Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

HONOR, Metaverse’ü daha erişilebilir kılmayı hedefliyor


HONOR, Metaverse’ü daha erişilebilir kılmayı hedefliyor

HONOR, Gateaway to the Future teşebbüsüyle, Metaverse çağında kültürel mirası daha erişilebilir ve ilgi alımlı hale getirmeyi amaçlıyor

Küresel teknoloji şirketii HONOR, kültürel mirası teknolojinin gücüyle zenginleştirmek için Gateaway to the Future isminde bir teşebbüs başlattı.

Şirket, tanınan iki sanatkardan artırılmış gerçeklik (AR) kullanarak, Hamburg Speicherstadt’ta bulunan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde de yer alan ikonik simge Wasserschloss’u yaratıcı bir formda yine tasarlamalarını istedi. Metaverse ve hibrit turizmin büyümesine artan ilginin somut bir örneği olan proje, insanları kültürel geçmişe daha kapsamlı yollarla bağlamak ve global turizmi desteklemek için yapay zeka (AI), artırılmış gerçeklik (AR) ve Mekansal Ses üzere yeniliklerden yararlanarak global yaratıcı yeteneklere ilham vermeyi hedefliyor.

Metaverse’de kültürel mirası benimsemek

HONOR, dijital kültürel gelişime katkıda bulunmak ve dünyanın her yerinden insanlara metaverse’deki kültürel hazineleri tekrar hayal etmeleri için ilham vermek emeliyle proje için pilot yer olarak Hamburg’u seçti.

Şirket, projeyi hayata geçirmek için bir AR ve VR geliştirme şirketi olan ARLOOPA ile çalıştı ve ünlü Wasserschloss binasını yaratıcı bir biçimde dönüştüren ünlü sanatkarlar Yunuene ve Timo Helgert ile işbirliği yaptı.

Yunuene, “Zamanda Yelken Açma” ismini verdiği çalışmasında, deniz lojistiğindeki yeniliğin kendine mahsus görsel estetiğiyle vakit içinde nasıl dönüştüğünü göstererek, kent limanının evrimine işaret etti. Timo Helgert’in “Çiçek Açan Gelecek” isimli çalışması ise Hamburg’un dünyanın en yeşil kentlerinden biri olarak hoş bitkilerin ve kuşağı tükenmekte olan cinslerin gelişebileceği yeşil bir gelecekte, Wasserschloss’un nasıl görüneceğini yaratıcı bir halde hayal ederek daha fütürist bir yaklaşımı benimsedi.

HONOR CEO’su George Zhao, “Küresel bir teknoloji şirketi olarak, insanların geçmişten gelen kültürel hazineleri deneyimlemesine ve tıpkı vakitte geleceğin imkanlarını keşfetmesine imkan tanıyan akıllı aygıt teknolojisi geliştirmek istiyoruz. Hibrit turizm patlamasına katkıda bulunan, dünya çapında akıllı telefon kullanıcıları için fizikî tecrübeleri artıran AR ve AI teknolojilerinin artık daha fazla kullanıldığını görüyoruz” dedi.

AI ve AR’nin Gücü ile Sürükleyici Deneyimler

HONOR bu teşebbüsüyle, global turizmdeki toparlanmanın akabinde yükselen bir trend olan hibrit turizmin altını çizdi. Wasserschloss’taki AR tecrübeleri, dijital ve fizikî dünyaları bir ortaya getirerek gezginlerin kültürel mirası yeni bir halde deneyimlemelerini sağlıyor.

Bu iki çalışmaya, fiyatsız olarak indirilebilen ARLOOPA uygulaması üzerinden HONOR’a özel açılan sayfadan erişilebiliyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 3 2022 Teknoloji

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir