalar yürütüldüğünü anlattı.

Yeni eğitim öğretim yılı başlarken kırsal bölgelerdeki çocukların psikososyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesi hedefiyle “Eğitim ve Gelişim Dayanak Paketleri” hazırlandığına işaret eden Yanık, şunları kaydetti:

“Okul hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı olarak çocuklarımızı kırtasiye, kitap istikametinden de destekliyoruz. Eğitim ve Gelişim Takviye Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye materyallerinin yanı sıra Bakanlığımızın hazırladığı Çocuk Dostu Kitap Listesi’ndeki kitaplardan da koyduk. Okula eksiksiz olarak başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum.”

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 8 2022 , , , , Haberler

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir