Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

İETT sürücüsünün, direksiyonu yolcuya teslim ettiği argüman edildi


İETT sürücüsünün, direksiyonu yolcuya teslim ettiği argüman edildi

İstanbul’da, bir İETT sürücüsünün misyon saati içerisinideyken direksiyonu bir yolcuya teslim ettiği ileri sürüldü.

İddialara nazaran; 12 Ağustos’ta Avcılar’dan Silivri’ye gitmek için Silivri-Avcılar sınırında çalışan A-946 kapı numaralı İETT otobüsüne binen Erkut Güner, otobüs sürücüsünün seyir halindeyken cep telefonuyla ilgilendiğini ve direksiyonu tek eliyle kullandığını fark etti.

DHA’nın haberine nazaran; cep telefonu kamerasıyla kayda giren Güner, daha sonra sürücünün yolcuyla yer değiştiğini gördü.

Şoföre 100 bilet bedeli ceza

Otobüsü yolcunun kullandığı anları kaydeden Güner, sürücü hakkında şikayette bulundu. İETT, sürücüye 100 bilet bedeli para cezası verildiğini bildirdi.

Güner, 14 Haziran’da tekrar bindiği İETT otobüsünde, sürücüsünün cep telefonuyla ilgilenerek otobüs kullandığını ve o anları da cep telefonuyla kaydederek şikayette bulunduğunu söyledi.

‘Cezalar yetersiz’

Silivri-Avcılar, ‘303 A’ sınırında, A-946 kapı numaralı otobüsü kullanan iki farklı sürücünün ihmalkar hareket ederek, insanların hayatını tehlikeye attığını söyleyen Erkut Güner, yaptığı şikayetler sonrası verilen cezaların yetersiz olduğunu söz etti.

“Şoförler trafik kuralına uymuyor”

Güner, “Şoförler trafik kuralına uymuyor. Trafiktekilerin ve taşıdıkları yolcuların can ve mal güvenliğini tehlikeye atacak birçok davranışta bulunuyorlar. Çok kere şahit olduğumuz bu olayları kayıt altına alıp şikayet etme gereksinimi hissettim.” dedi.

“Direksiyonu tek eliyle tutup gözü başka elindeki cep telefonundayken araç kullandı”

İlk şikayetini 14 Haziran günü akşam meskenime giderken bindiği otobüsün sürücüsüyle ilgili yaptığını söyleyen Erkut Güner, “Yaklaşık 1,5 saat süren yolun ortalama 43 dakikasında, direksiyonu tek eliyle tutup gözü başka elindeki cep telefonundayken araç kullandı. Kendisini yolcular da uyardı fakat, bu formda devam etti. İmaj kaydını İETT’ye ilettik, sürücüyle ilgili bir süreç yapılmasını rica ettik. Ortadan iki ay geçti. Kurban Bayramı sonrası, ‘Şoföre gerekli cezayı verdik’ formunda bir bildirimde bulundular. Cezanın ne olduğunu sorduğumda cevap alamadım.” dedi.

“Aynı sürücünün daha önemli bir ihlal daha yaptığını gördüm”

Erkut Güner otobüs çizgisini daima kullandığını belirterek, şikayetinin akabinde farklı bir sürücünün yeniden cep telefonuyla ilgilenirken gördüğünü, bir kere daha görüntülediğini söyledi. Güner, “İETT’nin toplumsal medya hesaplarından şikayetimi bildirdim, kayıt altına aldılar. Telefonumu şimdi cebime koymuşken, bu sefer tıpkı sürücünün daha önemli bir ihlal daha yaptığını gördüm. Bir gence otobüsün direksiyonunu teslim etti. Bu gencin kim olduğu, otobüs ehliyeti olup olmadığı, varsa bile bir lisansı İETT sürücüsü ya da çalışanı mıdır bilmiyoruz. Yaklaşık 10 ila 20 kilometrelik arada aracın yönetimi bu gençteydi. Bu hususla ilgili de dün bir geri dönüş aldım İETT’den; ilgili sürücüye 100 bilet ceza verildiği bildirildi.” diye konuştu.

“Şoförlere ne bir ihtar ne bir eğitim verilmiş”

Güner, İETT’nin verdiği cezaların kâfi olmadığını tabir ederek, öncelikle iki İETT sürücüsü, İETT Genel Müdürü hatta İBB Lideri Ekrem İmamoğlu hakkında ‘halkın canını ve malını koruyacak tedbirleri almadıkları’ gerekçesiyle hata duyurusunda bulunacağını bildirdi.

Eski sürücülerin eski alışkanlıklarını bırakmadığını ileri süren Erkut Güner, “İETT’ye geçerken bu sürücülere ne bir ihtar ne bir eğitim verilmiş. Hiçbir halde hassasiyetleri yok. O yüzden en azından eski sürücülerin tamamının değişmesini istiyoruz.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 4 2022 , , , , Haberler

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir