Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Anne Estetiği ile bedeninizi yenileyin


Anne Estetiği ile bedeninizi yenileyin

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mübin Hoşnuter, Anne Estetiği’nin bilhassa hamilelik ve emzirme devrindeki bayanlar için tasarlanmış, günümüzün en tanınan kombine estetik cerrahi uygulamalarından birisi olduğunu söyledi. Prof. Hoşnuter, “Uygulama sayesinde anne doğumdan evvelki çizgilerine dönüş yaparak bedenini yenileme bahtı buluyor. Böylece Anne Estetiği yaptıran bayanların özgüvenleri yerine geliyor ve ömür kalitesi yükseliyor” dedi.

Kadınlar, doğum sonrası dünyanın en hoş hislerinden biri olan annelik hissini yaşarken başka yandan da gebeliğin akabinde bedeninde bıraktığı kalıcı izlerle çaba ediyor. Annelerin, bebeklerini büyütüp emzirme sonrasında istedikleri beden formuna geri dönmek için uyguladıkları diyet ve idman denemelerinin birçok vakit başarısız olması, onları Anne Estetiği’nin sunduğu bir dizi estetik uygulamaya yönlendiriyor.

Anne Estetiği’nin gebelik sonrası meydana gelen fizikî değişiklikleri düzeltmek için kombine halinde uygulanan beden şekillendirme süreçlerinden oluştuğunu söz eden Prof. Dr. Mübin Hoşnuter, bu süreçlerin popülaritesinin öbür bir nedenin ise Anne Estetiği’nin her bayanın gereksinimlerine farklı ayrı olacak formda bireye özel olarak planlandığını söyledi. Göğüsler ve karın bölgesinin, annelikle birlikte birinci etkilenen bölgelerden birisi olduğuna dikkat çeken Hoşnuter, “Anne Estetiği’nde ekseriyetle göğüs ve karın uygulamaları birinci sıraya alınır. Gebelik ve emzirme periyodunda göğüsler ile karında hacim büyümesi ve gözle görülür sarkma oluşabildiğinden, maalesef doğumdan sonra gebelik öncesi formuna geri dönemeyebilir. İşte bu noktada Anne Estetiği göğüs küçültme yahut dikleştirme, karın germe ve liposuction üzere uygulamaları birinci etapta içerebilir” dedi.

Üç ana süreç var

Uygulamalar sırasında neler yapılabileceğini sırasıyla anlatan Dr. Hoşnuter, “Gebelikte yaşanan hormonal değişiklikler göğüslerin boyutunu, halini ve dolgunluğunu büyük değiştirebilir. Bebeği emzirme sonlandırıldıktan sonra, göğüs dokusunda meydana gelen kayıp ve sarkmalara karşı yapılacak estetik göğüs cerrahisi göğsün halini ve boyutunu eski haline getirir. Annelere iki farklı uygulama yapılabiliyor. Birincisi, göğüslerin göğüs kafesinden daha yüksek bir noktaya taşımak için fazla derinin alındığı göğüs dikleştirme, başkası ise göğüs implantları ile göğsün halini geri kazandırabilen göğüs büyütme sürecidir. Karın bölgesi ise gebelik sırasında değişimin en besbelli meydana geldiği alandır. Çok kilo artışı ile birlikte karnın orta bölgesinde büyük bir gerilim oluşur ve cilt gerilir. Doğum sonrasında karın cildinde sarkıklık, kaslarda form bozukluğu ve çatlaklar olabilir. Bu durumda olmazsa olmaz bir tahlili olan karın germe, o bölgedeki fazla derinin alındığı ve kasların gerildiği cerrahi bir süreçtir. Sırt, kol, basen, boyun, karın üzere bedenin türlü bölgelerindeki diyete dirençli yağlar ise liposuction ile alınıyor. Gebelik boyunca kilo alındığında, yağ hücrelerinin boyutu ve hacmi artıyor. Böylelikle uygulanacak liposuction makul bir bölgedeki yağ hücrelerinin sayısını azaltır. Uygulama, yine çok kilo alıp verme durumu kelam konusu olmadığı sürece ekseriyetle kalıcıdır” dedi.

Öneriler nelerdir?

Bu uygulamaların tek başına ya da birlikte yapılabilmesi için doğumdan sonra en az 6 ay geçmesi ve emzirmenin sonlandırılmış olması gerekmektedir. Anne Estetiği uygulaması sonrası ayakta tedavi yapılır yani hastanede olmazda meskende güzelleşmeyi söz eder. İyileşmeniz uygulamaların çeşidine nazaran bir yahut iki ay kadar sürebilir. Anne Estetiği, uzmanlarca uygulanan tekniklerin bir bütünüdür. Bu nedenle tecrübeli bir estetik cerrahı seçmelisiniz. Bu sayede sağlınızı ve güvenliğinizi riske atmamış olursunuz.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 5 2022 Sağlık

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir