Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Cumhurbaşkanlığı kontratlı alımlardaki mevzuata alışılmamış düzenlemelere dur demeli!


Cumhurbaşkanlığı kontratlı alımlardaki mevzuata alışılmamış düzenlemelere dur demeli!

Bilindiği üzere, 2 sayılı Genel Takım ve Yolu Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin “Sürekli Personel Takımları ve Kontratlı İşçi Pozisyonları” başlıklı 8 nci unsurunun 2 nci fıkrasında; “Sözleşmeli işçi durumlarından boş olanların açıktan alım emeliyle kullanılması, Cumhurbaşkanlığının müsaadesine tabidir. Yükseköğretim kurumlarının araştırma-geliştirme proje hizmetlerine ait durumlarda çalıştırılacaklar için açıktan alım müsaadesi aranmaz. İhdas ve müsaade süreçleri tamamlanmaksızın daima personel ve kontratlı işçi çalıştırılamaz.” kararı yer almaktadır.

Anılan düzenleme uyarınca kamu yönetimlerine Cumhurbaşkanlığı tarafından ihdas edilen kontratlı işçi ve emekçi takımlarına birinci sefer kullanımda müsaade verildiği üzere bu takımların herhangi bir sebeple boşalmaları halinde de tıpkı yolun, yani Cumhurbaşkanlığından müsaade alınması gerekmektedir.

Ancak, kamu yönetimlerimiz bilhassa kontrolü olmayan hususlarda mevzuata takla attırmakta hayli becerikli olduklarından, kendi formüllerini çarçabuk bulmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Bakanlık merkez teşkilatında çalıştırılmak üzere 4 Eylül 2022 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan kontratlı işçi alım ilanında da benzeri bir formülün uygulandığı görülmektedir.

İlgili Bakanlık ilan metninin “Başvuruların Kıymetlendirilmesi ve Sonuçların Duyurulması” başlıklı C kısmının 1 inci kısmında; “İlan tarihinden itibaren bir yıl içinde rastgele bir nedenle boşalan konumlara yedek adaylardan sırasıyla atama yapılarak mukavele imzalanabilecektir” açıklamasına yer verilmiştir.

İlan metinleri kamu yönetimleriyle başvuran adaylar ortasında bir uyuşmazlık olması halinde bakılacak bir yazılı düzenleme olmakla birlikte, bu metinlerde hukuksal desteği olmayan bir kurala da direkt yer verilmesi kimi meseleleri beraberinde getirebilecektir.

İlgili Bakanlık, gerek 2 sayılı Kararnamede gerekse Kontratlı İşçi Çalıştırılmasına Ait Temellerde desteği olmaksızın ilan tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde boşalan takımlara sırasıyla atama yapabileceğine dair açıklamaya yer vermiştir. Buna benzeri desteği olmayan kurallar, kamu yönetimleri ortasında farklı uygulamaları doğurabileceği üzere keyfi alımları da her geçen gün artırabilecektir.

Sonuç prestijiyle, Cumhurbaşkanlığı İşçi ve Prensipler Genel Müdürlüğü tarafından rastgele bir sebeple boşalan kontratlı işçi konumlarına tekrar müsaade alınmaksızın alım yapılamayacağı konusunun kamu yönetimlerine hatırlatılmasında yarar bulunmaktadır.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir