Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

EÜ Eczacılık Fakültesinden ‘İnhaler İlaçlar’ alanında bir patent daha


EÜ Eczacılık Fakültesinden ‘İnhaler İlaçlar’ alanında bir patent daha

Türkiye’nin en esaslı eczacılık fakültelerinden birisi olan Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi bilim insanları öncülüğünde yürütülen projeler patent alamaya devam ediyor. Nitelikli bilimsel projeleri literatüre kazandıran Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ‘İnhaler İlaçlar’ alanında bir patent daha aldı.

Eczacılık Fakültesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Mesut Arıcı, Dr. Öğr. Üyesi Aysu Yurdasiper Fazilet ile emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Mine Özyazıcı tarafından yürütülerek tamamlanan üç projeden elde edilen bilgiler sonucunda “Netilmisin İçeren Kuru Toz İnhaler Formülasyonu Geliştirilmesi” isimli patent başvurusu Türk Patent Enstitüsü tarafından onaylanarak tescillendi.

Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hande Gürer Orhan, “Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’ın vizyonerliğinde Ege Üniversitesinde oluşturulan Ar-Ge ve inovasyon kültürü ve bilim üretme ekosistemi meyvelerini vermeyi sürdürüyor. 5 yıllık tam kurumsal akredite Araştırma Üniversitemizin tam akredite Eczacılık Fakültesi de bilimsel çalışmalarını katma bedele dönüştürmeye devam ediyor. Üniversitemizin ‘ENFEKTİA – Ülkemizde ve Dünyada Halk Sıhhatini En Fazla Tehdit Eden HPV ve İnfluenza Kaynaklı Enfeksiyonlara Karşı Teşhis Kitleri, İlaç Formülasyonları ve Aşı Geliştirilmesi’ isimli projesi Eczacılık Fakültesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Mesut Arıcı, Dr. Öğr. Üyesi Aysu Yurdasiper Fazilet ile emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Mine Özyazıcı tarafından yürütüyor. Projenin, pulmoner yolla uygulanan ilaç formülasyonları kısmı “İnhaler İlaç Geliştirme” kümesi olarak misyon yapan bilim grubu öncülüğünde tamamlanan üç 1001 Kuru Toz İnhaler (KTİ) formülasyon projesi bulunuyor. Projelerden elde edilen datalar sonucunda ‘Netilmisin İçeren Kuru Toz İnhaler Formülasyonu Geliştirilmesi’ isimli bir patent başvurusu Türk Patent Enstitüsü tarafından onaylandı” diye konuştu.

Dekan Prof. Dr. Hande Gürer Orhan, “Tescillenen patentin esere dönüştürülmesi gayesi ile Eczacılık Fakültesi Farmasötik Teknoloji Anabilim Kolumuz bünyesinde kurulan ve 10’un üzerinde lisansüstü öğrencinin çalışmalarına temel oluşturan ‘İnhaler Formülasyon Geliştirme Laboratuvarı’ öğretim üyelerimiz ile kimi ilaç firmaları ortasında iş birliği protokol hazırlıklarımız sürdürülüyor. Eczacılık Fakültesi ailesi olarak ülkemizin ve üniversitemizin maksatları doğrultusunda bilim üretme isteğimizden hiçbir şey kaybetmeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Çalışma arkadaşlarıma, öğrencilerimize ve paydaşlara emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 4 2022 Sağlık

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir