Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Antalya’da caretta caretta Rus bayanın kalçasını ısırdı


Antalya’da caretta caretta Rus bayanın kalçasını ısırdı

Antalya’nın Muratpaşa ilçesine bağlı Güzeolaba Mahallesi’nde yaşayan 64 yaşındaki Rus asıllı Liidia Bazarova, arkadaşıyla birlikte 2 gün evvel sabah saatlerinde denize gitti.

Örnekköy kıyısının halk plajı kısmından denize giren Bazarova, bir müddet yüzdü ve dönüşe geçti.

Kıyıya yanlışsız yaklaştığında sırt üstü yüzmeye başlayan Bazarova’nın kalçasını ve elini, caretta caretta ısırdı.

Cankurtaranı da caretta ısırdı

Neye uğradığını şaşıran kadının çabalamasının akabinde caretta, bu kere birinci yerin üst noktasını ısırdı.

Kadının yardımına ise cankurtaran Mustafa Sarı, koştu. Caretta caretta Bazarova’yı bırakırken bu sefer cankurtaranın omzunu ısırdı.

Kadının kalçası morardı

Kısa müddetli yaşanan arbedenin akabinde caretta caretta korkarak bölgeden uzaklaştı.

Yakınlarının yardımıyla konuta giden Bazarova, daha sonra yakındaki bir hastaneye götürüldü. İlaç ve krem verilen kadının kalçası ise uzunluklu boyunca morardı.

İHA’nın haberine nazaran; caretta carettanın ısırdığı yerlerde ise diş izlerinin olduğu görüldü.

15 günde 11 kişi carettasaldırısına maruz kaldı

Plajın yaklaşık 5-10 metre açıklarında dolaşan carettacaretta ise vatandaşların cep telefonu kamerasına yansıdı.

Platform üzerinden elini ve ayaklarını suya uzatan vatandaşların hareketlerine carettacarettanın hareketlendiği ve yaklaştığı anlar kaydedildi.

Öte yandan bölgede son 15 gün içinde yaklaşık 11 kişinin carettacarettasaldırısına maruz kaldığı öğrenildi.


“Bir anda kalçamı bir şey ısırdı, inanılmaz güçlüydü”

Kalçasının bir tarafına oturamayan Lidiia Bazarova, haftada iki yada üç gün tıpkı bölgeye arkadaşıyla denize gittiğini başına birinci kere bu türlü bir şeyin geldiğini söyledi.

Halk plajından perşembe sabahı denize girdiğini lisana getiren Bazarova, “Bir müddet yüzdüm ve dönüşe geçtim. Kıyıya 4-5 metre kalınca sırtüstü dinlenmek istedim. Bir anda kalçamı bir şey ısırdı. İnanılmaz güçlüydü.

Ne olduğunu bilmiyorum, neyin ısırdığını, görmeden çırpınmaya vurmaya başladım. Birinci ısırdığı yeri bırakıp öteki noktayı ısırdı. Uğraş etmeye devam etti. Sonra elimi ısırdı.

Cankurtaran geldi, yüksek ses çıkardı ancak sonra ona saldırdı. Cankurtaran benim dışarı çıkmamı istedi lakin o deniz kaplumbağasıyla orada kaldı. Çok korktum uzun bir müddet denize gitmeyeceğim.” dedi.


“Artık denize gitmeyeceğiz”

Kamila Bazarova, annesinin çok korktuğunu kaplumbağanın ısırdığı yerlerin simsiyah olduğunu kaydederek, “Cankurtarana teşekkür ediyoruz. O olmasa tahminen sonuç makus olabilirdi.

Daha evvel de buna misal hadiseler olmuş. Annemden evvel bir kadınla bir adamı ısırmış. Uyarıcı bir yazı olmasını istiyoruz. Artık denize gitmeyeceğiz, dehşetli.” diye konuştu.

“İnsan kaygıyla irkildiği vakit kaçıyor”

İHA’nın haberine nazaran; Akdeniz Üniversitesi Su Eserleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Mehmet Gökoğlu, carettacarettaların bol olduğu Lara, Belek ve Side kıyılarında vakit zaman ısırma olaylarının yaşandığını bildirdi.

Denizdeki canlının gerektiğinde karaya çıkma gereksinimi duyduğunu lisana getiren Gökoğlu, “Ancak her yer insan, canlının çıkabileceği yer yok. Benim hayat alanından çıkın der üzere. Isırmaların genelde öğlene yanlışsız yaşandığını biliyoruz. Sığ sularda ısırma hadisesi yaşanıyor.

Oysa kaplumbağa Çıralı’da da var, orada bu durum yok. Bizim Lara’da su sığdır. Parlayan bir denizanası üzere düşünüp bir ısırma yapıyor. Ezme halinde bunu yapıyor.

İnsan endişeyle irkildiği vakit canlı da kaçıyor. Bir de bu devir yavrularının çıkış vakti, tahminen de iç güdüsel olarak kıyıda ebeveyn muhafaza durumu var. Bu emelle da olabilir.” ifadelerine yer verdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir