Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Çeşme ve Kuşadası’nda gençlerin fiyatsız yurtlardaki tatili


Çeşme ve Kuşadası’nda gençlerin fiyatsız yurtlardaki tatili

Gençlik ve Spor Bakanlığının “Seyahatsever” projesi kapsamında gençlerin turizm gayeli kullanımına fiyatsız açılan Çeşme ve Kuşadası’ndaki yurtlarda kalan gençler, deniz, kum ve güneşin tadını çıkarıyor.

Projeden yararlanarak İzmir’in Çeşme ve Aydın’ın Kuşadası ilçelerine gelen gençler, fiyatsız tatil yapmanın keyfini yaşıyor.

Seyahatsever Projesi kapsamında 81 vilayette belirlenen GSB yurtları, yaz periyodunda 18-30 yaş aralığındaki gençlerin fiyatsız olarak turizm maksatlı kullanımına açıldı.

Gençler plajları ve tarihi yerleri görmenin mutluluğunu yaşıyor

Katılım için öğrenci olma koşulunun aranmadığı proje kapsamında 15 Temmuz’dan itibaren konuk kabul edilen yurtlarda, daha evvel 3 gün olan konaklama müddeti, 17 Ağustos’tan itibaren 5 güne çıkarıldı.

Çeşme ve Kuşadası’ndaki GSB yurtları, gençlerin en çok ilgi gösterdiği yurtlar ortasında yer aldı.

Türkiye’de “tatil” denilince birinci akla gelen yerlerin başında olan Çeşme ilçesindeki 230 yatak kapasiteli denize sıfır pozisyondaki Çeşme Öğrenci Yurdu’nda, bugüne kadar 1500 genç konakladı.

Kuşadası’ndaki 240 kişi kapasiteli Kuşadası Yurt Müdürlüğü de 1781 genci ağırladı.

Gençler, dünyaca ünlü plajlarda yüzmenin ve tarihi yerleri görmenin memnunluğunu yaşadı.

“Ülkemin bana bu türlü bir fırsat tanıması çok hoş bir şey”

Zonguldak’tan Kuşadası’na gelen gençlerden İsra Çevik, AA muhabirine, Seyahatsever Projesi’nin kendileri için bir fırsat olduğunu lisana getirdi.

Projeye ilgi gösterilmesinin kendisini de ayrıyeten memnun ettiğini aktaran Çevik, şunları kaydetti:

“İlk evvel Muğla’ya gittim, orada 3 gün kaldım. Bu formda fiyatsız konaklayıp paramı, ekonomimi daha çok yer gezip yeme içmeye ayırmak benim için çok keyifli edici bir şeydi. Daha çok vilayet görebiliyorum, daha çok konaklama yapabiliyorum farklı farklı vilayetlerde.

Her adımda yurdumdayım. Katiyen burası benim ülkem, burası benim yurdum. Ülkemin bana bu türlü bir fırsat tanıması çok hoş bir şey. Her yerde konutumun olduğunu hissetmek, her yerde kalacak yerimin olması çok hoş ve çok keyifli edici hakikaten.”


“Çeşme’de denize sıfır bir yerde yurt olduğunu duyunca biraz şaşırdık”

Çeşme’ye gelen 22 yaşındaki Diyarbakırlı Veysel Yılmaz da Kocaeli Üniversitesinde dış ticaret kısmı okuduğunu ve kelam konusu projeyi çok yararlı bulduğunu tabir etti.

AA’nın haberine nazaran; kendilerine bu imkanı sunan yetkililere teşekkür eden Yılmaz, şunları söyledi:

“Arkadaşlarımla bu türlü bir şey olduğunu duyduk ve sonra plan yaptık. Ege Bölgesi’ni tercih ettik. Birinci olarak aslında Çeşme’de denize sıfır bir yerde yurt olduğunu duyunca biraz şaşırdık, bir yandan da sevindik. Zira denizin dibindesin ve fiyatsız büsbütün, çok güzelimize gitti yani bu durum. Biz de pahalandırmak istedik.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Eylül 29 2022 , , , , Gündem

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir