Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Çankırı, Eğitim Periyodu Öncesi Hazırlıkları İnceledi


Çankırı, Eğitim Periyodu Öncesi Hazırlıkları İnceledi

AK Parti İzmir Milletvekili ve Lokal İdareler Lider Yardımcısı Ceyda Ayrılamaz Çankırı, İzmir’in Konak ilçesinde bulunan Beştepeler Çok Programlı Anadolu Lisesi (ÇPAL), Dumlupınar Ortaokulu ve Necatibey İlkokulu’nu ziyaret ederek eğitim öğretim hazırlık çalışmalarını ile ilgili incelemelerde bulunarak bilgi aldı.

Ziyaretlere İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Serdal Şimşek ve AK Parti Konak İlçe Lideri Mehmet Sait Başdaş eşlik etti.

TÜM ÇABAMIZ GÜÇLÜ YARINLAR İÇİN

Geleceğin teminatı çocukların daha yeterli bir ortamda eğitim almaları için azami çaba gösterdiklerini aktaran Çankırı, şunları kaydetti:

“Bugün Konak’ta Vilayet Ulusal Eğitim Müdürümüz ile yatırım planlarımızın içerisinde olan 17 okuldan imali devam eden 2 okulumuzun inşaatlarını inceledik. İnşallah bu inşaatlar en kısa müddette tamamlanacak ve evlatlarımız okullarımızın dersliklerini dolduracaklar. 2023 yılının 2. devrine kadar güçlendirilmesi yapılmamış, yıkılıp yapılmamış hiçbir okul binamızı bırakmak istemiyoruz. Bu vesileyle yaklaşık 400 milyonluk yatırımı, güçlendirme kapsamında İzmir’imize kazandırmış bulunuyoruz. Konak’taki tüm okullarımız sıralarındaki kalem, defter ve kitaplara kadar her şeyiyle hazır, öğrencileri bekliyor.

Bizim tüm gayretimiz, tüm çabamız bu ülkede bizlerin, anne ve babalarımızın çektiği külfetleri, evlatlarımız, gelecek nesillerimiz çekmesin için; Türkiye’nin yeni kuşaklarıyla istikrarla, itimatla geleceğe yürümesi içindir. Tüm bu yatırımların ilçemiz ve kentimiz için iyi olmasını diliyorum. 2022-2023 eğitim öğretim yılının öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve tüm milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” tabirlerini kullandı.

MİLLİ EĞİTİM’DEN İZMİR’E REKOR YATIRIM

İzmir’de eğitim öğretim altyapısını güçlendirmek ismine bu yıl 2 milyar 950 milyon liralık bütçe ayrıldığını tabir eden Çankırı, kelamlarına şöyle devam etti:

‘‘İzmir’in en fazla yatırım yapılan vilayetlerin başında geliyor. 2022’de yeni eğitim yatırımlarını güçlendirme kapsamındaki yeni okul üretimlerini kapsayacak formda yaklaşık 2,1 milyar liralık yatırımı kente kazandırdık. Ulusal Eğitim Bakanımız Mahmut Özer’in İzmir’imizi ziyaretindeki değerlendirmeler kapsamında 63 yeni bağımsız anaokulu, 21 ilkokul, 16 ortaokul ve 22 de lise olmak üzere 122 yeni okulumuzu yatırım programına alınmıştı. Bu 122 yeni okulun yaklaşık maliyeti 2,3 milyar liraya tekabül etmekte.

Okulların yanı sıra pansiyon, spor salonu ve öğrencilerimizin uygulamalı eğitim alabilecekleri atölyeleri de inşa edecek ve yenilenme muhtaçlığı olanları yıkıp tekrar yapma çalışmaları başlayacak. İktidarımız mühletince çocuklarımızın ve gençlerimizin kendilerini geleceğe hazırlayabilmeleri ismine her vakit en uygununu yapma uğraşındayız. Son 20 yıldır hem ülkemizde hem de İzmir’imizde okul ve öğretmen sayımız ile okullaşma oranımızı büyük oranda artırdık.

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Ulusal Eğitim Bakanımıza ve emeği geçen herkese, İzmir’e bu derece katkı sunan yatırımlara vesile oldukları için hemşehrilerimiz ismine teşekkür ediyorum.’’ diyerek kelamlarını tamamladı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Eylül 30 2022 Gündem

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir