Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

CHP, ‘Siyasi Ahlak Kanunu’ taslağı hazırladı


CHP, ‘Siyasi Ahlak Kanunu’ taslağı hazırladı

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla ‘Siyasi Ahlak Kanunu’ taslağı hazırladı…

“Siyasi Ahlak Yasası” başlıklı kitapçıkta, siyasi vazifelerde bulunanlar için “ahlaki davranış kuralları” yer aldı.

‘İktidar olursak çıkacak’

AA’nın haberine nazaran 22 sayfalık kitapçıkta CHP’nin iktidar olması halinde “Siyasi Ahlak Kanunu”nun kesinlikle çıkarılacağı söz edildi.

Kitapçıkta, “Siyasi Ahlak Konusunda Düzenlemeye Neden Muhtaçlık Var?”, “Siyasi Ahlak Kurallarının Kapsadığı Siyasi Misyonlar Nelerdir?”, “Siyasi Misyonlarda Bulunanlar Siyasi Faaliyetlerinde Nasıl Davranacaklardır?”, “Siyasi Davranış Unsurları Nelerdir?”, “Siyasi Ahlaka Karşıt Davranışlara Uygulanan Yaptırımlar Nelerdir?”, “Siyasi Partilerin Siyasi Ahlak Konusunda Vazife ve Sorumlulukları Nelerdir?” gibi başlıklara yer verildi.

İki başlıkta toplandı

Çıkarılacak maddeyle TBMM ve lokal meclislere seçilenlerin yahut siyasi vazifelere atananların uyacakları siyasi ahlak kurallarının tanımlanacağı belirtilen kitapçıkta, siyasi vazifelerde bulunanların bunlara uygun hareket edeceği ve böylelikle TBMM’nin, mahallî meclisler ve siyasi misyonların prestiji, saygınlığı ve dürüstlüğünün korunacağı aktarıldı.

Siyasi ahlak kurallarının “Özel hayata ait kurallar” ve “Siyasi ahlaki davranış kuralları” olarak iki başlıkta hususlar halinde işlendiği kitapçıkta, şunlar kaydedildi:

Siyasi Ahlak Dairesi oluşturulacak

“İktidar olduğumuzda siyasi irade ve kamuoyunun takviyesi alınarak Siyasi Ahlak Yasası kesinlikle çıkarılacak. Siyasi Ahlak Kanunu, merkezi ve lokal seviyede seçimle bir kamu vazifesine gelen bütün seçilmişleri kapsayacak. TBMM çatısı altında siyasi ahlaki hususlarda vazife yapacak kurumsal kapasitesi güçlü bir Siyasi Ahlak Dairesi oluşturulacak. Bu dairede gerekli niteliklere sahip siyasi vazifelerde bulunanlara danışmanlık yapacak danışmanlar, şikayetleri inceleyip sonuçlandıracak denetçiler istihdam edilecek ve inceleme raporlarını kıymetlendirerek cezai yaptırımları uygulayacak Siyasi Ahlak Heyeti oluşturulacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 5 2022 Gündem

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir