Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

Hülya Koçyiğit’in Konuğu Fırat Parlak Oldu


Hülya Koçyiğit’in Konuğu Fırat Parlak Oldu

Hülya Koçyiğit, her pazar 12.00’de TRT – 2 ekranlarında yayınlanan “Film Üzere Hayatlar” programında konuklarını ağırlamaya devam ediyor. Programın bu haftaki konuğu, üretimci ve direktör Fırat Parlak oldu.

Tolga Çevik ile Güldürü Dükkanı, Tolgshow, Arkadaşım Beğenilen geldin programlarda birlikte çalışan ve projelerin yapımcılığını ve direktörlüğünü yapan Fırat Parlak ‘’Her kısımda iki başka husus vardı ve beş binin üzerinde senaryo oynamışız birlikte.’’ diyerek projenin ortaya çıkışını anlattı. Parlak ‘’Tolga bu projeyi yapmak üzere geldi. Bu projeyi başlattı. Tolga’nın 97-98’li yıllardan görüntü kayıtları vardı, kız kardeşiyle yapıyordu meskende. Kız kardeşini yönetiyor, kız kardeşi onu yönetiyor. O imgelerden yola çıkarak bu türlü bir şey yapalım mı diye başladık. Hiç kimse ne Tolga ne ben ne de bir oburu beş bin tane doğaçlama oyun oynayabileceğimizi, bu türlü bir potansiyel olduğunu bilmiyordu. Kendimizi garantiye almak için bir arkadaşımız birinci kısmı yazdı. Ancak biz tanıtımı çekerken Tolga ile doğaçlama yaptık. Ben tanıtımı çekerken Tolga’ya seslendim. O karşılık verdi. Seslendim, yanıt verdi. Çok komik oldu. İki dakika tanıtım çekmem lazımdı. 40 dakika çektim. Sonra program başladı ve sanırım bir yarım saat falan öteki birisi var direktör olarak ve onu yazılı bir şeyi Tolga’ya söylüyor, Tolga karşılık veriyor ve olmamaya başladı. Sonra işte ben devreye girip Tolga işte o denli tanıtımdaki o performansımızı tekrar yapalım dedim. Doğaçlama yapınca oldu. Ve o günden itibaren 16 yıldır oynuyoruz. Hala şu anda Türkiye turnesindeyiz. ‘’ dedi.

16 yıldır Tolga Çevik ile çalışan Fırat Parlak, Çevik’ten övgüyle kelam etti ve onun hayatının bir kesimi olduğunu söyledi. Parlak Tolga Çevik ile ilgili ‘’Sahnede Tolga Çevik üzere bir oyuncu olması çok büyük baht. Tolga inanılmaz zeki ve çok güzel oyuncu. Artık zekasını, bedenine da yansıtan bir adam olduğu için, bunu bulmak çok az, dünyada da ender bulunur.. Söylediğim her şeyin üç fazlasını veriyor geriye. O denli olunca bende de bir coşku oluyor, çok motive oluyorum. Sahneye gelen seyirci ya da konuk da bize ayak uydurursa en çok eğlenen ben oluyorum. Benim hayatımdaki en eğlendiğim anlar.. Tolga benim hayatımın bir modülü. Çok sevdiğim birisi, bir de arkadaş olarak onunla seyahat etmekten tıpkı şeyleri paylaşmaktan da çok zevk alıyorum. Bu kadar işin gücün ortasında en eğlendiğim, en rahatladığım yer orası benim için. Bunu yapmıyor olursak benim hayatımdan çok büyük bir modül kopmuş olur. Sahneye Tolga geldiğinde seyircinin alkışı sırasında ben çok karışık şeylere çok heyecanlanıyorum. Zira çılgınca alkışlıyorlar. Tolga’nın bu kadar çok sevilmesinden gurur duyuyorum. Çok memnun oluyorum. Bir kesimi olduğum için aslında 16 yıl olmasına karşın ben hala işin bu noktaya gelmesine inanamıyorum. Yani güya akşam yatmışız sabah kalkmışız ve bu türlü olmuş üzere hissediyorum. O yüzden çok şükür.’’ dedi.

Burcu Kara ile evli olan Fırat Parlak eşinden övgüyle kelam etti. Parlak ‘’Burcu ile olmak, Burcu ile bir aile olmak çok hoş. Çok şık birisi ve beni çok keyifli ediyor. Allah razı olsun ondan. Nitekim bir eş olarak çok memnun ediyor beni. Ben evimden çıkarken çok memnun ayrılıyorum ve konutuma dönmek için can atıyorum. Bu benim için çok değerli bir şey.’’ dedi.

Yazdığı şeyleri başında tam oturtmadan kimseye anlatmadığını söyleyen Fırat Parlak ‘’Hikayeleri çoklukla kendim bulduğum için, evvel öyküleri ben başımda oturturum. Oturttuktan sonra da kesinlikle aslında hiç birisini tek başıma yazmış değilim. daima bir partnerimiz olur, bir partnerim olur işin içinde. Ben başımda oturtamadığım bir şeyi kimseye anlatmam. Anlattığım vakitte kesinlikle tepki almayı beklerim. Yoksa uzun müddet bir şey anlatamam kimseye. Yani anlattığım şeyi kesinlikle 12’den vurmam lazım. O yüzden başımda iki üç kısmını hazır etmeden hiç kimseye söylemem ve anlatmam. Birtakım hikayelerim var. onlar sinema sineması olabilir, onları da yapıyorum. Meslek olarak şunu da sinema sineması yapayım diye yola çıkmadım ya da bundan sonrası içinde seneye de kesinlikle bir sinema yapmalıyım diye bakmıyorum. Lakin kimi hikayelerim var. Yalnızca sinema sineması olabilir. Onları sırayla yapmak istiyorum.’’ dedi.

Kıvanç Tatlıtuğ’un rol aldığı, Haydi Be Oğlum sinemasının Türkiye’den çok yurtdışında büyük muvaffakiyet gösterdiğini söyleyen Fırat Parlak ‘’ Dünyada da çok büyük muvaffakiyet gösterdi. Birçok ülkede yine çekmek istediler. Ortak olduğum şirketin dünyanın her yerinde televizyon kanalları vardı, oralarda gösterdiler. Türkiye’dekinden daha büyük başarıyı İspanya’da ve Amerika’da gösterdi. O da çok gurur verici bir şey.’’ diyerek sinemanın nasıl ortaya çıktığını da paylaştı. Parlak sinemanın çıkış kıssasını ‘’Filmdeki çocuk aslında biraz benim çocukluğuma benziyor. Yani ben otistik biri değildim ancak çok yakındım. Benim çocukluğumda daima psikiyatrlarda geçti. Durup dururken bayılmalar, kendi kendine uzun müddet kalmalar üzere durumlar yaşadım. Biraz bana o denli benziyordu. İlkokuldan itibaren müzikten çok düzgün anlardım. Elektronik mevzularına yatkındım. Baba olduktan sonra da büyük oğlumla biz uzun müddet bir arada yaşadık. Ben onu turnelere ve her yere götürdüm. Sahnede Tolga varken ben direktör olarak konuşurken o da yanımda uyuyordu. Bu öykü yeniden daima başımda döndü. Bir gün birlikte ortak imalcisi olduğum şirkette arkadaşlara anlattım. Onlar çok ilgilendiler. Temel sinemanın hayata geçme sebebi benim Kıvanç’a anlatmam oldu. Kıvanç’a sineması anlattım, hiç beklemediğim bir reaksiyon ile karşılaştım. Senin çok uygun bir baba olacağını düşünüyorum, dedim. Çok düzgün bir oyuncudur. Kıvanç da bana, ben bu sineması oynayacağım öteki hiç kimse olamaz bu sinemada, dedi. O denli deyince süreç hızlandı ve hayata geçirdik sineması. Ancak benim de çok gurur duyduğum bir iş oldu. Oradaki kelimler içimden gelerek yazdığım şeylerdi, bu da ajitasyon olsun ya da bu da seyirci çeksin diye yazdım bir şey değildi. Hepsini büsbütün hakikaten kalbimden yazdım.’’ diyerek anlattı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Eylül 23 2022 Magazin

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir