Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

DSÖ: Kovid-19 ve maymun çiçeği hadiselerinde düşüş var


DSÖ: Kovid-19 ve maymun çiçeği hadiselerinde düşüş var

Örgütün Cenevre merkezindeki haftalık basın toplantısında konuşan DSÖ Genel Yöneticisi Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, salgınlardaki son durumu kıymetlendirdi.

Ghebreyesus, haftalık Kovid-19 olay ve ölümlerinin azalmaya devam ettiğini belirterek, “Bu eğilimin devam edeceğini garanti edemeyiz. En tehlikeli şey, eğilimin devam edeceği fikrine kapılmaktır.” dedi.

Kovid-19 kaynaklı ölümlerin şubattan bu yana yüzde 80’den fazla düştüğünü kaydeden Ghebreyesus, “Buna rağmen son bir haftada her 44 saniyede bir kişi Kovid-19’den öldü. Bu ölümlerin büyük çoğunluğu önlenebilir.” diye konuştu.

Ghebreyesus, virüsün evrildiğini belirterek, DSÖ üyesi ülkelerin salgınla gayrete devam etmesi gerektiğinin altını çizdi.

– Düşüş eğilimi tehlikeli

Maymun çiçeği hadiselerinde da azalma kaydedildiğini belirten Ghebreyesus, “Avrupa’da azalan bir eğilim görüyoruz. Amerika bölgesinde de son bir haftada hadiselerde düşüş var lakin bu bölgede salgının durumu hakkında net kararlar vermek zorlaşıyor.” bilgisini paylaştı.

Ghebreyesus, kimi Amerika ülkelerinden DSÖ’ye maymun çiçeği hadise bildirimleri artarken kimi bölge ülkelerinde ise virüse yakalananlara yönelik yaftalama ve ayrımcılıktan dolayı vaka raporlamalarının yetersiz geldiğinin altını çizdi.

Maymun çiçeğinde düşüş eğiliminin tehlikeli olduğu ikazında bulunan Ghebreyesus, “DSÖ olarak tüm ülkelere test, araştırma ve aşının olduğu ülkelerde aşılama üzere sıhhat önlemlerini elden bırakmama tavsiyesinde bulunuyoruz.” dedi.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 5 2022 , , Haberler

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir