Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Bilim insanları, düşünebilen gereç geliştirdi


Bilim insanları, düşünebilen gereç geliştirdi

Son yıllarda bilimin hayli ilerlemesiyle birlikte, çok fazla şaşırtan şeye tanıklık ediyor. Artık ise bu şaşırtan şeylere bir yenisi daha eklendi.

Penn State Üniversitesi ve ABD Hava Kuvvetleri’nden araştırmacılar, “düşünme” yeteneğine sahip bir gereç tasarladıklarını açıkladı.

Bilim insanları, mekanik bilgilerin işlenmesinden yararlanmak ve bunu gelişmiş bir materyal formuna entegre etmek için, 1938’e kadar uzanan araştırmalar üzerine kendi buluşlarını inşa etti.

Yeni geliştirilen teknoloji, bilgiyi insan bedeninde beynin oynadığı role benzeri formda işlemek için tipik olarak silikon yarı iletkenler ve entegre devreleri kullanıyor.

Düşünebilen gereç ürettik

Penn State’te makine mühendisliği doçenti Ryan Harne, “Bu tıp sinyalleri işlemek için ek devrelere gereksinim duymadan, tıpkı anda mekanik gerilimi algılayabilen, düşünebilen ve harekete geçebilen bir mühendislik malzemes ürettik.” sözlerini kullandı.

Yumuşak polimer materyal, daha sonra işlenen dijital bilgi dizilerini alabilen bir beyin üzere davranarak, yansıları denetim edebilen yeni dijital bilgi dizileri yaratıyor

Birçok alanda kullanılabilir

Araştırmacılar, malzemenin otonom arama-kurtarma sistemleri üzere uygulamalarda, ışık sinyallerini iletmek üzere radyo frekanslarını tespit etmede kullanılabileceğini de söylüyor. Araştırmanın ayrıntıları, Nature Electronics isimli bilimsel mecmuada yayımlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 4 2022 Teknoloji

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir