Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Dünya mühendislik tarihine damga vuran Yavuz Sultan Selim Köprüsü 6 yaşında!


Dünya mühendislik tarihine damga vuran Yavuz Sultan Selim Köprüsü 6 yaşında!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün 6. yaşını doldurması nedeniyle bir açıklama yayınladı.Dünyanın en geniş köprüsü olma özelliğini elinde bulunduran Yavuz Sultan Selim Köprüsü altı yaşında.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada “Malazgirt Zaferi’nin yıl dönümünde hizmete giren Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 59 metre genişliğiyle dünyanın en geniş köprüsüdür. Asma köprü ile gergin eğik askılı köprünün birleşimi formunda dizayn edilen Yavuz Sultan Selim Köprüsü, hibrid tasarımı ile kendi kategorisinde eşsiz ve çarpıcı bir örnektir. İstanbul’umuzun boynuna astığımız üçüncü gerdanlık olan köprü, dünya mühendislik tarihine de damga vurdu. Ülkemizin gurur projesi Yavuz Sultan Selim Köprüsü bugün 6. yaşını doldurdu.” tabirlerine yer verdi.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Asya ile Avrupa’yı üçüncü sefer birleştiren köprü olma özelliğide taşıyor.

Dünyanın en geniş köprüsü

1408 metre açıklığı bulunan ve toplam uzunluğu 2164 metre olan Yavuz Sultan Selim köprüsü dünyanın en geniş köprüsü olma unvanını elinde bulunduruyor.

Yavuz Sultan Selim köprüsü, raylı geçiş sisteminin birebir tabliyede bulunması sebebiyle de dünyada bir birinci olma özelliği taşıyor.Genişliği 59 metre, kule yüksekliği ise 322 metre olan köprü, bu hususta da bir rekoru elinde bulunduruyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir