Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Eker I Run, her yıl yapılan Yardımseverlik Koşusu ile STK’ların projelerine kaynak yaratmaya devam ediyor


Eker I Run, her yıl yapılan Yardımseverlik Koşusu ile STK’ların projelerine kaynak yaratmaya devam ediyor

9. Eker I Run iştirakçileri, düzgünlük peşinde koşarak ritmini yakalayacak

Eker Süt Eserleri tarafından düzenlenen 9. Eker I Run Koşusu, sporseverleri 2 Ekim 2022 tarihinde Bursa Eker Meydanda ağırlamaya hazırlanıyor. Koşu dünyasının en değerli etkinliklerinden biri olan Eker I Run; sporu, sağlıklı hayatı, eğlenceyi ve uygunluğu bir ortaya getirerek bir yarıştan fazlasını sunuyor. Tertibin en değerli modüllerinden biri olan Yardımseverlik Koşusu ile STKların projeleri için kaynak yaratılıyor. 2018’den bu yana 23 farklı STK için toplam 1.079.866 TL bağışın toplandığı, Adım Adım aracılığıyla gerçekleşen Eker I Run Yardımseverlik Koşusu ile yeterliliğin ritmi yakalanıyor.

Dokuzuncu yılında Ritmini Yakala” mottosuyla yapılacak olan Eker I Run, Uludağ’dan Bursa’ya uzanan keyifli parkuru ve nitelikli tertip yapısıyla atletlere ve izleyicilere unutulmaz bir yarış tecrübesi yaşatacak.

7’den 70’e her yaştan iştirakçiyle gerçekleşen Eker I Runda; profesyonel koşucuların yanı sıra koşu sporuna ilgi duyanlar da yer alabiliyor. 42K Maratonu, 15K, 5K, Paten, Özel Sportmenler Koşusu ve 6-12 yaş aralığındaki çocukların katılacağı Minik Adımlar Koşusunun yapıldığı Eker I Run kapsamında; Adım Adım oluşumu iş birliği ile Yardımseverlik Koşusu da düzenleniyor.

Yardımseverlik Koşusu ile STKların projeleri için kaynak yaratılacak

Tüm dünyada sivil toplum kuruluşlarını desteklemek için kullanılan kaynak geliştirme prosedürlerinden biri olan Yardımseverlik Koşusu, Eker I Run’ın da en kıymetli modülünü oluşturuyor. Yardımseverlik Koşusuna katılan koşucuların ve bağışçıların dayanağı ile birlikte Adım Adım çatısı altındaki STK’ların toplumsal bedel yaratan projeleri için kaynak yaratılıyor.

9. Eker I Run kapsamında gerçekleşecek Yardımseverlik Koşusuna her yıl olduğu üzere Eker, Adım Adım ve STKlar büyük bir heyecanla hazırlanıyor. Bu yıl Yardımseverlik Koşusunda daha fazla istekli koşucunun gayretiyle; çocuklardan gençlere, bayanlardan tabiata kadar dayanak bekleyen binlerce faydalanıcıya kaynak yaratılması hedefleniyor.

Gönüllü koşucular, “İPK – GÜZELLİK PEŞİNDE KOŞ” (ipk.adimadim.org) Platformu’ndaki STK projelerini inceleyerek, seçtikleri projeyle kendi kampanyalarını oluşturduktan sonra STK ismine bağış toplayabiliyor.

Şimdiye kadar 23 farklı STK için 1.079.866 TL bağış toplandı

Eker I Run’ın Adım Adım ile gerçekleşen Yardımseverlik Koşusu seyahati büyüyerek devam ediyor. Yardımseverlik Koşusu aracılığıyla son olarak 2021 yılında 382 istekli koşucu ve 2.737 bağışçının katkılarıyla, 18 STK için 333.690 TL bağış toplandı. Eker I Run’da 2018’den bu yana; Adım Adım bünyesinde yer alan 850 koşucu ve 10.278 bağışçı ile 1.079.866 TL toplanarak 23 farklı STK’ya kaynak oluşturuldu.

Adımlar yeniden güzellik peşinde atılacak

9. Eker I Runda da adımlar tekrar yeterlilik peşinde atılacak. İstekli koşucular, açılan Yardımseverlik Koşusu kampanyaları ile STKların özel olarak geliştirilen projeleri için bağış toplamayı hedefleyecek.

9. Eker I Run’da uygunluk adımları şu dernekler için atılacak:

AKUT Arama Kurtarma Derneği, Çağdaş Ömrü Destekleme Derneği (ÇYDD), Hayata Dayanak Derneği, Bursa Lösemili Çocuklara Yardım Derneği (LÖDER), İstekli Hareketi, İlgi Otizm Derneği, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), Bayan Emeğini Kıymetlendirme Vakfı (KEDV), Köy Okulları Değişim Ağı (KODA), Koruncuk Vakfı, Paylaşımcı Toplum Derneği, SMA Hastalığı İle Gayret Derneği (SMADER), Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), TEMA Vakfı, Türk Eğitim Vakfı (TEV), Tohum Otizm Vakfı, UNICEF, Türk Eğitim Derneği.

9. EKER I RUNDA YARDIMSEVERLİK KOŞUSU YAPACAK STKLARIN PROJELERİ:

AKUT- Her Adım Bir Hayat Projesi

Tamamen gönüllük temeline dayalı bir sivil toplum kuruluşu olan AKUT Arama Kurtarma Derneği; dağ ve tabiat şartlarında meydana gelen kaybolma ve kaza olaylarında, zelzele, sel üzere doğal afetlerde ve büyük kazalarda sıkıntı durumda ya da mahsur kalan canlıların hayatını kurtarmak için çıktığı arama-kurtarma operasyonlarının maliyetlerini karşılamayı amaçlıyor. En az 1 canlı kurtarmak için çıkılan 1 arama-kurtarma operasyonunun ortalama maliyetinin 6.000 TL olduğu belirtiliyor. “Her Adım Bir Hayat Projesi” için 40 iştirakçinin dayanağı ile 60.000 TL bağış meblağı hedefleniyor.

ÇYDD – Bir Işık da Siz Yakın Projesi

Çağdaş Türkiyenin gelecek garantisi misyonu ile 1989 yılında kurulan Çağdaş Ömrü Destekleme Derneği (ÇYDD), “Bir Işık da Siz Yakın!” telaffuzuyla üniversite burs projesi gerçekleştiriyor. Dernek, “Bir Işık da Siz Yakın!” projesiyle, eğitimdeki fırsat eşitsizliği nedeniyle eğitimlerini devam ettirmekte zorlanan üniversite öğrencilerine, yüklü genç kız öğrenciler olmak üzere, burs dayanağı sağlıyor. Bir üniversite öğrencisinin bir yıllık burs bedeli 4.500 TL. ÇYDD, projesi için 50 iştirakçinin takviyesi ile 50.000 TL bağış fiyatı hedefliyor.

Hayata Dayanak Derneği – Bu Çantalarda Gelecek Var! Projesi

Doğal ve insan kaynaklı afetlerden etkilenen toplumların temel haklarına erişimini sağlamak ve gereksinimlerini karşılamak hedefiyle kurulan Hayata Dayanak Derneği, Eker I Run kapsamında bağış topluyor. Dernek, “Bu Çantalarda Gelecek Var!” projesi ile afetlerden etkilenen ya da afet şartlarında yaşamak zorunda kalan çocukların temel eğitim ve hijyen gereçlerine erişimine dayanak oluyor. Bağışlar sayesinde okul materyali içeren OKİ ve temel hijyen materyali içeren HİJİ muhtaçlık sahibi çocuklara ulaşıyor. 1 OKİ ve HİJİ çanta bedeli 750 TL. Hayata Dayanak Derneği, 10 iştirakçinin dayanağı ile 7.500 TL bağış meblağı hedefliyor.

Bursa LÖDER – Kanserli Çocuklar Sıhhate Ulaşsın Projesi

Kanserli çocuklara yardım emeli ile kurulmuş bir dernek olan Lösemili Çocuklara Yardım Derneği (LÖDER); “Uludağ Üniversitesi Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Kliniği”ne başvuran olguların meselelerini çözmek için projeler üretiyor. LÖDER, maddi yetersizlikler yüzünden kalacak yer bulamayan Uludağ Üniversitesi Çocuk Hematoloji-Onkoloji Hastanesinde tedavi gören ve kemik iliği nakli için kent dışından gelen çocuklara ve ailelerine tekrar kanser tedavisi gören yetişkin hastalara Konuk Konutunu fiyatsız hizmete açıyor. Bir hastanın ailesiyle bir arada konuk meskeninde ağırlanmasının 350 TL’lik bir bedeli bulunuyor. LÖDER, 50 iştirakçinin takviyesi ile 100.000 TL bağış meblağı hedefliyor.

Gönüllü Hareketi – Tek Yaşayan Bayanlara Dayanak Projesi

Gönüllü Hareketi, bilhassa gençlerde gönüllülüğü ömür usulü haline getirmek ve toplum genelinde sivil toplum hassaslığı oluşturma sorumluluğu ile lokal, ulusal ve memleketler arası faaliyetler sürdürüyor. Kurduğu Besin Bankası ile ekonomik açıdan zorluk çeken bireylere sistemli besin, giysi ve paklık eseri dayanağı veren sivil toplum kuruluşunun yararlanıcılarının değerli bir kısmını tek yaşayan bayanlar (anneler) oluşturuyor. İstekli Hareketi, yoksullukla uğraş eden bayanlara takviye oluyor. 1 bayanın Besin Bankası’ndan 1 yıllık dayanak almasının bedeli ise 3000 TL. İstekli Hareketi 30 iştirakçinin takviyesi ile 30.000 TL bağış meblağı hedefliyor.

İlgi Otizm Derneği – Otizme İlgili Ol Projesi

İlgi Otizm Derneği, otizm tanısı almış lakin maddi yetersizlikler nedeniyle muhtaçlığı olan özel eğitimi alamayan çocuklara bünyesinde kurduğu okulunda eğitim takviyesi vererek otizmli çocuklara ve ailelerine yardımcı oluyor. Dernek, fiyatsız aile eğitimleri ve ruhsal danışmanlık hizmeti de veriyor. 1 çocuğun 1 yıllık özel eğitim maliyetinin 90.720 TL, 1 seans eğitim bedelinin ise 378 TL olduğu belirtiliyor. İlgi Otizm Derneği, 50 iştirakçinin takviyesi ile 90.720 TL bağış meblağı hedefliyor.

KAÇUV – Umutlu Kutular Projesi

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV); maddi problemleri nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocukların tedavilerinin sürekliliğini sağlayarak, kanserle uğraşta kıymetli bir ihtiyaç olan ruhsal dayanak ve çocuk psikolojisine uygun tedavi ortamı sağlıyor. Vakıf, Umutlu Kutular Projesi ile kanser tedavisi gören çocukların ve ailelerinin sosyo-ekonomik olarak yaşadıkları meselelere takviye olmayı ve temel gereksinimlerini karşılayarak tıbbi tedavi sürecine odaklanmalarını hedefliyor. Proje sayesinde besin, hijyen ve aktiflik setlerinden oluşan Umutlu Kutuları daha çok aileye ulaştırılabilecek. KAÇUV, 25 iştirakçinin takviyesi ile 30.000 TL bağış meblağı hedefliyor.

KEDV – Birkaç Küçük Adım Bir Sürü Güçlü Bayan Projesi

Kadın Emeğini Kıymetlendirme Vakfı (KEDV), 1986 yılından bu yana dar gelirli bayanların hayat kalitelerini ve ekonomik durumlarını güzelleştirmelerine dayanak olmak ve lokal kalkınmadaki liderliklerini güçlendirmek hedefiyle çalışıyor. Salgın ve beraberindeki ekonomik krizin bayanların bakım yüklerini artması, işsiz bırakması, küçük ölçekli işlerini kapatmalarına neden olması KEDV’i tahlil bulmak için harekete geçiriyor. KEDV, hayatı dönüştürmeye devam eden bayanların teşebbüslerini uzmanlık, eğitim, finansman, ürün/iş geliştirme, pazarlama ile desteklemek amacıyla “Birkaç Küçük Adım Bir Sürü Güçlü Bayan Projesi”ni hayata geçiriyor. Proje kapsamında, her 3000 TL bağış ile 1 bayana üretime devam edebilmesi için eğitim ve teçhizat dayanağı verilecek. KEDV, 40 iştirakçinin takviyesi ile 45.000 TL bağış fiyatı hedefliyor.

KODA – Köyde Daha Yeterli Eğitim için Aile Çalışmaları Projesi

Köy Okulları Değişim Ağı (KODA), köylerde çalışan, motivasyonu yüksek öğretmenler ile onlara dayanak olmak isteyen gönüllülerin köy okullarında sürdürülebilir değişim yaratmak hedefiyle bir ortaya geldikleri bir teşebbüs olarak faaliyet gösteriyor. Köylerde yaşayan çocuklar eğitim süreçlerinde öğretmenden sonra en çok ailelerinin dayanağına gereksinim duyuyor. KODA, eğitim buluşmaları yoluyla hem kişisel hem aile içi bahislerde köylerde yaşayan anne ya da babaların güçlenmelerini ve çocuklarının eğitim süreçlerini desteklemelerini amaçlıyor. 1 anne ya da babanın 5 haftalık eğitim modülüne katılmasının bedeli ise 1656 TL olarak belirleniyor. KODA, 100 iştirakçinin dayanağı ile 160.000 TL bağış fiyatı hedefliyor.

Koruncuk – Eğitime El Ver Hayalim Gerçek Olsun Projesi

Koruncuk Vakfı, sosyo-ekonomik açıdan eğitime erişimleri ve temel muhtaçlıkları risk altındaki kız çocuklarına, “akademik muvaffakiyet önkoşulu olmaksızın” ortaokuldan üniversiteye kadar barınma ve bakım hizmeti sunarak, üniversite eğitimlerini ve mesleksel gelişimlerini destekliyor. Koruncuk Vakfı bu projeyle, Koruncukköylerde yaşayan ortaöğretim çağındaki kız çocuklarının hayallerindeki üniversiteyi kazanabilmeleri için gereken eğitim dayanağını sağlamayı amaçlıyor.

Koruncukların nitelikli ve kesintisiz eğitime erişmesi için gereken dayanağın yıllık 4000 TL olduğu belirtiliyor. Koruncuk Vakfı, 70 iştirakçinin takviyesi ile 50.000 TL bağış meblağı hedefliyor.

Paylaşımcı Toplum Derneği – Geleceğin Tabiplerini Destekliyoruz Projesi

Temelde “sosyal eşitsizliğe karşı” faaliyet göstermek için kurulmuş bir sivil toplum örgütü olan Paylaşımcı Toplum Derneği, çağın getirdiği her türlü toplumsal eşitsizliğe karşı tahlil üretip, dayanışma sergilemeyi amaçlıyor. Geleceğin tabiplerinin yanında olan dernek, Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerine bir periyot boyunca, çağın getirdiği tüm toplumsal eşitsizliklerin aşılmasına katkı sağlamak için burs dayanağında bulunuyor. 1 öğrencinin bir yıllık burs ölçüsü 5.000 TL olarak belirleniyor. Dernek, 30 iştirakçinin dayanağı ile 100.000 TL bağış meblağı hedefliyor.

SMADER – SMA Hastalarına Rahat Bir Nefes Projesi

SMA Hastalığı ile Çaba Derneği’nin (SMADER) bünyesinde SMA hastası bireyler, hasta yakınları ve uzman bireyler yer alıyor. Dernek, SMA Hastalarına Rahat Bir Nefes Projesi” ile akciğer içinde sekresyonu olup, öksürerek çıkarmakta zorlanan SMA hastalarına, rahat nefes alabilmeleri için konutlarında kullanmaları gereken öksürtme aygıtı temin etmeyi amaçlıyor. Bir öksürtme aygıtının bedelinin 46.000 TL olduğu belirtiliyor. Dernek, Eker I Runda 10 iştirakçinin dayanağını almayı hedefliyor.

TEGV – Bursada Geleceği Eğitimle Dönüştürelim Projesi

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), ilköğretim çağındaki çocukların daha hoş bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için, okul içi ve dışı saatlerde çok taraflı bir eğitim takviyesi almalarını ve çağdaş eğitim imkanlarından faydalanmalarını amaçlıyor. Vakıf, kuruluşundan bu yana 3 milyona yakın çocuğa verdiği eğitim dayanağını on binlerce gönüllüsü ile gerçekleştiriyor. TEGV, imkânları kısıtlı bölgelerde yer alan 55 etkinlik noktasında” ilköğretim çağındaki çocuklara; fenden matematiğe, okumadan bilişime, sanattan yabancı lisana birçok farklı alanda eğitim takviyesi sağlıyor. TEGV, 10 iştirakçinin takviyesi ile 15.000 TL bağış fiyatı hedefliyor.

TEMA Vakfı – Ağaç Kardeşliği Projesi

TEMA Vakfı, erozyonla gayret etme, toprağı müdafaa ve sürdürülebilir hayat emeliyle çalışıyor. Türkiyenin tabiatını müdafaa maksadıyla, ülke çapında eğitim, ağaçlandırma, kırsal kalkınma ve savunuculuk çalışmaları yürütüyor. TEMA Vakfı, Ağaç Kardeşliği” projesi kapsamında uygulanacak tabiat eğitim programıyla; çocukların tabiatta yaşayarak öğrenmesini sağlamayı, tabiatla azalan ilgilerini güçlendirmeyi ve çocuklar için oluşturacağı Hayrettin Karaca Ağaç Kardeşliği Ormanı’yla erozyonla gayrete katkı sunmayı amaçlıyor. TEMA, 20 iştirakçinin dayanağı ile 10.000 TL bağış meblağı hedefliyor.

TEV – Yarıda Kalmasın Projesi

Türk Eğitim Vakfı (TEV); başarılı ancak maddi imkanları sonlu olan öğrencilere burs dayanağı vererek, Türkiyenin aydınlık geleceğine ve insanlığa katkı sağlayacak öncü gençleri ve onların yetişecekleri eğitim sistemini destekliyor. Binlerce öğrenci en temel muhtaçlıklarını karşılayamadığı için okulu bırakmayı düşünüyor. TEV, maddi, toplumsal ve ruhsal zorluklar nedeniyle okula dönememe riskiyle karşı karşıya olan öğrencilere sunduğu burs imkânı ile eğitimlerine devam etmelerini sağlıyor. Bir üniversite öğrencisinin 1 yıllık eğitim bursunun 11.925 TL olduğu belirtiliyor. TEV, 100 iştirakçinin dayanağı ile 59.625 TL bağış fiyatı hedefliyor.

Tohum Otizm Vakfı – Eğitim İle Otizmli Çocuklara Umut Ol Projesi

Tohum Türkiye Otizm Erken Teşhis ve Eğitim Vakfı, otizmli çocukların erken teşhisinin konulması, özel eğitimi ile topluma kazandırılmasına öncülük edilmesi ve bunun yurt çapında yaygınlaştırılması maksadıyla kâr maksadı gütmeyen ve kamu faydasını gözeten bir sıhhat ve eğitim vakfı olarak 15 Nisan 2003 tarihinden beri çalışmalarına devam ediyor. Eğitim her çocuğun anayasal hakkı fakat otizmli çocuklar bu haklarına ulaşamıyor. Otizmli çocukların tek dermanları olan ağır, daima ve özel eğitime kavuşmaları için Tohum Otizm Vakfı Eğitim Kurumları’nda eğitim almaları sağlanıyor. 1 otizmli çocuğun 1 yıllık özel eğitim maliyetinin 39.497 TL olduğu belirtiliyor. Tohum Ot

izm Vakfı, 100 iştirakçinin dayanağı ile 78.994 TL bağış fiyatı hedefliyor.

UNICEF – Kızlara Kelam Ver Projesi

Dünyanın öncü çocuk hakları savunucusu olan UNICEF (B.M. Çocuklara Yardım Fonu), çocukların sıhhati, eğitimi ve korunması ile ilgili çalışmalar yürütüyor. UNICEF Türkiye Ulusal Komitesi, çocukların gereksinimleri ile ilgili kamuoyu şuuru oluşturuyor; özel dal, kişi ve kümelerle iş birliği yaparak kaynak geliştiriyor. UNICEF Türkiye, dezavantajlı bölgelerdeki kız ve erkek çocuklarının; çocuk hakları, cinsiyet eşitliği mevzularını öğrenmesini, sorun çözme, kendini tanıma ve tabir etme hünerlerini edinmesini destekliyor. Kız çocuklarını güçlendiren UNICEF, 10 iştirakçinin dayanağı ile 10.000 TL bağış meblağı hedefliyor.

Türk Eğitim Derneği – Eğitim Değiştirir Projesi

Türk Eğitim Derneği, 1928 yılından beri yürüttüğü eğitimde fırsat eşitliği misyonuyla devlet okullarında okuyan ve maddi imkânı kâfi olmayan başarılı çocuklara burs sağlıyor. 1 öğrencinin 1 yıllık burs bedelinin 3.500 TL olduğu belirtiliyor. Dernek, Eğitim Değiştirir” projesi kapsamında 10 iştirakçinin takviyesi ile 35.000 TL bağış fiyatı hedefliyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Kasım 4 2022 Spor

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir