Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

EÜ Eğitim Fakültesinde öğretmenlere yönelik proje mentörlüğü eğitimleri düzenlendi


EÜ Eğitim Fakültesinde öğretmenlere yönelik proje mentörlüğü eğitimleri düzenlendi

Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesinde, TÜBİTAK Bilim İnsanı Dayanak Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından her yıl düzenlenen 2204-A/B Lise ve Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Müsabakalarında bölge muvaffakiyetini artırmak gayesiyle öğretmenlere yönelik proje mentörlüğü eğitimleri düzenlendi. Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Onur Dönmez ve Doç. Dr. Yılmaz Tonbul tarafından koordine edilen eğitimlere 230 öğretmen katıldı.

Her yıl ülkemiz genelinde TÜBİTAK- BİDEB tarafından, ortaokul ve lise öğrencilerine; düşünme, müşahede yapma, merak etme, merak ettiklerini araştırmaya teşvik etme, gelecekte karşılaşacakları sorunlara tahliller üretebilme yetkinliği kazandırmak emeliyle 2204-A/B Lise ve Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Müsabakaları düzenleniyor. Bu müsabakalarda bölge muvaffakiyetini artırmak amacıyla Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesinde öğretmenlere yönelik proje mentörlüğü eğitimleri gerçekleştirildi.

Ege Bölgesinin farklı vilayetlerinden 230 öğretmen katıldı

Düzenlenen eğitimlerin içeriği ile ilgili bilgi veren Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Yılmaz Tonbul, “Eğitim Fakültemizde öğretmenlere yönelik proje mentörlüğü eğitimleri düzenledik. TÜBİTAK- BİDEB müsabaka davetleri dikkate alınarak, lise ve ortaokul seviyesindeki öğretmenlere mahsus iki farklı eğitim planlandı. TÜBİTAK 2237A Bilimsel Eğitim Aktiflikleri Takviye Programı kapsamında bütçelenen eğitimler, Eğitim Fakültesi dersliklerinde gerçekleştirildi. Toplamda 16 saat olarak planlanan eğitimlerin birinci günü çevrimiçi, ikinci günü ise yüz yüze atölye çalışması biçiminde yürütüldü. Atölye eğitimleri TÜBİTAK 2204 yarıma davetlerinde belirtilen; Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Yazılım, Teknoloji Ve Tasarım, Sosyoloji, Psikoloji, Kıymetler Eğitimi, Coğrafya, Tarih, Türk Lisanı ve Edebiyatı olmak üzere 12 alanda verildi. Atölye sınıfları 10-12 kişilik olarak düzenlendi. Eğitimler davetler kapsamında hakemli tecrübesi bulunan alan uzmanı öğretim üyeleri tarafından verildi. Eğitimlere İzmir, Aydın, Denizli, Manisa, Muğla ve Uşak vilayetlerinden gelen 230 ortaokul ve lise öğretmeni katıldı” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 5 2022 Eğitim

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir