Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Erdoğan, yurt dışında yaşayan vatandaşlar için mektup kaleme aldı


Erdoğan, yurt dışında yaşayan vatandaşlar için mektup kaleme aldı

– Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yurt dışında yaşayan vatandaşlar için kaleme aldığı mektubunda, “Hem Cumhuriyetimizin 100. yılının taçlandırılması hem de 2053 vizyonunu hayata geçirebilmemiz için önümüzdeki yıl yapılacak seçimler kritik değere sahiptir. Ülkemizin geleceğine yönelik en güçlü dayanağı vermeye devam edeceğinize olan inancım tamdır.” sözünü kullandı.

Erdoğan, mektubunda, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının, Türkiye’yi bulundukları ülkelerde en düzgün halde temsil ettiğini, toplumsal, siyasal, ekonomik ve bilim alanında büyük muvaffakiyetler gösterdiğini belirtti.

21 yıllık süreçte bir taraftan Türkiye’de büyük dönüşümler gerçekleştirirken öbür yandan “Nerede bir vatandaşımız varsa biz oradayız.” düsturuyla hareket ettiklerini vurgulayan Erdoğan, mektubunda, “Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın sesine kulak vererek, devletimizin tüm imkanlarıyla yanlarında olduk. Sizlerin takviyesiyle ve sizlerden aldığımız güçle, savunma sanayiinden dış siyasete, sağlıktan ulaşıma kadar dünyanın neresinde olursa olsun, her insanımızın gurur duyduğu bir Türkiye inşa ettik.” tabirine yer verdi.

– “50 yıldır hasretle beklediğiniz oy sandıklarını sizlere getirdik”

Yurt dışındaki vatandaşlara yönelik seçim beyannamesi hazırlayan, hükümet programında da farklı bir kısım ayıran birinci hükümet olduklarının altını çizen Erdoğan, şöyle devam etti:

“Ülkemizin geleceğinde kelam sahibi olabilmeniz için 50 yıldır hasretle beklediğiniz oy sandıklarını sizlere getirdik. Konsolosluklarımızın sayısını, kapasitesini ve hizmet kalitesini artırdık. Yurt dışı borçlanması yoluyla emekli olanlara yarı vakitli çalışma hakkı tanıdık, dövizle askerlikte 21 günlük temel eğitim alma zorunluluğunu kaldırdık, TOKİ aracılığıyla özel konut edinme projesini hayata geçirdik, taşınabilir aygıtların kulanım müddetini 30 günden 120 güne çıkarttık, kişisel araçların Türkiye’de kalma müddetini 6 aydan iki yıla çıkarttık, e-Devlet hizmetlerini yurt dışındaki vatandaşlarımızın ve mavi kartlıların kullanımına açtık.

Evlatlarımızın, lisanını, dinini, kültürünü unutmadan, yaşadıkları toplumda var olabilmeleri için binlerce öğretmen ve din vazifelisi görevlendirdik. Vatandaş odaklı yaklaşımımızla eğitimden sıhhate, toplumsal güvenlikten nüfus süreçlerine, gümrükten dövizle askerliğe, vatandaşlıktan mavi kart uygulamasına kadar her alanda, dünyada örneği olmayan düzenlemeler yaptık. Yalnızca sıkıntılarınızı tespit etmekle kalmadık, tahlile yönelik olarak da Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı, Yunus Emre Enstitüsü ve Maarif Vakfı üzere kurumlar kurduk, TBMMde özel bir kurul oluşturduk.”

– “Aynı azim ve kararlılıkla sizlerin hizmetinde olmaya devam edeceğiz”

Koronavirüs salgını devrinde yurt dışındaki vatandaşların her vakit yanında ve hizmetinde bulunduklarını da belirten Erdoğan, verdikleri kelamları tuttuklarını, gayelerini bir bir gerçekleştirdiklerini hatırlattı.

Pandemiden çabucak sonra parti yetkilileri ve milletvekillerini Türk vatandaşlarının bulunduğu ülkelere göndererek sivil toplum kuruluşlarıyla ve vatandaşlarla buluştuklarını anımsatan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Onlara aktardığınız taleplerinizi de hayata geçirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önümüzdeki süreçte de birebir azim ve kararlılıkla sizlerin hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Hem Cumhuriyetimizin 100. yılının taçlandırılması hem de 2053 vizyonunu hayata geçirebilmemiz için önümüzdeki yıl yapılacak seçimler kritik ehemmiyete sahiptir. Ülkemizin geleceğine yönelik en güçlü takviyesi vermeye devam edeceğinize olan inancım tamdır. Ülkemizin ve sizlerin bugüne kadar ki meselelerini sizlerle birlikte çözdük, büyük ve güçlü Türkiye’yi de inşallah sizlerle birlikte inşa edeceğiz. Sizi Allah’a emanet ediyor, selam ve hürmetlerimi sunuyorum.”

Bu ortada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaleme aldığı mektup, parti yetkilileri ve milletvekillerince müsaadelerini tamamlayıp yaşadıkları ülkelere dönen ya da müsaadelerini geçirmek üzere yurda gelen gurbetçilere veriliyor.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 6 2022 , , , Haberler

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir