Sohbetin en güzel ve en tatlı ortamına sizde eşlik edip, tadını çıkartabilirsiniz.

Sohbete Bağlan


Masaüstü üzerinden bağlanmak
için mIRC İndir.

İSKİ’den ‘Mavi su’ açıklaması : Çok sayıda ponza taşı çıkartıldı


İSKİ’den ‘Mavi su’ açıklaması : Çok sayıda ponza taşı çıkartıldı

İstanbul Sultangazi’de rögar kapaklarından taşıp iş yerleri ve bodrum katlarını basan mavi renkli su vatandaşlarda tedirginlik yaratırken İstanbul Su ve Kanalizasyon Yönetimi (İSKİ) vidanjörle yapılan boşaltma sürecinde kanaldan çok sayıda kot yıkamada kullanılan ponza taşı çıkarıldığını duyurdu.

Cebeci Mahallesi Eski Edirne Asfaltı’nda yaklaşık 5 yıldır belli aralıklarla mavi renkli su, rögar kapaklarından taşıyor. Bölgedeki iş yerleri ve bodrum katlarına dolan su, mahalle sakinlerini huzursuz ediyor. İş yeri sahipleri, depoları basan suyun stokladıkları mallarına da ziyan verdiğini belirtiyor.

Uzun yıllardır bölgede esnaflık yapan Yılmaz Karacan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sorunun 2017’den beri devam ettiğini ve bodrum katlarının önemli ziyan gördüğünü söyledi.

Sorunun tahlili için İstanbul Büyükşehir Belediyesine başvurduklarını anlatan Karacan, şöyle konuştu:

“Geldiler, sorunu yerinde gördüler. Sorunun da ne olduğunu biliyorlar lakin bir türlü tahlile kavuşturmadılar. Pis su sarfiyatından kimyasal mavi renkli bir su geliyor. Tekraren müracaat etmemize karşın sonuç olmadı. Eski Edirne Asfaltı’nda bir su masrafının çöktüğünü ve tekrar ihale edilip yapılması gerektiğini söylüyorlar ancak iş büyük olduğu için bir türlü kazmayı vurup başlayamadılar. Hatta iş makineleri geldi ancak bir anda geri gittiler. Telefon ediyoruz, ‘Rögar bozuldu’ diye lakin suyu çekip gidiyorlar. Kısa vakit sonra sorun tekrar başlıyor. Mavi suyun ne olduğunu bilmediğimiz için tedirginlik yaşıyoruz. Kimyasal mıdır, zehirli bir husus midir, ne olduğu belirli değil. Buradan bir örnek alıp da insan sıhhatine ziyanlı mıdır, değil midir, bilmiyoruz. Ayrıyeten binaya da betonuna da demirine de ziyanı var.”

– Kot fabrikasından kaynaklandığı iddiası

Caddede ayakkabı üretim atölyesi olan Halil Polat ise sorunun yakındaki bir kot fabrikasından kaynaklandığını tez etti.

Kot fabrikasının atık sularını yağmur suyu kanalına verdiğini öne süren Polat, “Ben ayakkabı üretiyorum. Çok önemli ziyanım var. Kimyasal atık bizi huzursuz ediyor. Bir gelmişiz, her yeri mavi su basmış. O gün akşama kadar çalışamıyoruz. Suyu biz atıyoruz. Acil tahlil bekliyoruz.” dedi.

– İSKİ’den açıklama

İSKİ’den yapılan açıklamada, grupların sorunun yaşandığı bölgeye intikal ettiği ve tıkalı kanaldaki mavi suyun vidanjörle çekildiği belirtildi.

Sorunun giderildiğinin aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Kanaldan kot yıkamada kullanılan çok ölçüde ponza taşı çıkartılmıştır. Öte yandan, 22 Mart 2022’de bölgede yapılan periyodik kontrollerde bir işletmenin atık su arıtma tesisinin olmadığı tespit edilmiştir. Bahse husus işletme ile ilgili olarak ‘İSKİ Atıksuların Kanalizasyona Deşarj Yönetmeliği’ doğrultusunda süreç yürütülmektedir. Ayrıyeten yatırım programımızda bölge altyapısını güzelleştirecek çalışmalar da yer almaktadır.”

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


admin Ekim 4 2022 , , , , Haberler

Sık Sorulan Sorular


Biz Kimiz ?
Biz yenilikci bir sohbet odasıyız, Kısacasi biz her daim ileri görüşlü davranan, saglam adımlarla kullanıcılarııza her daim güzel bir hizmet ve sohbet ortamı sunmayı düşünen bir adresiz..
Neden Biz ?
Çünkü amacımız sizin için en iyi ortamı ve arkadaşları kazanmanız için yardımcı olmak, daha iyi her daim nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

IRC Komutları


Sohbete Nasıl Girerim ?
Mevcut Sayfada Sohbet Bağlan kısmında rumuzunuzu girip baglan basarak giriş yapabilirsiniz.
Nick Nasıl Kayıt Ederim ?
Sunucu giriş yapip kayıtsız rumuzunuz oldugundan emin olduktan sonra -/ns register - seklinde komut ile kayıt yapabilirsiniz.

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Tasarım: burakkk

Sitemiz Google ve diger arama motorlarında tatli chat tatli sohbet tatli chat sohbet mobil sohbet Gibi kelimelerde hizmet vermektedir