Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

DemirDöküm’den sanal gerçeklikle eğitime dayanak


DemirDöküm’den sanal gerçeklikle eğitime dayanak

İklimlendirme bölümüne 68 yıldır öncülük eden DemirDöküm, Alman Memleketler arası İşbirliği Kurumu (GIZ) tarafından yürütülmekte olan NEXUS projesinde yer aldı. Proje kapsamında pilot meslek liseleri ve ortaokul öğrencileri için sanal gerçeklik (VR) ile sınıflarında meslek rehberliği faaliyetleri gerçekleştiriliyor. DemirDöküm, Bozüyük Fabrikası’ndaki bir günü NEXUS Toplumsal Ahenk ve Meslek Rehberliği projesi aracılığıyla öğrencilerle paylaşıyor.

Eğitim alanında hayata geçirdiği ve dahil olduğu projelerle iklimlendirme kesiminin nitelikli işgücünü artırmayı hedefleyen DemirDöküm, bu kapsamda çalışmalarına devam ediyor. DemirDöküm; GIZ, Ulusal Eğitim Bakanlığı Mesleksel ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ve Temel Eğitim Genel Müdürlüğü iş birliğinde, teknolojik donanımların öncülüğünde hayata geçirilen NEXUS projesinde yer alarak meslek lisesi ve ortaokul öğrencilerinin daldaki bir günü deneyimlemesine imkan tanıyor.

DemirDöküm Bozüyük Fabrikası’nda geçen bir gün

DemirDöküm, Bozüyük Fabrikası’ndaki bir günü NEXUS projesi aracılığıyla öğrencilerle paylaşıyor. İki aylık hazırlık sürecinin akabinde Haziran ayında tamamlanan çekimler ile 10 pilot meslek lisesindeki ve bu meslek liseleri yakınında konumlanan 49 ortaokulun öğrencileri, 3D sanal gerçeklik gözlükleriyle DemirDöküm Bozüyük Fabrikası’nda geçen bir günün en yakın şahidi oldu.

Bilinçli bir meslek seyahatine birinci adım

Kariyer konusunda öğrencilere ışık olan projede öğretmenler, sürecin en sıkı takipçisi ve yönlendiricisi oluyor. Sistematik ve planlı bir meslek rehberi olarak tanımlanabilecek olan NEXUS; dezavantajlı bölgelerde eğitimine devam eden ve mevcut şartlarda bölümü deneyimleme talihi bulunmayan öğrencilere ulaşmayı hedefliyor. Böylelikle öğrenciler kesime adım atmadan evvel çalışacakları ortamı, iş modellerini, iş tariflerini ve takımlardaki kişi profillerini sanal gerçeklik ile birebir formda deneyimliyor ve bir günü yaşıyormuş hissi yakalıyor. Şuurlu meslek seyahatinin kıymetli bir adımı olan proje, öğrencilerin meslek seçimi evresindeki soru işaretlerini giderirken mesleksel eğitime olan bakış açılarını da olumlu istikamette değiştiriyor.

Projenin yeni süreci için de geri sayım devam ediyor. 3D sanal gerçeklik gözlüklerle deneyimlenebilen, Nexus Toplumsal Ahenk ve Meslek Rehberliği kapsamında yer alan pilot ortaokullardaki 7. ve 8. sınıf öğrencileri ile meslek lisesi öğrencilerini kapsayan programın yeni periyoduna Ekim ayında başlaması planlanıyor.

“İklimlendirme bölümüne nitelikli işgücü kazandırıyoruz’’

Eğitim alanındaki çalışmalarına GIZ Alman Memleketler arası İşbirliği Kurumu ile bir yenisini eklemekten memnunluk duyduklarını paylaşan Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Atan; “İklimlendirme bölümünün geleceğini şekillendirme gayesiyle aldığımız aksiyonları hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bu işin eğitimini alan, alanında uzman bireylerle iklimlendirme bölümünün çok daha âlâ noktalara geleceğini düşünüyoruz. Bu nedenle eğitim konusundaki projelerde sıkça yer alıyor, öğrencilerimizi destekliyoruz. Pratik ve teorik eğitim projelerimize ek olarak sanal gerçeklikle Bozüyük Fabrikalarımızın kapısını öğrencilerimize açtık. DemirDöküm olarak öğrencilere aşılanan şuurlu meslek seyahatinin bir yol göstericisi olmak bizlere gurur veriyor. İklimlendirme bölümüne nitelikli işgücü kazandırma amacımızla, eğitim alanındaki projelerde yer almaya önümüzdeki süreçte de devam edeceğiz’’ dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Eylül 28 2022 Eğitim

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir