Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Bakan Soylu: Bayan konukevi açmayan belediyeler açıklanacak


Bakan Soylu: Bayan konukevi açmayan belediyeler açıklanacak

Soylu, İçişleri Bakanlığında düzenlenen Aile İçi ve Bayana Yönelik Şiddetle Uğraş Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, aile içi ve bayana yönelik şiddetin yalnızca Türkiye’de değil, dünyada da çaba edilen bir sorun olduğuna işaret etti.

Kadın konukevlerinin sayısının artırılması için belediyelere vazife düştüğünü vurgulayan Soylu, “Nüfusu 100 binden fazla olan belediyelerden bayan konukevi yapılması konusunda talebimiz oldu. 1 Ocak 2023’ten itibaren nüfusu 100 binin üzerinde olan belediyelerin hangisinde bayan konukevi olup hangisinde olmadığını kamuoyuyla paylaşacağız.” diye konuştu.

Soylu, aile içi ve bayana yönelik şiddetin önlenmesi için farkındalık ve eğitim çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini söyleyerek, “Erkeklere yönelik de ‘Kadına El Kalkamaz’ eğitimleri devam ediyor. Bu kapsamda bugüne kadar 2 milyon 7 bin 365 erkeğe eğitim verildi.” dedi.

Risk kıymetlendirme ve tahlil çalışmalarının daha yanlışsız yapılabilmesi emeliyle oluşturulan “Aile İçi ve Bayana Karşı Şiddet Olayları Kayıt Formu”nun değiştirilmesinin kıymetine değinen Soylu, böylelikle yargının ve Şiddet Tedbire ve İzleme Merkezlerinin (ŞÖNİM) elinin kuvvetlendiğini kaydetti.

Süleyman Soylu, şiddet uygulayanlara takılan elektronik kelepçe uygulamasının cinayetleri büyük oranda önlediğini de belirterek, “Şu anda etkin olarak 714 elektronik kelepçe olayı takip ediliyor. Uygulama başladığından beri takip edilen olay sayısı da 2 bin 312.” bilgisini paylaştı.

– “KADES’i 3,9 milyon kişi indirdi”

Kadın Takviye Uygulaması’nın (KADES) şu ana kadar 3,9 milyon kişi tarafından indirildiğini ve uygulama üzerinden 486 bin 641 ihbar alındığını aktaran Soylu, “Sistem prestijiyle bu ihbarların tamamına gidiyoruz. Bu ihbarların 285 bin 456’sı asıllı yani gerçek, tehlike içeren ihbarlar. Bunların içinde Allah göstermesin tahminen de onlarca cinayet olayını, KADES sayesinde önlemiş olduk.” tabirlerini kullandı.

İçişleri Bakanı Soylu, bayan cinayetlerinin geçen yıla nazaran azaldığına işaret ederek, “Geçen yıl 30 Ağustos prestijiyle işlenen bayan cinayeti 194’tü, bu yıl ise 181. Yani geçen yılın tıpkı periyoduna nazaran yüzde 7’lik bir azalış var.” formunda konuştu.

Programda, Emniyet Genel Müdürlüğünce hazırlanan “aile içi ve bayana yönelik şiddetle mücadele” bahisli sunum yapıldı.

Toplantıya, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Erhan Gülveren, Vilayetler Yönetimi Genel Müdürü Selçuk Aslan, Jandarma Asayiş Lideri Tümgeneral Ferdi Korkmaz ile İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve sivil toplum kuruluşlarından yetkililer de katıldı.

100.000TL Sanal Para ile Borsayı Deneyin, Risk Almadan Deneme Hesabı ile Borsa Süreçlerini Keşfedin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Eylül 21 2022 , , , Haberler

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir