Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

DHL Supply Chain Türkiye, Sıhhat Kesiminde Nakliye Standartlarını Üste Taşıyor


DHL Supply Chain Türkiye, Sıhhat Kesiminde Nakliye Standartlarını Üste Taşıyor
  • DHL Supply Chain Türkiye, stratejik planlamaları kapsamında Türkiye’deki ısı denetimli ilaç dağıtım tahlili “Aktif Dağıtım” uygulamasını devreye aldı.
  • Uygulama, ekstra ambalaj kullanımının önlenmesiyle karbon ayak izini 38 oranında azaltıyor.
  • Aktif dağıtım modeli uygulamasıyla DHL müşterilerine çok büyük oranda maliyet tasarrufu sağlıyor.

Tedarik zinciri ve lojistik hizmetleri şirketi DHL Supply Chain (DSC) Türkiye, depolama ve nakliye alanında geliştirdiği tahlillerle kesim standartlarını belirlemeye devam ediyor. DSC Türkiye, soğuk zincir dağıtım tahlilini devreye alırken, eseri özel ambalajlarda paketlemek yerine ısı denetimli araçlarla sevk ediyor ve böylelikle karbon emisyonunu da düşürüyor.

“Aktif Dağıtım” ile Isı Denetimli Dağıtım

DSC, “Aktif Dağıtım” projesiyle, İstanbul’da yapılan pilot uygulamanın akabinde, pasif soğuk zincir dağıtımından etkin soğuk zincir dağıtımına geçişi müşterileri için tüm Türkiye’de hizmet verebilecek düzeye ulaştırdı. Uygulama kapsamında frigorifik kamyonlar, eser sıcaklığının online görülebilmesi için özelleştirdi. Kamyon kabinine monte edilmiş özel bir ekran, şoförün nakliye sırasında sıcaklığı izlemesini sağlamanın yanında, bu iş özelinde yatırımı yapılan kasaların içerisindeki sıcaklığı ve pozisyonun ise web üzerinden uzaktan takibi de sağlanıyor.

Müşteri gereksinim idaresinde dünya başkanları ortasında yer alan DSC, pasif soğuk zincir dağıtımından faal soğuk zincir dağıtımına geçişle birlikte tedarik zinciri maliyetlerini düşürmeyi, süreçleri kolaylaştırmayı ve mevzuata ahengi kolaylaştırarak süreç idaresinde büyük bir olumlu tesir yaratıyor.

Karbon Ayak İzini 38 Oranında Azaltan Uygulama

Sürdürülebilirlik alanında dünya çapında ses getiren adımlar atan şirket; strafor ve soğuk paketler de dahil olmak üzere ambalaj için sarf materyalleri satın alma muhtaçlığını ortadan kaldırarak karbon ayak izini yüzde 38 oranında azaltmayı başardı. Paketleme süreçlerinin ve sarf materyallerinin depolanması için dondurucuların koruma edilmesi muhtaçlığının ortadan kaldırılması sayesinde ise ek verimlilikler sağlandı.

Proje hakkında açıklama yapan DSC Türkiye Nakliye Yöneticisi Utku Uysal; “geliştirdiğimiz bu yeni uygulaması sayesinde, eser sıcaklıklarına dijital olarak daima görünürlük sağlayarak, uyumluluğu da kolaylaştırdık ve düzenlemelerin ötesinde faal soğuk zincir dağıtımına geçiş yaparak şirket özelinde daldaki başkan pozisyonumuzu güçlendirdik. Bu uygulamanın devreye alınmasıyla birlikte, GDP’ye tam uyumlu dağıtım networkü oluşturmak ismine da çok kıymetli bir adım atmış olduk” halinde konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Eylül 16 2022 Ekonomi

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir