Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

İnegöl’den Dost Ülke Pakistan’a Yardım Eli


İnegöl’den Dost Ülke Pakistan’a Yardım Eli

Pakistan’da yaşanan sel felaketi sonrası AFAD uyumunda başlatılan yardım kampanyası için İnegöl Belediyesi Umuteli Toplumsal Yardım Derneği de harekete geçti. Bin koliden oluşan besin yardımları, kısa müddette toplanarak bugün Pakistan’a ulaştırılmak üzere İnegöl’den gönderildi.

Muson yağmurları hasebiyle sel afeti yaşanan dost ve kardeş ülke Pakistan, güç günlerden geçiyor. Sel münasebetiyle binin üzerinde insanın hayatını kaybettiği, ülkenin nerdeyse 3’te 2’sinin sularla kaplandığı, 1,1 milyon meskenin hasar gördüğü ve 800 bine yakın hayvanın telef olduğu Pakistan’a ülkemizden insani yardımlar gönderilmeye devam ediyor.

Hava köprüsü kurulan bölgeye gönderilecek yardımlar için AFAD uyumunda başlatılan insani yardım kampanyasına İnegöl Belediyesi de Umuteli Derneği iş birliğinde takviye verdi. Kısa müddette 46 hayırseverin katkısıyla; un, pirinç, mercimek, nohut, Ayçiçek yağı, şeker ve bisküvi bulunan 1000 adet yardım kolisi hazırlandı. Kolileri taşıyan TIR bu sabah İnegöl’den hareket ederek Pakistan’a ulaştırılmak üzere yola çıktı. Tırı Kaymakam Eren Arslan, Belediye Lideri Alper Taban, AFAD Bursa Vilayet Müdürü Yalçın Mumcu ile Umuteli Derneği yöneticileri uğurladı.

HAYIRSEVERLERİN KATKILARIYLA HAZIRLANDI

Uğurlama öncesi açıklama yapan Belediye Lideri Alper Taban, “Pakistan için hazırladığımız yardım tırını uğurlamak için bir ortadayız. Bildiğiniz üzere muson yağmurları münasebetiyle bir sel afeti yaşandı Pakistan’da. Dost ve kardeş ülkemiz Pakistan güç günlerden geçiyor. Burada sel münasebetiyle bin üzerinden vatandaş hayatını kaybetti. Ülkenin 3’te 2’si sular altında kaldı. Yaklaşık 1 milyon üzerinde meskenin hasar gördüğünü, 800 bine yakın hayvanın telef olduğunu biliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız hususla yakından ilgilenerek, gerekli talimatları vererek birinci etapta 10 bin çadır, 50 bin besin kolisi, hijyen ve bebek gereçleri üzere birçok yardımı ulaştırdılar. Bölgeye Bakanlarımızı da yönlendirerek incelemelerde bulundular. Bizler de bugün AFAD uyumunda Sayın Valimiz, Kaymakamımız ve AFAD tarafından yapılan çalışmalar sonucunda İnegöl Belediyesi Umuteli Toplumsal Yardım Derneğimiz üzerinden arkadaşlarımız çabucak harekete geçerek 1000 kolilik yardım materyali hazırladılar. Bu koliler içerisinde; un, nohut, Ayçiçek yağı, pirinç, mercimek, şeker ve bisküvi üzere gereksinimler var. Bunlar bize bildirilen gereksinimler. Kolileri İnkutsan firmamız verdi. Tekrar taşıma işini Önder Lojistik Firmamız karşıladı. Yeniden art planda 46 hayırseverimizle bu tır hazırlandı. Allah herkesin hayrını kabul etsin” dedi.

1 GÜNDE YARDIMLAR HAZIRLANDI

Kaymakam Eren Arslan ise “Geçtiğimiz günlerde dost ve kardeş ülke Pakistan’da yaşanan sel felaketi sonucunda birçok can kaybı, meskenleri yıkılan beşerler oldu. Tabi ki biz Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla ilgili kurumlar derhal harekete geçerek bu kampanyanın oluşmasını sağladılar. İnegöl’de bize kampanyanın talimatının geldiği akşam çalışmaları başlattık. Sonraki gün Liderimiz çalışmanın tamamlandığını söyledi. Bu çok hoş bir şey. Emek veren herkese teşekkür ediyorum. Biz her vakit din, lisan, ırk ayrımı yapmadan yeryüzünün neresinde bize muhtaçlık duyan beşerler varsa tarihimiz boyunca dayanak olduk. Artık de bu büyük medeniyetin mirasçıları olarak bunu devam ettiriyoruz. Dost ve kardeş ülke Pakistan’da yıllar evvel biz kurtuluş savaşı verirken canlarıyla, mallarıyla yanımızda olmuşlardı. Biz bunu unutmadık, unutmayız. Allah herkesi bu çeşit felaketlerden korusun” diye konuştu.

Açıklamaların akabinde yapılan dualarla yardım tırı İnegöl’den hareket etti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 16 2022 Gündem

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir