Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Hayati Yazıcı kimdir


Hayati Yazıcı kimdir

Hayati Yazıcı kimdir

Ak Parti’de bakanlık yapan ve partinin kuruluşunda yer alan siyasetçi ve avukat Hayati Yazıcı’nın hayat öyküsüdür.

Rize’li olan Hayati Yazıcı Ak Parti’nin kuruluşunda yer aldı ve hala de faal olarak Ak parti’de misyon yapıyor. Parti’nin ileri gelenlerinden olan Hayati Yazıcı Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Ak Parti Genel Lider Yardımcılığı üzere vazifelerde bulundu.

Hayati Yazıcı’nın kısa hayat kıssası…

Hayati Yazıcı, 23 Mayıs 1952’de Rize Çayeli’nde doğdu. İlkokulu Buzlupınar Köyü’nde okudu. Orta tahsilini Trabzon ve Erzurum İHL’nde tamamladı.

1975 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Kamu Hukuku alanında yüksek lisans yapan Yazıcı, 1976 yılında hakim adayı olarak İstanbul Adliyesi’nde kamu vazifesine başladı.

Çayırlı, Mihallıççık ve Kargı Hakimliklerinde bulundu. Yazıcı, 1984 yılı sonunda kamudaki vazifesinden ayrılarak İstanbul’da hür avukat olarak çalışmaya başladı.

Erdoğan’nın avukatlığını yaptı

Çeşitli dernek, vakıf ve siyasi partilerde üye ve yönetici olarak toplumsal çalışmalar içinde yer aldı. Yazıcı, bu süreçte Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Avukatı ve Hukuk Müşaviri olarak da vazife yaptı.

Ak Parti’nin çekirdek takımında yer aldı

Adalet ve Kalkınma Partisi`nin kuruluş sürecinde yer alan Yazıcı, partinin Kurucu Üyesi oldu.03 Kasım 2002 seçiminde İstanbul Milletvekili olarak parlamentoya girdi. Kasım 2002`den itibaren beş yıl müddet ile AK Parti`nin Teşkilattan Sorumlu Genel Lider Yardımcısı olarak misyon yaptı.

Yazıcı, AK Parti’nin kuruluşundan bu yana Merkez Karar ve İdare Heyeti üyesi olarak vazife yapmaktadır.


Farklı vazifelerde bulundu

23. Devirde İstanbul, 24. Devirde Rize Milletvekili seçildi. 60. Hükümette Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı, 61. Hükümette Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak misyon yaptı. 01 Kasım 2015 günü yapılan genel seçimde İstanbul Milletvekili seçildi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir