Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Gümrükçü’den 9 Eylül’de Çiğli’ye Deniz Muştusu


Gümrükçü’den 9 Eylül’de Çiğli’ye Deniz Muştusu

Gümrükçü, Çiğlileri Denizle Buluşturdu

Çiğli Belediye Lideri Utku Gümrükçü, uzun müddettir titizlikle sürdürdüğü “Çiğli’yi Denizle Buluşturma” çalışmalarının muştusunu 9 Eylül’de verdi. Çiğlili bayan ve çocuklar birinci defa Homa Dalyanı kıyısında denize girdi.

Çiğli Belediyesi ile Ege Üniversitesi Su Eserleri Fakültesi Kuzey Ege Kooperatifi ortasında doğaseverlerin denizle ve doğal hayatla ilgilerinin güçlendirilmesi, balıkçılık üretiminin desteklenmesi ve ekolojik istikrarın korunması maksadıyla imzalanan protokol doğrultusunda Homa Dalyanı, İzmir’in kurtuluşunun 100. yıl dönümünde kullanımına açıldı. Çiğli Belediyesi’nin düzenlediği cins ile Homa Dalyanı’na götürülen bayan ve çocuklar denizin keyfini doyasıya yaşadı. Vatandaşların mutluluğuna eşlik eden Lider Utku Gümrükçü, Çiğli’yi İzmir’de deniz ve denizcilikte öncü bir ilçe yapacağını belirtti.

Müjdenin sinyalini vermişti

Eylül ayında gerçekleştirilen Çiğli Belediyesi meclis görüşmelerinin dilek ve temenniler kısmında konuşan Gümrükçü, “9 Eylül’de bir müjdemizi açıklayacağız. Çiğlimize bir müjdemiz olacak. Çiğli olarak İzmir’in duruşuna, tarihine nasıl katkı koyarız diyerek düşünüyoruz” sözlerini kullanmıştı.

Başkan Gümrükçü: “Çiğli için tarihi bir gün”

Çiğli’nin denizle buluşma sürecine dair açıklamalarda bulunan Lider Gümrükçü, “Uzun deniz şeridine, verimli delta ve dalyanlara sahip olmamıza karşın Çiğlililer olarak yıllardır denizden ve bu alanların verimliliğinden yoksun kalmıştık. Vazifeye geldiğimiz günden bu yana girişimlerimizi kararlılıkla sürdürdük. 9 Eylül Hoş İzmirimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünde hayalimizi gerçekleştirerek Çiğli’yi denizle buluşturduk. Ege Üniversitesi Kuzey Ege Kooperatifi ve Çiğli Belediyesi olarak yaklaşık 2 yıl evvel bir protokol imzaladık. Bu protokol kapsamında içinde bulunduğumuz Homa Dalyanı Bölgesi’nin geliştirilmesi, bu bölgedeki balık üretiminin arttırılması ve buradaki doğal hoşluğun tanıtılması ile ilgili bir protokol imzalamıştık, işte bu kapsamda Çiğli Belediyesi’nin belirlediği çocuklar ve bayanlar Çiğli’nin 24 kilometrelik kıyısından faydalandılar ve Çiğli birinci kez denizle buluştu diyebiliriz. Epey memnunum. Mahallelerden araçlarla yaşlılarımızı, engellileri, bayanları ve çocukları alıp hem Homa Dalyanı’nı gezdirdik hem de denize girmelerini sağladık. Bunun yanında Kuş Cenneti ve Dalyan’daki balık üretimi konusunda da kendilerini bilgilendirdik. Homa Dalyanı sahilimizi dezavantajlı bölümlerin kullanımına uygun hale getirmek için de çalışmalarımızı en kısa müddette tamamlayacağız. Balık cinsleri, balıkçılık ve dalyan balıkçılığının yanı sıra Çiğli’de yaşayan kuş cinsleri ile ilgili bilgilendirme faaliyetleri de yapılacak. Hava koşulları elverdiği sürece haftada iki gün çocuklarımıza hem balık ekmek yedireceğiz hem de Çiğlimizin o hoş kıyısından fiyatsız faydalandıracağız. Çiğli’nin kıyısı tüm Çiğlililerin olacak. Bu gurur hepimizin, hakikaten çok memnunum, iyi uğurlu olsun” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 8 2022 Gündem

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir