Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Arnavutluk Başbakanı: Türkiye Cumhurbaşkanı olmasaydı, aşılarımız olmayacaktı


Arnavutluk Başbakanı: Türkiye Cumhurbaşkanı olmasaydı, aşılarımız olmayacaktı

Avusturya’da düzenlenen Alpbach Avrupa Forumu’ndaki AB’nin Jeopolitik Uyanışı bahisli panelde konuşan Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, ülkesinin Avrupa’ya entegrasyonu, Türkiye’nin salgın periyodundaki rolü ve yardımı, Kosovalılara Avrupa vize serbestisi üzere birçok bahse değindi.

Fransa’nın yeni bir Avrupa siyasi topluluğu kurma fikrinin büyük bir potansiyele sahip olduğunu kaydeden Rama, Bazı tarihi sıkıntılar için Avrupa Birliği de birtakım tarihi tezleri olan bir devletin karşısında güçsüz bir küme ülkelere dönüşüyor. Tarihi argümanlara karşı hiçbir şeyim yok fakat bu tarihi problemler politikler tarafından tez ediliyor. Eskiyi çözme talihi yok fakat yeni tarihi meseleler yaratma bahtı var.diye konuştu.

Kovid-19 salgını periyodunda Türkiye’nin takviye ve rolüne de değinen Rama, kelamlarını şöyle sürdürdü:

Türkiye Cumhurbaşkanı olmasaydı, aşılarımız olmayacaktı”

Jeostrateji hakkında tartıştığımızda, Batı Balkanlar’a girmesine müsaade verilmemesi gereken üçüncü aktörlerden bahsediyoruz. Lakin mevt kalım problemi kelam konusu olduğunda Batı Balkanlar’da birçok hayatı kurtaran Çin’dir, Rusya’dır ve Türkiye’dir. Türkiye Cumhurbaşkanı olmasaydı, aşılarımız olmayacaktı.


AB vize serbestisi konusunu değerlendirdi

Kosova vatandaşlarının AB vize serbestisi konusunda da değerlendirmelerde bulunan Rama, Kosova büyük güçler, demokratik güçler tarafından barbar bir rejimden kurtarıldı. Ancak bilin bakalım? Barbar rejim altında onlar (Kosovalılar) Avrupa’da serbestçe dolaşabiliyordu. Kurtarıcılarla onlar rehine, serbestçe dolaşamıyorlar. Böylelikle özgür Kosova’da doğan ve artık yetişkin olan çocukların dedeleri Almanya’ya gidebilir, Avusturya’ya gelebilir ve çalışabilirlerdi. Kosova’ya vize serbestisi olmadığı için çocuklar hareket edemiyor. sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Eylül 24 2022 , , Dünya

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir