Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Ankara ve Çankırı’da düzmece düzenekli akaryakıt istasyonlarına operasyon


Ankara ve Çankırı’da düzmece düzenekli akaryakıt istasyonlarına operasyon

Akaryakıt kaçakçılığı ve kayıt dışı satışa yönelik Ticaret Bakanlığı’na bağlı Gümrükler Koruma Genel Müdürlüğü Akaryakıt Kaçakçılığıyla Gayret Özel Takımı çalışmalarını sürdürüyor.

Ekip bu kapsamda Ankara ve Çankırı’da operasyon düzenledi.

DHA’nın haberine nazaran istasyonlarda binlerce litre kayıt dışı akaryakıt satıldığı ve milyonlarca liralık uydurma akaryakıt fişi düzenlendiği tespit edildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya nazaran; gerçekleştirilen birinci operasyon Ankara kent merkezinde faaliyet gösteren bir akaryakıt istasyonuna oldu.

Mali fiş kayıtları kasalardan silindi

Söz konusu operasyonda araçların aldıkları akaryakıta ait mali fişlerin kayıtlarının müellif kasalardan silindiği ve hiç satış yapılmamış üzere gösterildiği tespit edildi.

Akaryakıt tankında düzenek ele geçirildi

Araştırmayı derinleştiren takımlar istasyonda bulunan tanklardaki yakıt ölçülerinin da hakikat tespit edilmesini engelleyen, böylelikle yapılan usulsüzlüğü gizlemeye yönelik bir düzenek ele geçirdi.

Tankların içerisinde bulunan akaryakıt ölçüsünü ölçen sisteme paralel bir sistemin daha olduğu ve bu sistemin istasyonun çatısına gizlendiği tespit edildi.

İkinci müellif kada ve pompa beyni

Ayrıca satış tabancalarının olduğu pompanın üst tarafına gizlenmiş ikinci bir pompa beyni ve müellif kasa olduğu ve bu sistemin satış yapıldığında kayıtların otomasyon sistemine yansımasını engellediği belirlendi.

Tespit edilmesi epeyce sıkıntı bir kaçakçılık sistemini ortaya çıkaran özel takım uzaktan kumandayla denetim edilen ve devleti milyonlarca lira ziyana uğratan sistemleri çökertti.

Satılmayan akaryakıtlar için düzmece fiş düzenlediler

Özel Grubun yürüttüğü başka bir operasyon ise Çankırı vilayetinde gerçekleştirildi. Gümrükler Koruma Genel Müdürlüğü Akaryakıt Kaçakçılığıyla Gayret Özel Takımınca bir öteki akaryakıt istasyonunda muharrir kasayı devre dışı bırakarak kayıt dışı satış yapılmasını ve müellif kasadan satış datalarının silinmesini sağlayan öteki bir düzenek ortaya çıkarıldı.

Yapılan aramada ayrıyeten istasyon binasında düzenekle bağlı 1 muharrir kasa ve bilgisayar ele geçirildi. İstasyonda korsan bir program kullanılarak bilgisayarla müellif kasa ortasında ilişki kurulup masraf göstermek için fiş talep eden mükelleflere akaryakıt satmadan müellif kasadan fiş düzenlendiği tespit edildi.

Milyonlarca liralık vurgun

Bu usuller kullanılarak istasyonlarda binlerce litre kayıt dışı akaryakıt satıldığı ve milyonlarca liralık düzmece akaryakıt fişi düzenlendiği tespit edildi.

Yapılan açıklamada, “Ticaret Bakanlığı Akaryakıt Kaçakçılığı ile Çaba Özel Grubunun kayıt dışı ve kaçak akaryakıt satışının önlenmesine yönelik kontrolleri faal bir biçimde sürdürülmekte. Gümrükler Koruma Genel Müdürlüğü takımları, ülkeyi milyonlarca lira ziyana uğratan, dürüst tüccarı mağdur ederek, haksız rekabete neden olan akaryakıt kaçakçılarıyla uğraşa sürat kesmeden devam etmekte” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir