Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Brent petrolün varil fiyatı 89,59 dolar


Brent petrolün varil fiyatı 89,59 dolar

Dün 89,97 dolara kadar yükselen Brent petrolün varil fiyatı, günü 89,15 dolar düzeyinde tamamladı. Brent petrolün varil fiyatı bugün saat 09.15 prestijiyle kapanışa nazaran yüzde 0,49 artarak 89,59 dolar oldu. Tıpkı dakikalarda Batı Teksas çeşidi (WTI) ham petrolün varili 83,83 dolardan alıcı buldu.

Fiyatlardaki kısıtlı yükselişte, Avrupa Birliği (AB) ve Rusya ortasında karşılıklı yaptırım ve atışmaların piyasalardaki arz telaşlarını desteklemesi tesirli oldu.

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, çarşamba günü yaptığı açıklamada G7 ve AB’nin Rus petrol ve doğal gaz eserlerine tavan fiyat uygulama planlarına reaksiyon göstererek, “Eğer sözleşmelerimize ve çıkarlarımıza karşıt olursa petrol, doğal gaz yahut kömür, hiçbir şey göndermeyiz.” dedi.

ABD, Almanya, İngiltere, Kanada, Fransa, İtalya ve Japonya’dan oluşan G7 ülkelerinin maliye bakanları, geçen hafta Almanya’da düzenlenen toplantının akabinde, Rus petrolüne tavan fiyatı uygulama planının onaylandığını bildirmişti.

AB Komitesi Lideri Ursula von der Leyen de çarşamba günü Brüksel’de düzenlediği basın toplantısında, doğal gaz maliyetlerini düşürerek Rusya’nın gelirlerini azaltmayı hedeflediklerini belirterek, “Rus gazına tavan fiyat uygulanmasını önereceğiz.” sözünü kullanmıştı.

Bu mevzuyu görüşmek üzere AB üyesi ülkelerin güç bakanları, bugün Brüksel’de harika toplantı yapacak.

– ABD’nin petrol ve akaryakıt stoklarında artış

Dünyanın en büyük petrol tüketicisi ABD’nin ticari ham petrol ve akaryakıt stoklarının beklentinin üzerinde artması ise ülkede talebin düşük seyrettiği algısı yaratarak fiyatları aşağı istikametli baskılıyor.

ABD Güç Enformasyon Yönetimi, ülkedeki ticari ham petrol stoklarının geçen hafta yaklaşık 8 milyon 800 bin varil arttığını açıkladı. Piyasa beklentisi stokların 3 milyon 600 bin varil artacağı tarafındaydı.

Söz konusu devirde ABD’nin akaryakıt stokları ise yaklaşık 300 bin varil arttı.

Öte yandan, Çin’deki Kovid-19 salgını karşısında alınan önlemler ile ABD başta olmak üzere merkez bankalarının sıkılaştırıcı önlemlere devam edeceği beklentileri talep tasalarına yol açarak fiyatları baskılamayı sürdürüyor.

Brent petrolde teknik olarak 89,88 ile 90,35 dolar aralığının direnç, 89,41 ile 88,94 dolar aralığının ise takviye bölgesi olarak izlenebileceği belirtiliyor.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 8 2022 , , , , Haberler

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir