Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Emel Sayın Müzikleri AÇEV’e Takviye Oldu


Emel Sayın Müzikleri AÇEV’e Takviye Oldu
ÇEŞME AÇIKHAVA TİYATROSUNDA ‘’ÇOCUKLUK NE HOŞ ŞEY’’ PROJESİ İSMİNE KUSURSUZ BİR GECE DÜZENLENDİ!
‘’CUMHURİYETİN BAYANLARINA DÜNYA KULAK VERDİ!’’
Kurulduğu vakitten beri sürdürülebilir projelerle geleceğe daha hoş bir dünya bırakmayı hedefleyen Tülay Aktaş İstekli Kuruluşlar Güçbirliği, ‘birlikten kuvvet doğar’ gönüllülük unsuruyla İzmir’de bulunan sivil toplum kuruluşlarını bir ortaya getirerek çocuklarımıza daha âlâ bir gelecek bırakmayı amaçlayan projeler üretmektedir.
Geçtiğimiz günlerde Çeşme Açıkhava Tiyatrosu’nda özel bir konser düzenlendi. TAGKGB “Çocukluk Ne Hoş Şey!” projesiyle yüzlerce çocuğun hayatına yeterlilikle dokunduğu gecede Tülay Aktaş İstekli Kuruluşlar Güçbirliği ve Belçika Türk Bayanlar Derneği, kuruluşlarının 25. yılında müziğin birleştirici gücüyle insanları bir ortaya getirdiler. Bu özel gecede ‘60. Sanat Yılında Emel Sayın’la Hayat Bulan Şarkılar!’ seslendirildi.
Tülay AKTAŞ İstekli Kuruluşlar Güçbirliği bünyesinde geçtiğimiz Aralık ayında Türk Müziği Sanatçısı/Eğitmeni Ümit BULUT sanat direktörlüğünde kuruluşu gerçekleşen ve birinci konserini 7 Mart akşamı Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezinde veren CUMHURİYETİN BAYANLARI SÖYLÜYOR! DÜNYA DİNLİYOR! Topluluğu bu sefer, Çeşme Belediyesi’nin dayanağı ile yüzlerce çocuğa umut ışığı olmak ismine ikinci konserini AÇEV’in ‘Bir Çocuk Okur Dünya Değişir’ projesini desteklemek hedefiyle gerçekleştirilen tertipte özel bir reji-prodüksiyon takımının çekimiyle Youtube üzerinden hem Türkiye’de hem de Avrupa ve dünyanın farklı noktalarından canlı olarak izlendi.
Atatürk Lisesi Öğrencisi Tabiat Vuslat AVCI’nın sunumu ile gerçekleşen gecenin açılış konuşmasını konut sahibi TAGKGB Sözcüsü Fatma Dayıoğlu gerçekleştirdi. Sonrasında sahneye davet edilen Belçika Türk Bayanları Derneği Lideri Yeliz Karaca, AÇEV faydasına düzenlenen bu manalı gecede bulunmanın memnunluğunu yaşadığını belirtti. Yeliz Karaca ‘TAGKGB’ye, Çeşme Belediyesi Lideri Ekrem Oran’a ve tüm gönül dostlarımıza bu manalı projede takviye verdikleri için canı gönülden teşekkür ediyoruz.’ diyerek şükranlarını sundu.
Gecenin devamında AÇEV’in Genel Müdürü Senem Başyurt ‘çocukların hayatına uygunlukla dokunmak için bir ortaya geldiğimiz bu gece benim için birçok mana taşıyor. Pahalı sanatkarımız Emel Sayın’ın 60. sanat yılını cumhuriyet bayanlarının müzikleriyle selamlamanın beşere, etrafa saygılı bir dünya için çabalan Tülay Aktaş İstekli Kuruluşlar Güçbirliği ve Belçika Türk Bayanları Derneklerinin kuruluşlarının 25. Yılını kutlamanın, İzmir ve Belçika’da yaşayan Türk bayanlarının yeteneklerine ve başarılarına tanıklık etmenin, bu tiyatroyu dolduran siz sevgili sanatsever dostlarımızla daima bir ağızdan ‘çocukluk ne hoş şey!’ diyebilmenin memnunluk ve heyecanını yaşıyorum. Biz AÇEV olarak 29 yıldır erken yaştaki her çocuğun inançta, sağlıklı ve öğreniyor olması için çalışıyoruz. Ülkemizin dört bir tarafındaki muhtaçlık sahibi çocuklar, anneler babalar ve genç bayanlar için bilimsel temelli eğitim programları oluşturuyoruz ve bunları uyguluyoruz. Her çocuğun hayata eşit fırsatlarla başlaması için çalışıyoruz. Çocuğu odağa alarak annelere ve babalara, öğretmenlere, bayanlara yönelik yürüttüğümüz her çalışma çocukların uygunluk halini destekliyor. 29 yıldır pek çok proje yürütüyoruz ve hayallerimize ortak olan, bizi destekleyen, dostlarımız olması etkimizi büyütmemize büyük bir katkı sunuyor. Bu hislerle CUMHURİYETİN BAYANLARI SÖYLÜYOR! DÜNYA DİNLİYOR! Topluluğunun ‘60’ıncı Sanat Yılında Emel Sayın’la Hayat Bulan Şarkılar’ konser gelirlerini AÇEV’e bağışlama kararı alan TAGKGB ve Belçika Türk Bayanlar Derneği’ne huzurlarınızda tekrar teşekkür ediyorum’ diyerek konuşmasını tamamladı.
Sahneye son olarak konuşmasını yapmak için çıkan Çeşme Belediye Lideri Ekrem Oran ‘Biz Çeşme Belediyesi olarak STK’ları çok önemsiyor ve onlardan gelen her türlü yardım davetine elimizi uzatıyoruz ve uzatmaya devam edeceğiz. Çeşme’deki tüm eğitim kurumlarına maddi ve manevi takviyemizi verdiğimiz üzere anne ve çocuğun eğitiminin değerini biliyoruz ve bunun içinde Çeşme’de ‘Masal Evleri’ projesini uygulamaya başladık. 0-6 yaş aralığındaki çocukları eğitirken annelerine de tıpkı anda ve birebir yerleşkenin içinde meslek sahibi edindirip kollarına altın bileziği takıyoruz.’’ Dedi. Gecenin ilerleyen bölümünde CUMHURİYETİN BAYANLARI SÖYLÜYOR! DÜNYA DİNLİYOR! Topluluğu Emel Sayın’la Hayat Bulan Müzikleri seslendirdiler.
Türk Sanat Müziğine 60 yıllık sanat hayatında eşsiz sesi ve aziz gönüllülüğü ile armağan ettiği müziklerin AÇEV faydasına seslendirilen manalı Konsere onur konuğu olarak davet edilen Emel Sayın ne yazık ki kardeşinin yakın vakitteki vefatı sebebiyle bu özel gecede bulunamadı.
Çeşme Açık Hava Tiyatrosu’nda düzenlenen bu manalı gecede AÇEV’de 250 çocuk ‘Okuyan Bir Gelecek’ projesinin kesimi oldu. Konser linkini buradan izleyebilirsiniz.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 5 2022 Kültür sanat

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir