Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Fed Lider Yardımcısı’ndan ‘faiz’ açıklaması: Daha da artması gerekecek


Fed Lider Yardımcısı’ndan ‘faiz’ açıklaması: Daha da artması gerekecek

Brainard, Takas Odası ve Banka Siyasetleri Enstitüsünün konferansında “Enflasyonu Düşürmek” başlıklı bir konuşma yaptı.

Enflasyonun geçen yıl boyunca ABD’de ve tüm dünyada yükseldiğine işaret eden Brainard, COVID-19 salgınında yaşanan dalgaların Rusya’nın Ukrayna’da başlattığı savaşla birleşmesinin bir dizi arz şokunu beraberinde getirdiğini anlattı.

Brainard, güçlü tüketici harcamalarının arzın kısıtlı olduğu dallarda ağırlaşmasının da yüksek enflasyona katkıda bulunduğunu kaydetti.

Bilhassa besin ve akaryakıt fiyatlarındaki yüksek enflasyonun satın alma gücünü azaltarak tüketici harcamalarını sınırladığına dikkati çeken Brainard, yüksek enflasyonun bilhassa düşük gelirli aileleri zorladığını aktardı.

“Sıkı finansal şartların iktisatta tam olarak tesirini göstermesi vakit alabilir”

Brainard, akaryakıtın ülke çapındaki ortalama fiyatının temmuz ve ağustos boyunca düştüğünü belirterek, besin fiyatlarındaki baskının ise Rusya’nın Ukrayna’da sürdürdüğü savaş ile ABD, Avrupa ve Çin’deki çok hava olayları nedeniyle kötüleşmeye devam ettiğini söyledi.

Enflasyonun yüzde 2’ye düşürülmesinin ne kadar süreceğinin arz kısıtlamalarında devam eden gevşeme, daha yavaş talep büyümesi ve daha düşük fiyat artışlarının kombinasyonuna bağlı olacağına işaret eden Brainard, arz kısıtlarıyla ilgili olarak çeşitli göstergelerin, birtakım malların teslimat müddetleri ile tedariklerinde güzelleşme belirtilerine işaret ettiğini aktardı.

Brainard, iş gücü talebinin ise kayda kıymet bir güç sergilemeye devam ettiğini belirterek, toplam talebin yavaşlamasının işsizlikte evvelki durgunluklarda görülenden daha küçük bir artışa yol açabileceğini fakat kesin sonuçlar çıkarmak için şimdi çok erken olduğunu ve çeşitli iş gücü piyasası göstergelerini yakından izleyeceklerini kaydetti.

Geçen yıldan bu yana Fed’in aksiyonları ve irtibatlarının finansal şartları kıymetli ölçüde sıkılaştırdığına işaret eden Brainard, daha sıkı finansal şartların iktisatta tam olarak tesirini göstermesinin biraz vakit alabileceğini söyledi.

“Para siyasetinin bir mühlet kısıtlayıcı olması gerekecek”

Brainard, enflasyonu düşürmek için “ne kadar sürerse sürsün” çaba edeceklerini vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Şu ana kadar siyaset faizini süratle evvelki döngünün doruğuna çıkardık ve siyaset faizinin daha da artması gerekecek. Bu ay prestijiyle, bilançodaki azamî aylık azalış bir evvelki döngünün düzeyinin neredeyse 2 katı olacak. Siyaset faizindeki artış ve bilançodaki azalma, birlikte talebin arz ile uyumlu hale gelmesine yardımcı olmalıdır. Enflasyonun gayeye indiğine dair inanç sağlamak için para siyasetinin bir mühlet kısıtlayıcı olması gerekecek. Ekonomik ortam epey meçhuldür ve siyasetin seyri bilgilere bağlı olacaktır”

Yüzde 2’lik enflasyon düzeyine geri döneceklerinden emin olduklarını kaydeden Brainard, “Kararlılığımız kesin, gayelerimiz net ve araçlarımız vazifeye hazır” sözünü kullandı.

Brainard, sıkıştırma döngüsünün bir noktasında risklerin artacağına dikkati çekerek, tıpkı vakitte çok erken geri çekilme riskinden kaçınmanın da kıymetli olduğunu aktardı.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 5 2022 , , , , Haberler

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir