Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Bakan Nebati’den enflasyon iletisi: Tek hanelere inecek


Bakan Nebati’den enflasyon iletisi: Tek hanelere inecek

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Twitter hesabından, resmi gazetenin yinelenmiş sayısında yayımlanan Türkiye iktisadıyla ilgili gaye ve siyasetlerin yer aldığı Orta Vadeli Program’ın (OVP) onaylanmasına ait dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Hükümet olarak vazifeye geldikleri birinci günden bu yana kapsayıcı kalkınma gayeleri doğrultusunda hazırlayıp uyguladıkları orta ve uzun vadeli planlarla ekonomiyi büyüttüklerini ve güçlendirdiklerini belirten Nebati, “Önümüzdeki 3 yıllık periyodun yol haritasını oluşturacak Orta Vadeli Program, dünya ve Türkiye ekonomisindeki gelişmeler titizlikle tahlil edilerek, On Birinci Kalkınma Planı asıllarıyla uyumlu biçimde hazırlanmıştır. Programımızı hazırlarken büyümeyi ve istihdamı artıran, yüksek katma pahalı üretimi önceliklendiren ve ihracat odaklı sürdürülebilir büyümeyi temel alan Türkiye İktisat Modelimiz merkeze alınmıştır.” sözlerini kullandı.

TEK HANELERE İNECEĞİNİ ÖNGÖRÜYORUZ

Nebati, program mühletince uygulanacak siyasetlerin; yüksek katma bedelli üretimi, cari süreçler istikrarında kalıcı güzelleşmeyi, verimliliği ve ihracat artışını sağlamak üzere oluşturulduğuna işaret ederek, şunları kaydetti: “Böylelikle ekonomimizin ortalama yüzde 5,3 büyümesini, istihdamın toplamda 2,7 milyon kişi artmasını öngörüyoruz. Ayrıyeten program devri sonunda, ihracatımızın 305 milyar dolara ulaşacağını, işsizlik oranının yüzde 9,6 ile kıymetli ölçüde gerileyeceğini, cari süreçler açığının GSYH’ye oranının yüzde 0,9 olacağını, enflasyonun tek hanelere ineceğini öngörüyoruz.Vurgulamak isterim ki 2023-2025 devrini kapsayan Orta Vadeli Programımızda, evvelki yıllarda olduğu üzere mali disiplinden asla taviz vermedik. Ekonomimizin temel dinamiklerini göz önünde bulundurarak tüm vatandaşlarımızın önceliklerini karşılayacak bir bütçe hazırlamaya uğraş ettik. Program devri sonunda, Merkezi İdare Bütçe açığının GSYH’ye oranının yüzde 1,5 olmasını öngörüyoruz.”

Gelecek 3 yıllık devrin yol haritasını oluşturacak Orta Vadeli Program’ın Türkiye’ye ve tüm vatandaşlara iyi olması temennisinde bulunan Nebati, programın hazırlanmasına katkı sağlayan ve özveriyle çalışan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkürlerini iletti.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Eylül 29 2022 , , , Haberler

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir