Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Avrupa, güçte Türkiye’nin izinde! Uyguladığımız siyasetleri görüşecekler


Avrupa, güçte Türkiye’nin izinde! Uyguladığımız siyasetleri görüşecekler

Rusya’nın Kuzey Akım 1 boru sınırındaki doğalgaz akışını kesmesinin akabinde Avrupa’daki güç krizi derinleşirken, AB ülkeleri önlemlerle ilgili olarak Türkiye’nin müsaadeden gitmeye hazırlanıyor. AB üyesi ülkelerin güç bakanları, bugün Brüksel’de harika toplantı yaparak, doğalgaz santralleri dışındaki elektrik üreticilerine megavat saat başına 200 avroluk tavan fiyat getirilmesini görüşecek. Türkiye, Avrupa’nın geçmeye hazırlandığı sisteme bundan 6 ay evvel geçerken, artan maliyetler karşısında ithal kömür ve doğalgazdan elektrik üretimi yapan santrallere megavat saat başına 2 bin 500 lira, öbür santrallere 1.200 lira ödenmesini kararlaştırmıştı. O devirde piyasaya müdahale olarak kimi çevrelerce eleştirilen bu kararın ne kadar hakikat olduğu ise AB’nin almayı planladığı karar ile bir kere daha ortaya çıktı.

“DÜNYA BİZE YANLIŞSIZ YAKLAŞIYOR”

Olağanüstü devirlerin fevkalâde tahlilleri olduğunu söz eden Uludağ Güç’ün CEO’su İsmail Ergüneş, elektrik üretim tesisleri için tavan fiyat uygulamasının Avrupa‘nın güney ülkeleri tarafından bir sene evvel lisana getirildiğini fakat bu sisteme geçemediklerini anlattı. Ergüneş “Avrupa, bunun piyasaya büyük bir ihanet olacağını düşündü. Artık ise muhtemelen 9 Eylül’de bu karar çıkacak. Avrupa, bizdeki modele geçiyor. Yani, orada en yüksek kaynak doğalgaz ise herkes birebir parayı ödemeyecektir lakin çok geç kaldılar. O yüzden onların buraya geldiği yerde açıkçası bizde de tavan fiyat uygulaması sürer. Dünya bize hakikat yaklaşıyor orada” dedi.

“İYİ Kİ O SANTRALLER VAR VE KAPANMADI”

Güneş, rüzgar, jeotermal, hidroelektrik üzere üretim alanlarına bir devir ayakta kalmaları için önemli teşvikler verildiğini, artık ise elini taşın altına koyma sırasının bu tesislerde olduğunu belirten Ergüneş “Bu santraller kurulduğunda, o gün denildi ki ‘Bu santraller desteklenmeden yaşayamıyor, gün gelir muhtaçlık olur, bunları destekleyelim.’ O gün de geldi. Düzgün ki o santraller var ve kapanmadı. O gün çalışmadığı halde bu ülkenin insanları onlara iletim tarifesinin içerisinde kapasite bedeli ödedi. Yenilenebilir kaynaklara tıpkı halde dünyada elektrik çok ucuzken teşvikler verildi. Artık sıra bu tesislerde” diye konuştu.

Cevdet Fırat Aydoğmuş

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 8 2022 , , Haberler

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir