Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurasıyla 13 bin 163 tabip atandı


Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurasıyla 13 bin 163 tabip atandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Beyaz Islahat, daha nitelikli sıhhat hizmeti için imkanları daima olarak geliştirmeyi hedefleyen, sıhhat çalışanlarının huzuru ve refahını önceleyen bir iradeyi temsil ediyor.” dedi.

Koca, Bakanlığın YouTube kanalından canlı yayımlanan 106’ncı Periyot Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kura çekimi öncesi yaptığı konuşmada, bu kurayla 1261 uzman ve 11 bin 902 pratisyen doktorun vazife yerlerinin belirleneceğini aktardı.

Türkiye’nin dört bir yanında 85 milyon beşere en nitelikli sıhhat hizmetini, hakkaniyetli bir biçimde sunmak istediklerini vurgulayan Koca, “Bu kuşatıcı hizmet amacı için seferber olmuş; bilgi, marifet ve uğraşıyla iftihar ettiğimiz bir sıhhat ordumuz var. Sizlerin iştirakiyle daha da büyüyor ve güçleniyoruz. Şimdiden ortamıza beğenilen geldiniz diyor sevgilerimi, selamlarımı sunuyorum.” sözünü kullandı.

Hekimliğin, insan hayatını etkileyen kararlar almayı, her hasta için taptaze bir dikkat ve ihtimamlı yaklaşımı gerektiren bir meslek olduğuna dikkati çeken Koca, “Böylesine hassas, böylesine sorumluluk taşıyan bir çalışma alanında, misyonumuzu layıkıyla yerine getirebilmek, bize muhtaçlık duyan insanlarımıza en nitelikli sıhhat hizmetini sunabilmek için çalışma şartlarımızı daima olarak güzelleştirme gayreti içindeyiz. Doktorlarımızın mesleklerini itimatla icra edebilmelerini sağlayacak, doktorlarımızla hastalarımızı en inançlı ortamlarda buluşturacak düzenlemeleri hayata geçirmeye çalışıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

– “Malpraktis yasasının dünyada öbür bir örneği yok”

Sağlık Bakanı Koca, Türkiye’nin güçlü bir devlet yapısına, teknik donanımı ve fiziki altyapısıyla ileri bir sıhhat sistemine sahip olduğunun altını çizerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, sıhhat alanındaki problemlerin tahlilini istikrarlı bir biçimde önceleyen reformist bir idare anlayışıyla hareket edildiğini vurguladı.

Türkiye’nin uygun yetişmiş tabiplere sahip olduğunu belirten Koca, vatandaşları layık oldukları sıhhat hizmetine eriştirmeyi amaçlarken sıhhat çalışanlarını önceleyen, onları bedenen, ruhen sağlıklı ve huzurlu kılacak çalışma imkanları oluşturmayı hedefleyen ve bunun için gece gündüz çalışan bir idare iradesinin bulunduğunu belirtti.

Koca, bu iradenin son aylarda atılan adımlarla daha ağır hissedildiğine işaret ederek, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Sağlık hizmeti vazifesinin huzur ve itimat içinde yapılması ismine ne gerekiyorsa yapıyoruz. Buna pürüz olan problemlere karşı tesirli tahliller getiriyoruz. Malpraktis düzenlemesi bunlardan birisi. Yaptığımız yasal düzenlemeyle, kasıt taşımayan yanılgılı tıbbi uygulamalar nedeniyle doğan tazminatı artık devletimiz üstlenecek. Malpraktis yasası ile hem hastalarımızı hem de doktorlarımızı kamu garantisi altına almış bulunuyoruz. Bunun dünyada bir diğer örneği yok.”

– “Beyaz Islahat, sıhhat çalışanlarının huzuru ve refahını önceleyen bir iradeyi temsil ediyor”

Bakan Koca, sıhhat çalışanlarına yönelik taammüden yaralama hatasını katalog hatalar kapsama alan, sağlıkçılara şiddet uygulayanın tutuklu yargılanmasını sağlayan, kamu hizmetini engelleme cürmünü da cürmün sıhhat hizmeti olmasından ötürü, ağırlaştıran yasal düzenlemeleri hayata geçirdiklerini anımsatarak, şunları kaydetti:

“Geçtiğimiz günlerde, başta doktorlar olmak üzere tüm sıhhat çalışanlarımızın mali haklarında memnuniyet verici düzenlemeler gerçekleştirdik. Sıhhat çalışanlarımızın yarına dair umutlarını ve kamudaki ayrıcalıklı pozisyonunu güçlendiren bu sürece biz ‘Beyaz Reform’ diyoruz. Beyaz Reform’la, hem vatandaşlarımızın aldığı sıhhat hizmetinden memnuniyetini, hem de o hizmeti sunan sıhhat çalışanının mesleksel tatminini yüksek tutma konusunda hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz. Beyaz Islahat, daha nitelikli sıhhat hizmeti için imkanları daima olarak geliştirmeyi hedefleyen, sıhhat çalışanlarının huzuru ve refahını önceleyen bir iradeyi temsil ediyor.”

– “Kura ile yerleşen tabiplerin atamaları süratli bir halde yapılacak”

Bakan Koca, bugünkü kura çekimiyle vazifeye başlayacak tabiplere hitaben, şöyle konuştu:

“Sizler, pandeminin sıkıntı devrinde biraz daha ağırlaşan çalışma şartlarının büyük ölçüde giderildiği, çalışma ortamlarımızda umudun, heyecanın ve itimadın tekrar yeşerdiği günlerde ortamıza katılmış olacaksınız. 2005 yılından bu yana, yılda 6 defa olmak üzere Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurası gerçekleştiriyoruz.

Vatandaşlarımızın, yurdun her köşesinde tabibe eşit, adil ve kolay bir biçimde ulaşabilmesi için gerçekleştirdiğimiz bu uygulama ile bölgesel adaletsizliği gidermede değerli aralar aldık. Bugün gerçekleştirilecek kura ile ilan edilen yerlere yerleşen tabiplerin atamaları süratli bir formda yapılacak ve yeni vazifelerine başlamaları sağlanacaktır.”

Bakan Koca’nın konuşmasının akabinde Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası noter huzurunda çekildi ve 13 bin 163 doktorun vazife yeri belirlendi.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir