Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Avrupa’da ağustosta elektriği en ucuz tüketen başşehir Ankara oldu


Avrupa’da ağustosta elektriği en ucuz tüketen başşehir Ankara oldu

Ankara, ağustosta birinci kademe mesken aboneleri için kilovatsaat başına 1,44 lira ile elektrik fiyatının en düşük olduğu Avrupa başşehri oldu.

Avusturya ve Macaristan’ın güç piyasası düzenleme kurumları ve Finlandiya merkezli araştırma firması VaasaETT’in hazırladığı Konut Güç Fiyat Endeksi datalarına nazaran, Avrupa’da kilovatsaat başına meskende 11,69 lira ile Londra elektriğin en kıymetli tüketildiği kent olarak öne çıktı.

Konutlarda elektrik fiyatı sıralamasında kilovatsaat başına yaklaşık 10,04 lira ile Kopenhag ikinci sırada yer alırken, onu 9,86 lira ile Roma takip etti.

Roma’yı, 9,31 lira ile Amsterdam, 9,13 lira ile Brüksel ve yaklaşık 8,22 lira ile Berlin izledi.

Kilovatsaat başına elektrik fiyatı ağustosta Atina’da 5,30 lira, Lizbon’da 4,75, Paris’te 4,57 lira ve Varşova’da 3,47 lira oldu.

Meskenlerde elektrik fiyatının en düşük olduğu başşehirler ortasında, 2,74 lira ile Zagreb, 1,64 lira ile Budapeşte ve 1,46 lira ile Belgrad yer aldı.

Ankara ise birinci kademe mesken aboneleri için kilovatsaat başına 1,44 lira ile ağustosta elektriği en ucuz tüketen başşehirler listesinde birinci sıraya yerleşti.

– Geçen ay elektrik fiyatları en çok Atina’da arttı

Avrupa’da ağustos ayında elektrik fiyatları bir evvelki aya nazaran en çok Atina’da arttı. Atina’da güç vergilerindeki artışlar nedeniyle kilovatsaat başına elektrik fiyatı yaklaşık yüzde 34 artış gösterdi. Fiyatlar, Brüksel’de yüzde 26, Amsterdam’da yüzde 22 yükseldi.

Kıtada bir yıl öncesine nazaran elektrik fiyatlarının daha yüksek olduğu belirtilen raporda, bunun Kovid-19 salgını sonrasında ekonomik toparlanmaya bağlı artan talep, inanılmaz hava şartları ve Rusya-Ukrayna savaşı sonrası rekor düzeylere ulaşan doğalgaz fiyatlarından kaynaklandığı kaydedildi.

Birkaç başkentte ise geçen ay bir evvelki aya nazaran elektrik fiyatlarında düşüş yaşandı. Elektrik fiyatlarındaki düşüşte, hükümetlerin güç krizinin faturalar üzerindeki baskısını hafifletmek için uyguladığı kapsamlı tedbirler tesirli oldu.

Elektrik fiyatları geçen ay bir evvelki aya nazaran Lizbon, Paris, Varşova ve Budapeşte’de ise düştü.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir