Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Elon Musk, baz istasyonlarına alternatif projesini duyurdu


Elon Musk, baz istasyonlarına alternatif projesini duyurdu

SpaceX ve T-Mobile, gelecek yıl fırlatılacak Starlink uydularının mevcut hücresel bantlar üzerinden direkt operatörün telefonlarına bağlanabileceğini duyurdu.

Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX ve fiyatsız internet vaadiyle yörüngeye gönderilen StarLink uydularına uygulanacak olan bu uygulama ile birlikte baz istasyonları tarihe karışabilir.

Şirketler, uydu kapsama alanının olduğu her yerde global deveranı etkinleştirmeyi umuyor. Uygulamaya girecek hizmet ABD’de bağlantı operatörlüğü hizmeti veren T-Mobile’ın mevcut planlarına fiyatsız olarak eklenebilecek.

“Dünyadaki en gelişmiş faz dizili antenler”

SpaceX’ten Elon Musk ve T-Mobile’dan Mike Sievert, uzay şirketinin Teksas’taki üssünde “teknoloji ittifakının” ayrıntılarını anlattı.

Musk, plana ait “Uyduyu yine programlamaktan daha fazlasını yapmamız gerekiyor; özel bir anten yapıyoruz, dünyadaki en gelişmiş faz dizili antenler. Cep telefonunuzdan çok sessiz bir sinyal almaları yetiyor. Biraz karmaşık donanım ve yazılım var, zira çok süratli hareket ediyorlar. Saatte 17.000 mil süratle gidiyorlar. Olağanda bir cep telefonu kulesi saatte 17.000 mil süratle gitmez.” diye konuştu.


“Yerleşik spektruma sahip”

Sievert, “Gökyüzüne bir hücresel kule yerleştirmeye çok benziyor, yalnızca çok daha sıkıntı.” dedi.

Telefonun uzaya bağlanmayı tekrar bir baz istasyonuna bağlı olmak üzere işleteceğini belirten Sievart, ” Telefon sanayi standardı teknoloji irtibat protokollerini kullanıyor ve telefonların büyük çoğunluğu üzere esasen yerleşik spektruma sahip.” sözlerini kullandı.

İlk başta hizmet sadece kısa iletileri ve muhtemelen iletileşme uygulamalarını aktifleştirecek.

İmkanlar şimdilik iletinin gönderilene yahut alınana kadar muhtemelen “yarım saat kadar” değerli bir gecikmeyi içeriyor.


“Kapsama alanı dışında kalmak” tarih olacak

Ancak mevcut teknoloji ile birlikte kullanılacağından bu sistem telefonlarda bir b planı olarak işleyecek. Böylelikle bildirilerin baz istasyonunun kapsama alanı dışında hiç gönderilmemesi durumu engellenecek.

Musk, antenin ve hizmetin özelliklerinin potansiyel olarak birden fazla sesli aramayı ve gerçek vakitli mesajlaşmayı vaktinde sağlayabileceğini öne sürdü.

“Çok büyük bir ihtiyaç”

SpaceX ve T-Mobile’ın sistemi ABD’de daha evvel daha küçük çaplı olarak uygulanmaya başlanmıştı.

Buluşun patentlerine ve FCC lisanslarına sahip olduğunu belirten Lynk’in kurucusu Charles Miller “Elon’un bunu bir hizmet olarak doğrulaması şahane. Bu çok büyük bir muhtaçlık, çok büyük bir pazar ve çok büyük bir doğrulama” diye konuştu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 6 2022 , Teknoloji

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir