Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Erdoğan: Öğretmenlerimiz müstakil bir meslek kanununa kavuştu


Erdoğan: Öğretmenlerimiz müstakil bir meslek kanununa kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şöyle;

Milli Eğitim Bakanlığımızın değerli mensupları, hürmet paha konuklar, bedelli öğretmen adayları sizleri en kalbi hislerimle, hürmetle, muhabbetle selamlıyorum. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne milletin meskenine hepiniz hoşgeldiniz. Bugün eğitim takımımıza dahil olacak 20 bin öğretmenimizin atama merasimi münasebetiyle bir ortadayız. Eğitim ve meslek hayatınız açısından bu özel gününüzde sizlerle birlikte olmaktan, sevincinizi heyecanınızı paylaşmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Atamasını yapacağımız 20 bin öğretmenimizin her birini şimdiden farklı başka tebrik ediyorum.

Öğretmenlerimizin sayısını toplamda yaklaşık 1 milyon 10 bine çıkarmış oluyoruz. Ülkeyi yönetme sorumluluğunu üstlendiğimiz 2002 yılında bu sayı 526 bin civarındaydı. Hali hazırda vazife yapan öğretmenlerimizin 750 bini bizim vaktimizde atanmıştır. Tabi bu ortada emekli olanlar olmuştur lakin 750 bin öğretmeni bu ortada biz atadık. Okullarımızdaki alt yapı ve öğretmen eksikliğinden ötürü derslerin birden fazla maalesef boş geçiyordu.

Sadece ücra bölgelerde değil büyükşehir merkezlerinde bile evlatlarımız son derece sıhhatsiz, kalabalık sınıflarda eğitim görüyordu. Sınıfların şahsen bizim devirlerimizi hatırlıyorum 60-70-80 kişi olduğu devirler, bu türlü okuduk. Hatta hatta daha sonraları bu 100 bireye felan Anadolu’nun birçok vilayetinde çıktı. Farklı sınıfların birebir derslikte eğitim aldığı, branş öğretmenine ulaşmanın adeta lüks sayıldığı bu tabloya biz son verdik. Öğretmen başına düşen öğrenci sayısında Türkiye olarak burası çok kıymetli OECD ortalamasını yakaladık. Boş geçen yahut farklı branşlardan öğretmenlerin girdiği dersler sıkıntısını neredeyse büsbütün tahlile kavuşturduk.

Eğitim bütçemizi 10,3 milyar liradan burası da çok değerli son ek ile birlikte 304 milyar liraya çıkartarak derslik sayımızı 343 binden alıp 613 bine yükselterek okullarımızı kütüphaneler, laboratuvarlar, çalışma atölyeleri ve spor salonları ile donatarak, ders kitaplarından yardımcı kaynaklara çocuklarımızın tüm gereksinimlerini fiyatsız karşılayarak, hasılı eğitim alanında ülkemizin ilerlemesine ket vuran mahzurları tek tek kaldırarak son 20 yılda çok büyük bir dönüşüme imza attık.

Aynı formda 28 Şubat sürecinde kılık kıyafetlerinden ötürü yalnızca üniversite eğitim hakları değil istihdam hakları da ellerinden alınan bayanlarımıza yönelik adaletsizliği giderdek. Bugün okullarımızda etkin olarak çalışan 1 milyonu aşkın öğretmenimizin yüzde 60’ını bayanlarımız oluşturuyor. Artık hiç bir kamu görevlimiz inanç pahaları ile iş hayatı hassasiyetleri ile mesleği ortasında bir tercih yapmaya zorlanmıyor. Ülkemize ve milletimize hizmet etmek isteyen herkes özgürce, rastgele bir kısıtlamaya, haksızlığa uğramadan bu görevini yerine getirebiliyor.

Öğretmenlerimizin mesleksel gelişimlerini kolaylaştırma, toplumsal ve mali haklarını güçlendirme noktasında da kıymetli iyileştirmelere gittik. Bizden evvel iktidarlar yıllarca öğretmenlik meslek kanunu üzerinden siyaset yaptı. Çabucak çabucak tüm ulusal eğitim şuralarında tavsiye olarak tabir edildiği halde öğretmenlerimizin bu yasal talepleri maalesef yerine getirilmedi. Yaklaşık 60 yıldır sürüncemede bırakılan bu sıkıntıyı hamdolsun Meclisimizle birlikte tekrar biz çözdük.

Bu sene yürürlüğe giren Öğretmenlik Meslek Kanunu sayesinde artık öğretmenlerimiz müstakil bir meslek kanununa kavuştular. Öğretmenliği uzman ve başöğretmen unvanlarıyla meslek mesleği haline getirerek öğretmenlerimize ek mali haklar da tanıdık. Uzman ve başöğretmenlik koşulları taşıyanların yüzde 95’ini oluşturan toplam 614 bin 445 öğretmenimizin bunun için müracaat yaptığını görüyoruz. Bu öğretmenlerimizin çabucak hepsi kendilerine yeni ufuklar, yeni bilgiler kazandırdığı inandığım seminer programını muvaffakiyetle tamamladılar. Yüksek lisans ve doktora yapmış 90 bine yakın öğretmenimiz ise aslında imtihandan muaflar. Tüm öğretmenlerimizin bu süreci en hoş biçimde Ulusal Eğitim topluluğumuza yakışır bir olgunlukla hitama erdireceğine inanıyorum.

Tabi bütün bu kazanımlar ülkemizde birilerini rahatsız ediyor. Tek umutlarını milletin ve ülkenin başındaki kara bulutların çoğalmasına bağlayanlar her müspet adım üzere bunu da işlerine sindiremiyorlar. Açıkçası öğretmenlerimizle birlikte öğrencilerimizin hatta topyekün eğitim sistemimizin yararına olan bu türlü bir sıkıntıyı dahi istismar edenleri görmekten ülkemiz ismine hicap duyuyorum. Türkiye’ye dair elle tutulur hiç bir projeleri olmayanların yaptığı boykot daveti öğretmenlerimizi siyasi gereç olarak kullanmayı amaçlayan büsbütün arka niyetli bir teşebbüstür. Bırakın artık bu boykotu felan nedir bunlar? Siz eğitim öğretim mimarı mısınız? yoksa sokaklarda caddelerde çapulcu olarak dolaşanlar mısınız? Bize yavruları ile yavrularımız ile haşır neşir olacak öğretmenler lazım.

Ayrıntılar gelecek…

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Eylül 22 2022 , , , , Haberler

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir