Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Av döneminin açılmasıyla balıkçı tezgahlarında çeşit arttı, fiyat düştü


Av döneminin açılmasıyla balıkçı tezgahlarında çeşit arttı, fiyat düştü

Kemeraltı Çarşısı’nda balıkçıların ağırlaştığı Havra Sokağı’nda balıkçı tezgahlarında hareketlilik yaşanıyor.

Yaz dönemi boyunca çiftliklerde yetiştirilen balıkların yoğunlukta olduğu tezgahlarda 1 Eylül’de dönemin başlamasıyla sardalya, hamsi, mezgit (tavuk balığı), gopez, palamut, kefal, uskumru, barbun üzere av balıkları da çokça yerini aldı.

Kilogram fiyatı 35 lira olan hamsi ve sardalyanın 1,5 kilogramı ise 50 liradan satışa sunuluyor. Tavuk balığı 50, barbun 80-100, çipura 90, levrek ise 90-100 lira olan kilogram fiyatlarıyla tezgahlarda yer buluyor. Palamudun tanesi ise 50 liradan satılıyor.

Havra Sokağı’nda 13 yıldır esnaflık yapan Serkan İnce, AA muhabirine, dönem öncesi düşük olan işlerin av dönemiyle hareketlendiğini söyledi.

Denizden bol balık çıkması halinde fiyatların bir ölçü daha düşebileceğini tabir eden İnce, en çok hamsi ve sardalyanın istek gördüğünü kaydetti.

İnce, dönemin başlamasının tüm balık fiyatlarına yansıdığına dikkati çekerek, “100 liraya kadar dayanmıştı çipura. Şu an 85-90 lira. Levrekler 100-120 liradan üsttü. Şu an 100 liraya kadar alabilirsiniz.” dedi.

– “Havanın soğuması gerek”

Serkan Çömlek de balık fiyatlarının genel olarak yarı yarıya düştüğünü, kimilerinde düşüşün daha fazla olduğunu söyledi.

Balığın protein kaynağı olarak bir sıhhat eseri olduğunu, bu fiyatların kaçırılmaması gerektiğini anlatan Çömlek, şöyle konuştu:

“Daha evvel kilogramı 250-300 liradan satılan barbun 80-100 liraya indi. Yeniden tavuk balığı dönemden evvel 150 liraydı 50 liraya kadar düştü. Vatandaşlardan bol bol talep bekliyoruz ancak şu an o talebi göremiyoruz. Balıklar bu sayıların altına daha düşmez. Taleplerin artması için havanın soğuması gerektiğini düşünüyoruz.” sözlerini kullandı.

Balık alanlardan Hülya Şengezin, haftada iki gün balık tükettiklerini belirtti. Avlanmanın başlamasıyla fiyatların biraz indiğini kaydeden Şengezgin, “Çipura tercih ediyorduk. Artık sardalya, hamsi vakti. Fiyatları şöyle 30 lira falan olsa daha yeterli olur. Herkes alabilir.” dedi.

Kemal Şen de Karadenizli olduğu için hamsiyi çok sevdiğini ve sık tükettiğini söz ederek, “Fiyatlar hoş. Bir kilogram hamsi, bir kilogram tavuk balığı aldım. Fiyatları 35 lira. Geçen gün 50 liraya almıştım.” diye konuştu.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 4 2022 , , , , Haberler

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir