Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Hükümetin 6 ana başlıkta verdiği toplumsal yardımlarda yelpaze genişleyecek


Hükümetin 6 ana başlıkta verdiği toplumsal yardımlarda yelpaze genişleyecek

– Hükümetin 6 ana başlık ve 49 kalemde yaptığı toplumsal yardımların kapsamı genişletilecek, takviye ölçüsü artırılacak. Yapılan çalışmaların tamamlanmasının akabinde Cumhurbaşkanı Kabinesi’ne sunulacak yeni paketin ekimde kamuoyuna açıklanması öngörülüyor.

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı, aile bütünlüğünün korunması, güçlendirilmesi ve toplumsal refahın artırılması tarafında çalışmalar yürütüyor.

Bu kapsamda “aile”, “engelli-yaşlı”, “barınma-gıda”, “sağlık”, “eğitim” ve “proje destekleri” olmak üzere 6 ana başlıkta, gereksinim sahiplerine dayanaklar sağlanıyor. Hükümetin doğum yardımı, öksüz ve yetim yardımı, afet-acil durum yardımları, Toplumsal Ekonomik Dayanak (SED), besin ve barınma yardımı, aşevleri, doğal gaz ve elektrik tüketim takviyesi, yaşlı ve engelli aylığı, kronik hastalık yardımı, kaideli eğitim yardımı ve anaokulu yardımının da ortalarında olduğu yaklaşık 49 kalemde toplumsal dayanak paketleri bulunuyor.

Örneğin “aile” başlığı altında verilen doğum yardımı kapsamında gerekli koşulları taşıyanlara birinci çocuk için 300, ikinci çocuk için 400, üçüncü ve sonraki çocuklar için 600 lira ödeniyor. “Barınma-Gıda” başlığı altında 230 lira toplumsal ahenk yardımı, “eğitim” başlığı altında ilköğretimdeki erkek öğrencilere aylık 90, kız öğrencilere aylık 100 lira, ortaöğretimde erkek öğrencilere aylık 130 lira, kız öğrencilere aylık 150 lira kaideli eğitim yardımı yapılıyor.

Barınma-gıda başlığı altında gereksinim sahibi ailelere verilen elektrik tüketim dayanağı kapsamında 1 Ocak’tan itibaren 1-2 kişilik hanelere aylık 75 kilovatsaat, 3 kişilik hanelere aylık 100 kilovatsaat, 4 kişilik hanelere aylık 125 kilovatsaat, 5 ve daha fazla kişilik hanelere de aylık 150 kilovatsaat karşılığı tutarınca nakdi dayanak sağlanıyor.

Engelli-yaşlı başlığı altında verilen yardımlar kapsamında ise 65 yaş üstü vatandaşlara aylık 1536 lira yaşlı aylığı, yüzde 40-69 ortası engelliler için 1226 lira, yüzde 70 ve üzeri engelliler için de 1840 lira engelli aylığı yardımı ödeniyor.

– Yeni toplumsal dayanak uygulamaları eklenecek

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı, güçten eğitime, doğal gaz takviyesinden elektrik tüketim dayanağına kadar birçok alandaki toplumsal dayanakların kapsamının genişletilmesi ve yardım ölçülerinin yükseltilmesi tarafında çalışma yürütüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da son Kabine Toplantısı’nın akabinde yaptığı Millete Sesleniş konuşmasında lisana getirdiği toplumsal dayanak paketi ile hem mevcut uygulamaların yelpazesi genişletilecek hem de yeni toplumsal dayanak uygulamaları eklenecek.

– 1,3 milyar lira ödeme yapılan Aile Takviye Programı’nda aile sayısı artırılacak

Aile Dayanak Programı ile muhtaçlık sahibi aileler, Temmuz 2022-Temmuz 2023 periyodunda hane içindeki kişi başına düşen gelir fiyatına nazaran farklı yardım fiyatlarıyla aylık dönemde destekleniyor. 450 ile 600 lira ortasında değişen fiyatlarda olmak üzere en fazla 10 ay müddetle ödenen Aile Dayanak Programı’ndan yararlanan aile sayısının yeni paketle artırılması öngörülüyor.

Program kapsamında bugüne kadar 1,6 milyon haneye toplumsal yardım ve dayanışma vakıfları aracılığıyla hak sahipliği verildi. Birinci evrede başvurusu onaylanan 831 bin haneye toplam 427,9 milyon lira, geçtiğimiz günlerdeki ikinci etapta 882,7 milyon lira ödeme yapıldı. Bu türlü Türkiye Aile Takviye Programı kapsamında bugüne kadar yaklaşık 1,3 milyar lira ödeme gerçekleştirildi.

Hazırlanan yeni toplumsal yardım paketi ile çocuklara yönelik eğitim yardımına, çocuğu olan hanelere nakit yardımı üzere başlıkların da eklenmesi planlanıyor.

İki bakanlıkça yürütülen çalışmalar sonunda ortaya çıkacak taslak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ne sunulacak.

Kabinede yapılacak değerlendirmeler sonucunda toplumsal yardımlarla ilgili tablo güncellenecek. Yeni uygulamalar ve kapsama dahil edilenleri içeren çalışmanın ayrıntılarının ekim ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanması öngörülüyor.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 8 2022 , , , , Haberler

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir