Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

İkinci el araba piyasası dingin


İkinci el araba piyasası dingin

Pandemi periyodu sonrası araba fiyatlarındaki yükseliş yavaşladı, son periyotta fiyatlarda az da olsa düşüşlerde yaşandı. Buna karşın ikinci el araba piyasası sessizliğe büründü. Oto galericiler bu sessizliği dönemsel bir sakinlik olarak nitelendirdi. Oto galericiler, ÖTV’de indirim ve yerli araba TOGG bekleyenlerinde alım yapmaktan kaçındıklarını belirtti.

“Fiyatlar düşmesine karşın satışlarda sakinlik sürüyor”

İkinci el arabada dönemsel bir sakinlik olduğunu söyleyen oto galerici Yavuz Çiftçi, ”Okulların açıldığı periyotta her sene bu aylarda sakinlik oluyor. Bunun yanında alıcıların ÖTV’de düşüş beklentisi var, vatandaşlar arabada fiyatların düşmesini bekliyor. Araba alırken kredi kullanımı aracın kasko bedelinin yarısına kadar sonlandırılmıştı, araç alıcılarını olumsuz etkileyen bir durum. Fiyatlar yüzde 10-15 civarında düştü. Fiyatlar düşmesine karşın satışlarda sakinlik sürüyor” dedi.

Genel olarak araba piyasasında daralma yaşandığını tabir eden Çiftçi, “Sıfır arabalarda Ağustos ayından sonra bir daralma yaşandı. Avrupa’daki sayılara bakarsak orada da daralma yaşandı. Çip krizi ve tedarik sorunu nedeniyle araba üreticileri de daralma yaşadı. Bu durum piyasalara yansıyor. Tedarik sorunu uzun müddettir devam ediyor, piyasaların sakin olmasının sebepleri bunlar” diye konuştu.

“Yerli araba TOGG beklentisi olanlar bekliyor”

Elektrikli araçlar ile ilgili de bir beklenti oluştuğuna dikkat çeken Çiftçi, “Yerli araba TOGG’u bekleyen vatandaşlarımız var. TOGG’un 2023’ün birinci çeyreğinde piyasaya çıkacağı duyurulmuştu. Araba piyasası bu yeni versiyon arabalara hakikat bir dönüşüm gerçekleştirecek. Türkiye bu dönüşüme üretici pozisyonunda avantajlı bir formda giriyor” biçiminde konuştu.

“Otomobil bir muhtaçlık, piyasalar hareketlenecek”

Otomobilde piyasaların tekrar hareketleneceğini söz eden Çiftçi, “Otomobil bir gereksinimdir, çeşitli etkenlerden ötürü alıcılar beklese bile tekrar alım muhtaçlığı olacaktır. Piyasalar daima dingin olmayacaktır, önümüzdeki ay tekrar hareketlenmesini bekliyorum” halinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Aralık 11 2022 , , , Haberler

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir