Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Ebubekir Şahin’den özel ihtiyaçlı çocuklar için yayın kelamı


Ebubekir Şahin’den özel ihtiyaçlı çocuklar için yayın kelamı

Radyo ve Televizyon Üst Heyeti (RTÜK) Lideri Ebubekir Şahin, Kapadokya Engelli Yetenekler Derneği (KEYDER) bünyesindeki Küçük Prens Akademi’de düzenlenen merasime katıldı.

Sivil toplum kuruluşu temsilcileri, birtakım sanatkarlar, özel çocuklar ve ailelerinin katıldığı merasimde KEYDER İdare Şurası Lideri Hasan Kalcı, dernek ve eğitim atölyeleri hakkında bilgi verdi.

Kalcı, derneği 2007 yılında down sendromlu dünyaya gelen oğlu Kağan için eğitim merkezi arayışının akabinde kurduklarını, benzeri sorun yaşayan ailelere de fiyatsız hizmet sunduklarını belirtti.

“Hayata tutunmaları için meziyetlerini arayacağız”

Kalcı, “Bildiğiniz üzere özel çocuk sahibi ailelerin sorduğu bir soru var. ‘Bizden sonra ne olacaklar, hayata nasıl tutunacaklar?’ KEYDER bu sorunun karşılığı için var. Onlara özgürlükçü yaklaşacağız, komutsal yaklaşıp şunu yap demeyeceğiz. Onların kendi iradelerine bırakacağız ve bu yolla hayata tutunmaları için meziyetlerini arayacağız ve bulacağız. Burada annelere çok iş düşüyor. Annelerin KEYDER’i keşfetmelerini istiyorum. Telaş duyduğumuz soru aklımızdan çıkmış olacak.” sözlerini kullandı.

RTÜK Lideri Şahin de burada iştirakçilere hitap etti.

“Hayatını nasıl kolaylaştırabilirize yönelik elimizden geleni yapalım”

Şahin gazetecilere, KEYDER’in yaptığı hizmetlerle özel çocuklara ve ailelerine derman olduğunu tabir etti.

KEYDER’in çalışmalarını yakinen takip ettiğini ve takviye verdiğini lisana getiren Şahin, “Burada 16 branşta eğitilen çocuklarımızın hayata iştiraklerinde başarılı sonuçların alınması bizleri keyifli ediyor.” dedi.

Şahin, bir gazetecinin, “Televizyon kanallarında öncelikli yayın diliminde özel ihtiyaçlı bireylere katkı hedefiyle neler yapılabilir?” sorusu üzerine, “Aslında çok da hoş olur. Hem öncelikli yayınlarımız hem de kamu spotlarımızda derneklerden imaj alabiliyoruz. Biz bugün Hasan Kalcı ağabeyimizden kelam alalım. Buradaki sanatçı dostlarımızla birlikte hoş bir kamu spotu hazırlasınlar, öncelikli yayınlar ve kamu spotu kısmında bu kardeşlerimizin hayatını nasıl kolaylaştırabilirize yönelik elimizden geleni yapalım.” halinde konuştu.

Akademide eğitim alan çocuklarca hazırlanan aksesuar standını ziyaret eden Şahin, alışveriş yaparak kursiyer öğrencilere dayanak oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 8 2022 , , , , Yaşam

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir