Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Ethereum Bellatrix yükseltmesi gerçekleşti


Ethereum Bellatrix yükseltmesi gerçekleşti

BTCHaber TV yaptığı yayınlarla Türk kripto ve finans piyasalarına ışık tutmaya devam ediyor. Kıvılcım Şahane Ertunç’un moderatörlüğünde gerçekleşen canlı yayında Ekonomist Tunç Şatıroğlu finans piyasalarındaki son gelişmelerle birlikte gündemi kıymetlendirdi ve tahlillerini paylaştı. Programda; Avalanche ağındaki flash loan saldırısı, merakla beklenen Ethereum Merge süreci ve stablecoin süreç hacminde yaşanan artış üzere birçok bahis ele alındı.

Kripto para ve blokzincir ile ilgili en son haberleri okurlarıyla buluşturan BTCHaberin YouTube kanalı BTCHaber TV, yaptığı yayınlarla kripto para, blockchain ve global iktisattaki gelişmeleri izleyicileriyle buluşturuyor. Bu hafta yayınlanan programda; Avalanche ağındaki flash loan saldırısı, Ethereum Merge süreci ve stablecoin süreç hacminde yaşanan artış üzere gündem unsurları ele alındı. Kıvılcım Mükemmel Ertunç’un moderasyonundaki yayında Ekonomist Tunç Şatıroğlu, gündem değerlendirmelerinin yanı sıra piyasalara dair tahlillerini paylaştı.

Avalanche ağında flash loan saldırısı gerçekleşti

Blockchain siber güvenlik şirketi CertiK tarafından elde edilen bilgilere nazaran; Avalanche ağında “flash loan” saldırısı gerçekleşti. Ağdan 370 bin dolar çalan hacker’lar, bu saldırıyı gerçekleştirebilmek için Avalanche ağında yer alan bir akıllı mukaveleden yararlandı.

Ethereum Bellatrix yükseltmesi gerçekleşti

Ethereum blokzincir ağının iş ispatından (Proof-of-Work) hisse ispatına (Proof-of-Stake) geçişi için birinci adım tamamlandı. Merge ismi verilen ve eylül ortasında beklenen kritik güncellemeye yönelik birinci adım olarak Bellatrix yükseltmesi, 144896. epoch’da muvaffakiyetle gerçekleştirildi. Bu geçişle birlikte Ethereum ağındaki süreçler Merge için entegre edilecek ve blokzincir Paris yükseltmesine hazırlanacak.

Gizemli balina, 22,2 milyon dolarlık Shiba Inu aldı

Crypt Eye’e nazaran, kripto alanında balina olarak isimlendirilen ve kim olduğu bilinmeyen büyük bir yatırımcı, geçtiğimiz hafta piyasa pahası yaklaşık 22,2 milyon dolar olan 1.713 trilyon SHIB alımı gerçekleştirdi. Bu kripto cüzdanında bulunan toplam token sayısı, yaklaşık olarak 24 trilyon SHIB olarak görülüyor. 24 trilyon SHIB’in piyasa pahası ise yaklaşık olarak 319,2 milyon dolar.

Endonezya, kripto para borsası kurmak istiyor

Son devirde birçok ülke kripto para üniteleri ile yakından ilgilenmeye başladı. Bu defa kripto para kesimine giriş yapmak isteyen ülke Endonezya oldu. Ülkenin ticaret bakan yardımcısı Jerry Sambuaga, kripto para ünitelerine olan ilginin arttığını ve Endonezya hükümetinin bu borsayı tüketicileri müdafaanın bir aracı olarak gördüğünü söyledi. Sambuaga, Endonezya’nın 2022 yılı sonuna kadar bir kripto para borsası kuracağını açıkladı.

Stablecoin süreç hacmi artışta

Terra’nın algoritmik stablecoin‘i UST, yalnızca piyasaları makus etkilemekle kalmadı, stablecoin’lerin yatırımcılar nezdindeki güvenilirliğini de hayli olumsuz etkiledi. O denli ki, arka arda gelen stablecoin depeg’leri, bir periyot yatırımcıların yine klasik para ünitelerine yönelmesine dahi neden oldu. Lakin son bilgileri incelediğimizde stablecoin’lerin süreç hacimlerinde artış gerçekleşti. Düzeltilmiş stablecoin hacmi, The Block Research bilgilerine nazaran Ağustos ayında 655,2 milyar dolardan tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 866,2 milyar dolara çıkarak yüzde 32,9’luk artış yaşadı.

LG, Hedera Ağında NFT platformunu piyasaya sürüyor

Güney Kore merkezli LG Electronics, 2022’nin üçüncü çeyreğinde “Wallypto” isimli birinci kripto cüzdan uygulamasını piyasaya süreceğini kısa mühlet evvel duyurmuştu. LG, bu sefer şirket tarafından desteklenen Hedera ağında LG Arka Lab isimli NFT platformunu piyasaya sürüyor.

Ekonomist Tunç Şatıroğlu, piyasalar ve kripto paralar ile ilgili tahlillerini ise şu biçimde paylaşıyor:

Piyasa analizi

Cuma günü gelen tarım dışı istihdam bilgilerini piyasalar sevmişti. Borsalar üst gerçek gidiyordu. Aslında bizim için dönüm noktası olabilecek bir bilgiydi. Lakin Gazprom’un gazı kestiğini açıklamasının akabinde tarım dışı istihdam verisinin de bir ehemmiyeti kalmamış oldu. Ben önümüzdeki hafta açıklanacak enflasyon verisinin bir dönüm noktası olmasını bekliyorum.

Enflasyonda zati düşüş bekliyorum. Temmuz’da enflasyonun düşeceğini varsayım ediyordum hakikaten o denli de oldu. Üstelik çekirdek enflasyon da düştü. Açıklanacak olan Ağustos enflasyonunun da düşüş tarafında olmasını bekliyorum. Yani enflasyon 2 ay üst üste düşmüş olacak. Fed için de bir aylık bilgi bir şey tabir etmiyor. Fed en az 2 hatta 3 aylık bilgi görmek ister. Fakat piyasa için 2 aylık data kâfi olacaktır. Ardından de önümüzdeki hafta yükselişe başlayacağımızı düşünüyorum.

Aslında ağustos ayında hoş bir gidişat vardı. Lakin Fed üyelerinin konuşmalarıyla birlikte gerginlik de arttı ve düşüşler geldi. Fakat ben önümüzdeki hafta prestijiyle bunları geride bırakabileceğimizi düşünüyorum.

Ethereum (ETH) analizi

Ethereum (ETH) Merge’üyle ilgili olarak herkeste bir beklenti var. Herkeste beklenti yaratan bir haber beni biraz korkutuyor. Zira bu türlü şeyler genelde satış fırsatı olarak da değerlendirilebiliyor. Ama tüm bunlardan bağımsız, piyasada bir yükseliş olduğu takdirde Ethereum’daki (ETH) yükselişin daha tesirli olabileceğini zati her seferinde söylüyorum. Ayrıyeten Ethereum’daki (ETH) gayem ise 3.580 dolar düzeyi.

Bitcoin (BTC) analizi

Bitcoin (BTC) 20.500 dolar düzeyini üst kırdığı vakit yükseliş başladı diyebiliriz. Şu anda ise yatay olarak hareketine devam ediyor. Bunun da sebebi ABD borsalarında yaşanan düşüş. Aslında Bitcoin’de (BTC) Nasdaq’taki kadar bir düşüş yaşanmadı. Kısmen daha yatay ilerledi. Bence piyasa oyuncuları da bu fiyatların gereğince düşük olduğunu ve satmanın mantıklı olmadığını düşünüyor. Baktığımız vakit sinyaller de yükseliş için vaktin yaklaştığını söylüyor.

Ripple (XRP) analizi

Ripple’da (XRP) bir değişiklik yok. Daha evvel verdiğimiz 0,38 dolar amacı devam ediyor. Buradaki bekleyiş uzun vakittir devam ediyor. Sanıyorum mahkeme süreciyle ilgili bir bekleyiş mevcut. Tabi bu esnada piyasa da üst gitmiyor. Piyasa gitmeyince Ripple’da (XRP) gidemiyor.

Altın analizi

Altın bir düşüş trendi içerisinde. ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki yükseliş bunda çok tesirli oluyor. Öte yandan Fed üyelerinden şahin açıklamalar gelmeye devam ediyor. O yüzden burada yalnızca Altın grafiğinin değil ABD 10 yıllık tahvil faiz oranlarının da grafiğinin takip edilmesi gerekiyor. Ayrıyeten ABD enflasyon verisi de yeniden buradaki harekette etkileyici ögelerden biri olacaktır. Önümüzdeki toplantıda Fed’in faiz artırmasına kesin gözüyle bakılıyor. Beklentiler ise 75 baz puan olacağı istikametinde şekilleniyor. Bu faiz artırımının piyasaya bir tesiri olmayacaktır. Lakin Fed Lideri Powell’ın ilerleyen periyoda ait vereceği ölçülü bildiriler piyasalar için olumlu olacaktır. Powell, enflasyondaki düşüşten şad olmadığını ve faiz artırımının birebir sertlikte devam edeceğini vurgularsa altında satış görmeye devam ederiz.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 7 2022 Ekonomi

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir