Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Gemlik’in Kurtuluşunun 100. Yılı Kutlandı


Gemlik’in Kurtuluşunun 100. Yılı Kutlandı

Gemlik’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü Atatürk anıtına çelenk sunumu ve İskele Meydanı’ndaki çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Etkinliklere Gemlik Kaymakamı Hasan Göç, Gemlik Garnizon Kumandan Vekili Veteriner Albay Hasan Şimşek, Gemlik Belediye Lideri Mehmet Uğur Sertaslan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Kurtuluş günü aktiflikleri Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin anıta sunumu yapıldı. Çelenk sunumunun akabinde hürmet duruşu ve İstiklal Marşı okunurken üç pare top atışı yapıldı.

İskele Meydanı’nda yapılan aktiflerde ise; Halk oyunu şovları, şiirlerin okunması, Gemlik Askeri Harada eğitilen narkotik unsur arama köpeği Alfa’nın şovları ve Gemlik Belediye Lideri Mehmet Uğur Sertaslan’ın konuşması vardı. Sertaslan konuşmasında birlik ve beraberliğin kıymetine değindi. 11 Eylül’ün takvimde sıradan bir gün olmadığını hatırlatan Lider Sertaslan, Unutmamak lazım, ibret almak lazım, ders çıkarmak lazım ki tıpkı şeyler bir kere daha başımıza gelmesin. Yüzyıl evvel bugün, Gemlik düşman işgalinden kurtuldu. 10 Eylül günü Gemlikliler düşman çizmeleri tarafından çiğnenen topraklarını görüp gözyaşı döküyordu, kan ağlıyordu. 16 sefer yıktılar bizi, 17. kere tekrar kurulduk, zümrüdü anka kuşu üzere küllerimizden doğmuşuz. Bizi ne vakit böldüler ve ayırdılar. Oraya buraya dağıttılar, biz o vakit yok olduk. Ne zamanki bir ortaya geldik, o vakit bir sefer daha kurulduk. Barışın beşere en yakışan şey olduğunu asla unutmayın. Bu aziz vatan için şehadete ermiş, gazi olmuş ve bu memleket için savaşmış başta Büyük Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Gemlik’in kurtuluşu esnasında şehit düşen Şehit Cemal, İmam Bursalı Mehmet Efendi ve Er Mehmet Ali’ye selam olsun buradan, ruhları şad olsun.” dedi.

İskele Meydanı’nda yapılan aktifliklerin akabinde Emetullah Cami yanında bulunan Yüzbaşı Cemal Beyefendi, İmam Bursalı Mehmet Efendi ve Er Mehmet Ali’nin kabirleri ziyaret edilerek dualar okundu ve karanfil bırakıldı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 8 2022 Gündem

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir