Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Bakan Karaismailoğlu, ağustos ayına ait denizcilik istatistiklerini paylaştı


Bakan Karaismailoğlu, ağustos ayına ait denizcilik istatistiklerini paylaştı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ocak-ağustos periyodunda limanlarda elleçlenen yük ölçüsünün geçen yılın birebir periyoduna nazaran yüzde 5,6 artarak 365 milyon 162 bin tona, elleçlenen konteyner ölçüsünün da yüzde 1,7 artışla 8 milyon 408 bin TEU’ya ulaştığını bildirdi.

Bakan Karaismailoğlu, yazılı açıklamasında, dünya ticaretinde değerli rol oynayan deniz nakliyatının son 20 yılda Türkiye’de geliştiğini tabir etti.

Ocak-ağustos devrine ait denizcilik istatistiklerini paylaşan Karaismailoğlu, “Bu devirde limanlarda elleçlenen yük ölçüsü geçen yılın tıpkı periyoduna nazaran yüzde 5,6 artarak 365 milyon 162 bin tona yükselirken elleçlenen konteyner ölçüsü da tıpkı devirde yüzde 1,7 artarak 8 milyon 408 bin TEU’ya ulaştı.” sözlerini kullandı.

Bu yılın 8 aylık devrinde dış ticaret taşımalarının geçen yılın tıpkı periyoduna kıyasla yüzde 4,2 artarak 264 milyon 644 bin ton olduğunu aktaran Karaismailoğlu, şu bilgiyi verdi:

“Limanlarımıza uğrak yapan gemi sayısı 597 olurken limanlarımızı ziyaret eden kruvaziyer yolcu sayısı da 552 bin 581’i buldu. Yurt dışı temaslı nizamlı Ro-Ro çizgilerinde taşınan araç sayısı geçen yılın birebir devrine nazaran yüzde 13,9 artışla 475 bin 326 adede ulaştı.”

– İhracat emelli konteyner yüklemelerinde artış

Karaismailoğlu, ağustos ayında ise limanlarda elleçlenen konteyner ölçüsünün geçen yılın birebir ayına nazaran yüzde 1,3 azalarak 1 milyon 40 bin TEU olduğunu kaydetti.

Ağustosta limanlarda elleçlenen dış ticarete husus konteyner ölçüsünün geçen yılın birebir ayına nazaran yüzde 4,7 artarak 819 bin 971 TEU’ya çıktığını vurgulayan Karaismailoğlu, “İhracat hedefli konteyner yüklemeleri yüzde 3,3 artarak 416 bin 904 TEU, ithalat hedefli konteyner boşaltmaları da yüzde 6,2 artışla 403 bin 68 TEU olarak gerçekleşti. Kabotajda elleçlenen konteyner ölçüsü yüzde 8,8 artışla 78 bin 299 TEU’ya yükseldi. Elleçlenen transit konteyner ölçüsü ise yüzde 28,8 azalışla 142 bin 393 TEU oldu.” değerlendirmesinde bulundu.

– En fazla konteyner elleçleme Ambarlı’da

Ağustosta en fazla konteyner elleçlemenin 242 bin 281 TEU ile Ambarlı Bölge Liman Başkanlığı idari hudutlarında gerçekleştiğinin altını çizen Karaismailoğlu, burasını 180 bin 425 TEU ile Kocaeli, 158 bin 182 TEU ile Tekirdağ bölge liman başkanlıklarının takip ettiğini bildirdi.

Karaismailoğlu, İsrail’in ağustosta 101 bin 101 TEU ile en fazla konteyner elleçlemesi yapılan ülke olduğuna işaret ederek, bu ülkeyi Mısır ve Yunanistan’ın izlediğini belirtti.

Ağustosta en fazla yük elleçlemesinin de 7 milyon 249 bin tonla Kocaeli Bölge Liman Başkanlığı idari hudutlarında faaliyet gösteren liman tesislerinde gerçekleştiğini vurgulayan Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

“Kocaeli Bölge Liman Başkanlığını 6 milyon 824 bin ton ile Aliağa Bölge Liman Başkanlığı ve 5 milyon 610 bin ton ile Ceyhan Bölge Liman Başkanlığı takip etti. Kok ve kok kömürü, 677 bin 859 tonluk artışla elleçleme ölçülerinde geçen aya nazaran en fazla artış gösteren yük cinsi oldu. Deniz yolu ile yapılan ihracatta en fazla yük elleçlemesi 1 milyon 413 bin ton ile ABD’ye yapılan taşımalarda gerçekleşti. ABD’yi İtalya ve İsrail izledi. İthalatta en fazla yük elleçlemesi 7 milyon 108 bin ton ile Rusya’dan yapılan taşımalarda gerçekleşti. Rusya’yı ABD ve Irak’tan yapılan taşımalar takip etti. Limanlarımızda elleçlenen yüklerin kargo tiplerine bakıldığında, ağustosta en fazla elleçleme 14 milyon 212 bin tonla sıvı dökme yüklerde gerçekleşti. Sıvı dökme yüklerde gerçekleşen elleçleme ölçüsü geçen yılın birebir ayına nazaran yüzde 9,5 artış gösterdi.”

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.



Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir