Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Antalya’da turist yoğunluğu yaşanırken rezervasyonlar eylülde de boş değil


Antalya’da turist yoğunluğu yaşanırken rezervasyonlar eylülde de boş değil

Antalya, her yıl olduğu üzere bu senede de milyonlarca ziyaretçi ağırlamaya devam ediyor.

Ülkenin en çok yabancı turist ağırlayan kenti Antalya’ya, yaz devrinde yeniden milyonlarca turist geldi.

Ağustos ayı başındaki datalara nazaran, eylül ortasına kadarki periyotta bilhassa 5 yıldızlı ve deluxe konseptli otellerde yüzde 100’e yakın doluluk yaşanıyor.

Ekim ortasına kadar rezervasyonlar dolu

Şu anki datalara nazaran talep yoğunluğunun devam ettiğini açıklayan dal temsilcileri, eylülün 2’nci yarısı ve ekim ortasına kadar rezervasyonların, yüzde 90’ın üzerine çıktığını açıkladı.

Zirvede Almanlar var

Tur operatörü genel müdürü turizmci Recep Yavuz, 21 Ağustos prestijiyle Antalya’ya hava yoluyla gelen toplam turist sayısının 8 milyon 300 bine ulaştığını açıkladı.

Yavuz, günlük yabancı turist gelişlerinin 75-80 binde devam ettiğini belirterek, ağustos sonu prestijiyle 9 milyonun rahatlıkla aşılacağını açıkladı.

Recep Yavuz, 8,3 milyon yabancı turist içinde birinci sırayı 1 milyon 363 binle Almanların, 2’nci sırayı 1 milyon 275 binle Rusların aldığını söyledi.

“Eylül ayında da önemli hareketlilik gözlemleniyor”

Lara-Kemerağzı’ndaki 5 yıldızlı otelin genel müdürü Korhan Alşan, pandemi sonrası Antalya’nın önemli taleple karşı karşıya olduğunu belirterek, “Temmuz neredeyse tüm Antalya bölgesinde doluluk bakımından yüzde 90-95 düzeyinde, ağustosta yüzde 92-97 aralığını görebiliriz.

Eylülde klasik olarak kıyı tatilciliğinde okulların açılmasıyla birlikte talepte kırılma olur olağanda ancak bu sene eylül ayında da önemli hareketlilik gözlemleniyor.” diye konuştu.

“Eylül-ekim aylarına olan talepler artacak”

Şu anda büyük çeşit operatörlerinin uçak kapasitelerinin yarısından fazlasını sattığını açıklayan Alşan, “Bu, bölgedeki otellere de yansıdı. Şimdiden eylülün yüzde 70-80 civarlarında dolu olduğunu söyleyebiliriz. Bu da rahatlıkla eylülün yüzde 90’ın üzerinde olacağını gösteriyor.” dedi.

Pandemi nedeniyle ertelenen MICE-organizasyon konseptleriyle ilgili de Antalya’ya önemli talep oluştuğunu belirten Korhan Alşan, “Bunlar da ekim ayı prestijiyle hareketleniyor. Kasım sonuna kadar önemli hareketlilik sağlayacak. Bununla birlikte spor turizmi kıymetli.

Futbol ve golf başı çekiyor. Bisiklet, basketbol üzere alternatif turizm çeşitleriyle de ekim-kasım ayındaki hareketlilik artacak üzere görünüyor. Tatilcilerin büyük kısmı da gerek fiyat avantajları gerek daha sakin ve iklimsel avantajlar sebebiyle eylül-ekim aylarına olan talepleri artıracak.” diye konuştu.

“Gelen milliyetlerde ufak değişiklikler olacak”

Kundu’daki 5 yıldızlı otelin genel müdürü İsmail Çağlar, ağustos başındaki değerlendirmede, eylül ortasına kadar dolu olan rezervasyonların, olumlu tablonun devam ediyor olması nedeniyle eylül sonu ve ekim ortasına kadar uzadığını ve önemli manada dolulukların devam edeceğini kaydetti.

Çağlar, “Sadece gelen milliyetlerde ufak değişiklikler olacak. Yüksek dönemde Orta Doğu’dan önemli sayılarda konuk almıştık, tekrar Avrupa ve Rusya sayıları artıyor.

Rusya’dan uçak sayılarının artacağı haberleri de geldi. Bu türlü olumlu hava var. Daha evvel de söylemiştik, eylül ayında boş yastık bile kalmayacak üzere görünüyor.” dedi.

“Eylül başına şu an yerimiz kalmadı”

Kendilerini arayanlara eylülün birinci yarısına kadarki periyot için rezervasyon yapamadıklarını anlatan Çağlar, “Eylülün son 10 günü ve ekim ayı başına yönlendiriyoruz. Zira eylül başına şu an yerimiz kalmadı. Eylül sonu ve ekim ortasına kadar da kısıtlı bir durum kelam konusu.

Misafirlerimizin de tatil planlarını mümkün olduğu kadar eylül sonu, ekim başına nazaran ayarlamalarını öneriyoruz. Zati mevsimler de değişiyor, ekim-kasım ayları da hava açısından verimli bir periyot oluyor.” diye konuştu.

“Ruslar Avrupa yerine artık Türkiye’ye geliyor”

Verilerin ‘süper’ denilen 2019’a yakın seyrettiğinden bahseden İsmail Çağlar, olumlu havanın 2023’e de yansıyacağını belirtti.

Çağlar, savaş nedeniyle Rusya’ya uygulanan ambargolar kapsamında, birçok ünlü markanın Rusya’da faaliyetini sona erdirdiğini, Avrupa’ya tatil ve alışverişe giden birçok Rus turistin de bu nedenle Türkiye’ye yöneldiğini açıkladı.

DHA’nın haberine nazaran; İsmail Çağlar, “Rusya’daki ambargodan ötürü birçok firma oradan çekildi, oradaki tüketiciler Avrupa yerine artık Türkiye’ye geliyor. Ekseriyetle lüks alışveriş için. Bunun da ülke iktisadına farklı bir katkısı oluyor.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Eylül 29 2022 , , , , Gündem

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir